Reklama

Jak se dívají zaměstnavatelé na matky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 22:14
Jak se dívají zaměstnavatelé na matky?

Ahoj, prosím anonym je to dost osobní. Mám takový dotaz spíš k zamyšlení a sdílení vašich zkušeností. Jsem teď těhotná a mám pocit, že se na mě v práci začínají dívat jako na s prominutím prašivého psa co se práce týká. Přestávají mi dávat zásadní informace (např. měla jsem pod sebou pár lidí, odjela jsem na dovolenou a bez toho, aby mi kdokoliv cokoliv oznámil, jsem se přes interní systém dozvěděla, že už je pod sebou nemám), nebo když jsem oznamovala vedoucí své těhotenství, tak jsem jí řekla, že bych ráda od půl roku nastoupila třeba na částečný úvazek. Ona na to, že si to musí rozmyslet, od té doby je tohle téma mrtvé. Když se dívám různě na inzeráty, tak mám celkově pocit, že matkám se nabízejí podřadnější práce. Copak to, že se žena stane matkou hned znamená, že musí jít pomalu zametat chodníky bez ohledu na její předchozí kvalifikaci? Jaké máte zkušenosti s návratem do práce po MD/RD? Jak se na vás dívali zaměstnavatelé? Šly jste pozicí i platem hodně dolů?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 13.08.18 22:19

Na mě se v práci těšili. Měla jsem 2 děti hned po sobě, vracela jsem se po necelých 5 letech. Půl roku jsem byla na půl úvazku, potom už na celý. Nabídli mi trochu jinou pozici, kterou jsem přijala a finančně jsem si polepšila. Takže u mě dobrý :lol:

Elishka1
Závislačka 2585 příspěvků 13.08.18 22:19

máš nějaké kolegyně matky? jen ty osetrovacky jsou na palici a je fajn když si to kolegyně ze své minulosti pamatuji a pomuzou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 22:21

Ja mela to stesti, ze jsem nesla s platem dolu, ani karierne, naopak mi drzeli pul roku me manazerske misto s tim, ze jak se vratim, tak mi plat navysi a ze budu delat manazera na castecny uvazek. Nevratila jsem se, ale to je jina story. Nastoupila jsem az po roce na dohodu, na nizsi pozici (ale ze sve volby, nemohla jsem tomu venovat dostatek casu). Mzdu mi nechali tu manazerskou, ackoliv jsem delala radovou pozici. Dochazka jak chci vcetne home office.

Ale ja mela asi stesti na nadrizene a take jsem byla ceneny zamestnanec.

Anonym, osobni info.

Jednalo se o velkou firmu z oblasti financi, tisice zamestnancu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 22:21

@Elishka1 no právě u nás je tým mladých bezdětných a nebo starších bezdětných, jedna dítě má, ale má zajištěné 100% hlídání…a hlavně naše práce jde dělat v pohodě z domu.

Russet
Extra třída :D 10392 příspěvků 13.08.18 22:23
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym je to dost osobní. Mám takový dotaz spíš k zamyšlení a sdílení vašich zkušeností. Jsem teď těhotná a mám pocit, že se na mě v práci začínají dívat jako na s prominutím prašivého psa co se práce týká. Přestávají mi dávat zásadní informace (např. měla jsem pod sebou pár lidí, odjela jsem na dovolenou a bez toho, aby mi kdokoliv cokoliv oznámil, jsem se přes interní systém dozvěděla, že už je pod sebou nemám), nebo když jsem oznamovala vedoucí své těhotenství, tak jsem jí řekla, že bych ráda od půl roku nastoupila třeba na částečný úvazek. Ona na to, že si to musí rozmyslet, od té doby je tohle téma mrtvé. Když se dívám různě na inzeráty, tak mám celkově pocit, že matkám se nabízejí podřadnější práce. Copak to, že se žena stane matkou hned znamená, že musí jít pomalu zametat chodníky bez ohledu na její předchozí kvalifikaci? Jaké máte zkušenosti s návratem do práce po MD/RD? Jak se na vás dívali zaměstnavatelé? Šly jste pozicí i platem hodně dolů?

Vrátila jsem se do té samé firmy. S platem jsem lehce dolů šla, ale nebylo to rodičovstvím. Spíš proto, že je tato práce v jiné třídě. Vzala jsem to, protože jsem momentálně práci neměla. Abych se zase zapojila do procesu a rozhlížím se po jiné práci do budoucna. V těhotenství jsem žadnou prašivost nepociťovala, snad mi to všichni přáli. Odpracovala jsem tam dost a celkem jsem patřila za spolehlivou osobu.

Lizaveta
Závislačka 4911 příspěvků 13.08.18 22:26

Taky jsem nemela s navratem problem, na jinou pozici (moc me to bavi), moje predchozi uz neexistuje, mam polovicni uvazek, penize mi pomerove k plnemu uvazku zustaly stejne. Po pul roce mi nabidli vystridat v budoucnu (pujde do penze) reditele naseho oddeleni. Odmitla jsem. Ne, protoze jsem matka, ale protoze rozjizdim vlastni zivnost. Moje materstvi jim bylo sumak, chteli schopneho cloveka.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:32

chápu tě

Příspěvek upraven 13.08.18 v 22:32

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 13.08.18 22:32

V těhotenství se na mě nijak zvlášt nedívali, spíš mi říkali, že už bylo na čase. :mrgreen: Já z práce nevypadla, vlastně jsem z ní vůbec neodešla, chodila jsem na méně hodin (ne hned po porodu) a pracovala z domu. Navíc můj manžel byl na části RD (taky může částečně pracovat z domu. Nevím, jestli se matkám nabízejí podřadnější práce (to někdo v inzerátu píše, že chtějí třeba ženu po RD?), důležité je, aby postupem času si více brali OČR otcové, aby neměl zaměstnavatel tendence ženu po RD nezaměstnat kvůli případnému OČR.

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 13.08.18 22:32
@Anonymní píše:
@Elishka1 no právě u nás je tým mladých bezdětných a nebo starších bezdětných, jedna dítě má, ale má zajištěné 100% hlídání…a hlavně naše práce jde dělat v pohodě z domu.

Ono ale s nemocným děckem toho moc neuděláš :nevim: U nás v práci dobré, naštěstí nikdo na mě nekouká skrz prsty a to mám každý měsíc prakticky pár dní OČR, ale snažím se to nějak pytlíkovat, že třeba první dva dny jsem doma a pak už přijdu a pohlídá babička, ale ty také často nemohou. Navíc většina nemocí se projeví večer, takže klasika, že přijdu šéfovi, že prostě druhý den nepřijdu. Naštěstí kluci mají spíš jen rýmu či kašel, takže nic hrozného, ale do školky je nechtějí. :zed: Nicméně mám také jinou pozici a tam naštěstí většinou nevadí, když prostě druhý den nepřijdu, něco taky můžu udělat z domu, ale jsem ráda, pozice co jsem měla dříve, byla samé termíny a uzávěrky a doma se to dělat nedalo, to bych teď prostě dělat nemohla. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 22:32

Ahoj, měla jsem to podobně jako ty. šéfová si pozvala na moje místo uchazečky na tajnačku, když jsem byla na dovolené, chtěla mě vyšoupnout dříve, díky bohu se mě zastalo vedení. bohužel to padlo během mého prvního rodičáku, ona je ted ve vedení a už mi poslala dohodu o rozvázání poměru. Přitom všechny tři zástupy během mého rodičáku v délce 3 roky se neosvědčily, nabízela jsem práci na částečný úvazek, smeten ze stolu. :nevim: evidentně jí osobně já nesedím, a tak už ani nemám snahu se tam vracet. Nerada tam i chodím, jen v nouzi, když něco chtěla. Mrzí mě to, protože ta práce mě bavila, byla jsem v ní výborná, dotáhla firmu do zisku, pracovala jsem dobrovolně i 12h směny, když byla potřeba :nevim:

prosím o anonym, je tam hodně přímých indicií.

Práci s novou hledat už nebudu, rozjela jsem vlastní eshop a ten mě uživí. Nechci se někoho doprošovat, hledat, ponižovat se. Myslím, že mateřství mě naučilo víc než jakýkoliv pracovní workshop, kterého jsem se zúčastnila.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 13.08.18 22:33
@Anonymní píše:
nebo když jsem oznamovala vedoucí své těhotenství, tak jsem jí řekla, že bych ráda od půl roku nastoupila třeba na částečný úvazek. Ona na to, že si to musí rozmyslet, od té doby je tohle téma mrtvé. Když se dívám různě na inzeráty, tak mám celkově pocit, že matkám se nabízejí podřadnější práce. Copak to, že se žena stane matkou hned znamená, že musí jít pomalu zametat chodníky bez ohledu na její předchozí kvalifikaci? Jaké máte zkušenosti s návratem do práce po MD/RD? Jak se na vás dívali zaměstnavatelé? Šly jste pozicí i platem hodně dolů?

No, tohle je těžké, zaměstnavatelé prostě mají zkušenost, že jsou ženy doma 3-7 let, takže tvoji informaci o návratu po půl roce berou značně s rezervou, kor když jim ji sděluješ jako těhotná… protože to pak dodrží celkem malé procento žen. Já se taky vracela po půl roce a přestože jsem to inzerovala, tak mi nikdo krom mého přímého šéfa nevěřil, že to tak fakt bude, bylo a u druhého už to naopak brali všichni automaticky a nebyl problém. Prostě musíš pak dokázat, že to fakt myslíš vážně a že jsi schopná fungovat, do té doby to nikdo brát vážně nebude.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:37

@Wani

tak oni tam často napíšou „flexibilní“ a když jim na to odepíše ženská, kouknout na cv a vidí proluku pár let, tak se dopídí sami. Pracovala jsem jako HR a firmy takové ženy ani na pohovor bohužel nezvou a je jim jedno, kdo bude doma na paragraf na děti. Prostě doba je zlá a přeje bezdětným. Nežijeme v Německu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 22:37
@j.a.n.i1 píše:
No, tohle je těžké, zaměstnavatelé prostě mají zkušenost, že jsou ženy doma 3-7 let, takže tvoji informaci o návratu po půl roce berou značně s rezervou, kor když jim ji sděluješ jako těhotná… protože to pak dodrží celkem malé procento žen. Já se taky vracela po půl roce a přestože jsem to inzerovala, tak mi nikdo krom mého přímého šéfa nevěřil, že to tak fakt bude, bylo a u druhého už to naopak brali všichni automaticky a nebyl problém. Prostě musíš pak dokázat, že to fakt myslíš vážně a že jsi schopná fungovat, do té doby to nikdo brát vážně nebude.

Jj, vsak ja jsem take avizovala navrat na puvodni pozici za pul roku (viz. muj prispevek vyse), vysli mi max vstric a … skutek utek.

Jako manazerka uz bych takova sdeleni brala uz take hodne s rezervou.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 13.08.18 22:47
@ASAndrea píše:
@Wanitak oni tam často napíšou „flexibilní“ a když jim na to odepíše ženská, kouknout na cv a vidí proluku pár let, tak se dopídí sami. Pracovala jsem jako HR a firmy takové ženy ani na pohovor bohužel nezvou a je jim jedno, kdo bude doma na paragraf na děti. Prostě doba je zlá a přeje bezdětným. Nežijeme v Německu.

Tak doba teď je na zaměstnání zrovna dobrá. U nás ve firmě se to tolik neřeší, ale žena nezůstávají doma s dětmi dlouho. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama