Jak se dělá rajská a plněné paprikové lusky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 16.07.09 17:43
Jak se dělá rajská a plněné paprikové lusky?

Ahojky maminky,prosím poradte mi jak mám udělat rajskou a jak se dělají paprikové lusky?Dneska jsem šla procházkou kolem jedné hospůdky, tam měli na tabuli napsané :"Dnes plněné paprikové lusky s rajskou omáčkou "a já si uvědomila , že to jsem nejedla ani nepamatuju,ani to neumím uvařit :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 16.07.09 17:59

Papriky klasicky naplním mletym jako dělám karboše :lol: a omáčku kupuji :oops: .Mají v pytlíku a je fakt skvělá,zatím nikdo nepoznal že by nebyla pravá :oops: :lol: :lol:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 16.07.09 18:05

tak je to jednoduchy :

papriky naplnime ochucenym mletym a kdyz se nechces delat s prilohou, tak je dobry smichat to mlety s proplachnutou ryzi, pak mas vsechno v jednom :lol:
no pak je na tobe , jestli papriky budes pect zvlast v troube, jen mirne podlite,, nebo jestli je budes varit v omacce

omacka :
bobkovy list, tak 2ks, nove koreni tak 5ks a hrebicek 3ks, vsechno das do vody a pridas masox, nechas rozvarit masox, prihodis protlak a zamichas, nechas povarit, musi se to hlidat a michat, ochutis cukrem - docela dost, troskou octa, opravdu jen kapicku, trocha soli, no a pak jen zahustis jiskou :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 16.07.09 18:05

Mňam Mňam

jde to různě

Naplníš si papriky a můžeš je buďto extra péct na pekáčku, nebo vařit v té omáčce. já to dělám na pekáčku

papriky se plní směsí mletého masa a rýže. Rýže prý může být nevařená, ale nabyde, já dávám vařenou, nebo i použiju místo rýže strouhanku. Poměry neudávám, jako když děláš karbanátky, je na tobě, jak moc to našvindluješ.

Paprice odřízneš prdýlku, vydlabeš ty semínka a nacpeš tou hmotou
Já to peču na vymaštěném pekáčku, trochu podlité, tak na 180 (na to peču totiž všechno) asi 30 minut, otáčím - zezhora to hnědne
když zbyde maso, tak ještě udělám masové kuličky

Omáčka rajská: Zpěníš cibulku, zajeleš vývarem (vegetarián nemusí), dáš protlaky (podle množství, minimálně 2, spíš víc), dáš hřebíček, bobkový list, nové koření, osolíš, osladíš, vaříš, než to chytne chuť koření. Koření můžeš vylovit nebo nechat. zahustíš moukou. Můžeš přidat kyselou smetanu.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 16.07.09 18:06

Jinak papriky jsou spravne :lol: .Ale ta rajska :lol: .Dej osmazit cibulku hod protlak zamichej podli vodou vhod papriky a az jsou hotove vytahni je zahusti hl.moukou doslad dochut.Jo zapomela jsem napsat jeste davam nove koreni hrebicek a bobkovy list.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 16.07.09 18:06

pudli tys byla rychlejsi

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 16.07.09 18:09

no u nas se dela rajska takhle, nesnasim smrad cibule a cibule a rajska to fakt nejde dohromady, to by se pak muselo pasirovat nebo mixovat , ble

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 16.07.09 18:17

Dyk je to jedno, ja zase davam cibuli do vseho. Vareni neni exaktni veda. bez smazene cibule je to dietnejsi. Do rajsky muzes dat i kecup.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.09 18:18

Kamco a to omajdou z pytliku plnou glutamatu a jinych s*acek krmis maleho jo? Jen dotaz.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 16.07.09 18:24

Anonymko hezke, moc hezke. Procpak se neprihlasis, kdyz uz mas tak mile a vubec nekousave poznamky?

Mimochodem me zase desne chutna svickovka z pytliku. Kdyz jedem na akce, tak vubec nedam na omacky od Vitany dopustit. Doma je ale nedelam.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 16.07.09 18:35

jo jo svickova od vitany je fakt povedena :lol:

chjo, kdyz ja ted nemuzu nic normalniho jist :(

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 16.07.09 18:38

Jé holky jste super děkuji moc :D Jen mě mrzí že u takovéto celkem normální diskuze se zas našel nějakej rejpal,kterej hledá na druhých chyby a přitom je mu do toho prd :( A ještě k tomu anonymní :roll:

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 16.07.09 18:40

Ahoj,

lusky dělám obdobně jako holky a rajskou:

Do vody dám vařit (kolik chceš omáčky, já dělám asi tak z litru až dvou…no, teďka teda fakt nevím ten přesný poměr :oops: :oops: :wink: ), dám cibuli oloupanou-rozkrojenou na půlky, nové koření pět kuliček, dva bobkové listy a dva-tři hřebíčky…potom dva rajský protlaky a špetičku mleté skořice… povářím v ní ty lusky, potom zahustím jíškou, sliju přes cedník, dosladím a hotovo :wink: :wink: :wink:

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 16.07.09 18:42

Oluscho - skoro bych si tipla, že vím, kdo ten anonym je 8)

Jinak jste mi holky udělaly takový chutě, že zítra naběhnu do masny pro mleté maso - a jdu na to:))) To koření je pro mě novinka, určitě to bude mít skvělou chuť a vůni.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 16.07.09 18:42

jo a to koreni je dobry dat do gazy, udelat z toho sacek a pak to vyndat vsechno najednou, nez to lovit po jednom :lol: :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >