Jak se domlouváte na dovolené?

430
13.6.13 07:54

Jak se domlouváte na dovolené?

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jak to u vás chodí v období léta a letních dovolených. S přítelem jsme spolu skoro rok a půl, nemáme děti, nemáme hypotéku, vyděláváme dost peněz. Celý rok si šetříme na dovolenou do kasičky, kde už máme téměř deset tisíc. Letos nás stálo hodně peněz zařizování bytu a jiných výdajů. S přítelem jsme spolu kromě jednoho wellnes víkendu nikde na dovolené nebyli (nepočítám víkendy u rodiny, nebo jednodenní výlety). Chtěla jsem si teď zajet s přítelem aspoň na nějaký víkend ze slevomatu za „pár kaček“. Nejdříve říkal že jo, že se pak mrkne na nějaké, trvalo to týden, dva, nic. Nepodíval se, tak jsem nějaké vybrala já, poslala mu je emailem, nic nepodíval se, tak jsem se ho dnes ptala, co jako bude tak mi řekl, že se mu nikam jet nechce a že nechce utratit jediné našetřené peníze které máme (Znovu podotýkám, vyděláváme docela dost, šetřím stavebko, plus máme skoro deset tisíc bokem a víkend by stal tak max 4 tisíce, takže by nám ještě něco zbylo). Na to jsem se docela vytočila, protože já opravdu celý rok šetřím kč bokem abychom si mohli spolu někam zajet (i on), ale teď mi řekne, že nikam jet nechce. Docela se toho obávám do budoucna, nechci dopadnout tak, že budu muset každý rok škemrat o dovolenou. Jsem z toho celkem v šoku, nevím jak to řešit, beru si to osobně, už mi příjde, že snad přítel nechce nikam jezdit semnou (což samozřejmě popřel)… Jak to máte u vás doma? kdo navrhuje, zařizuje dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
430
13.6.13 07:58

Ještě chci dodat, že jsme docela mladí, já mám do 30 ještě daleko a přítel má 30. Měla jsem dlouholetý vztah kdy jsme si za celé ty dlouhé roky zajeli akorát jednou k moři a už nechci nic podobného. Neříkám, že chci za dovolené utratit sto tisíc ročně, ale přece je normální aby si dva lidé bez dětí hypotéky, půjček, kteří jsou finančně zabezpeční, zajeli aspoň na blbý týden do po ČR ne? nebo jsem divná?

Příspěvek upraven 13.06.13 v 08:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
13.6.13 07:59

Jak to řeším? blbě - manžel má v době dovolených nejvíce práce, takže často jsme nikde nebyli, nebo jsme jeli na poslední chvíli, což se mi nelíbilo, protože už nebyl volný hotel, který se mi líbil, ale ten, který na nás zbyl. Takže jsem to udělala tak, že dovolené s manželem nechávám plynout tak, jak to vyjde a každoročně jezdím s dětma na dovolenou a přibíráme s sebou babičku - jedeme tam, kam chceme, užijeme si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
13.6.13 07:59

@Lady_M dovolenou plánujeme s přítelem společně, naštěstí přítel se na dovolenou těší jak malej, protože celej rok dře, takže je za odpočinek rád. Místo vybíráme společně, ty ostatní věci jako nákupy a balení jsou jinak samozřejmě moje záležitost :)
Ptala jsi se přítele, proč se mu nechce jet? Plánuje snad ty peníze využít někde jinde? Nevím jak bych tohle řešila, zatím jsem nepotkala člověka, který by odmítl jet na dovolenou, myslela jsem, že po relaxu touží každý a pokud vyděláváte dost, děti nemáte, tak nechápu, kde je problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
13.6.13 08:00

Navrhuju, zarizuju ja. samozrejme s prihlednutim k tomu, aby to bavilo i partnera. ted mame prcka, tak uz to bude jine, ale jinak jsme byli vzdycky oba akcni - stacilo se v behem tydne domluvit a o vikendu jsme vyjeli 2tis kilometru daleko…
my mame oba toulave boty a cestovali jsme skoro porad, rekla bych, ze na to padlo vzdycky nejvic penez :D
mit chlapa, co chce sedet doma na zadku a setrit na 3D televizi a kulecnik (tak to ma moje kamaradka), tak asi utecu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
13.6.13 08:00

U nás doma já, vyberu, zeptám se, jestli může v tomhle termínu, ukážu, co jsem vybrala, manžel zaplatí a jedeme, naštěstí manžel je nadšen z téměř každého mého nápadu. Jsme spolu 23 let a vždy jezdíme společně, jen před dvěma lety jsem byla sama s mamkou a dcerou, on prostě nemohl, a nebylo to bez něj ono. I když zase chápu, že mít rezervu desettisíc, tak chce raději šetřit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
13.6.13 08:03

Verca1989: já taky nechápu, kde je problém, s penězmi nemáme v plánu investovat, vše jsme poplatili letos, jak auto, tak zařízení bytu atd, vše ( a bylo to ke 100 tisícům) jsme zaplatili z ruky v hotovosti, nebrali jsme si žádné půjčky, tak fakt nechápu, o co jde. Přítel taky celý rok dře, má hodně práce, v práci dělá za více lidí, protože pořád někdo chybí atd, navíc ma vedoucí pozici takže je vyčerpaný i psychicky. Já nevím jak to popsat, ale mě prostě uráží, že se netěší na dovolenou semnou, ani na ten blbý víkend. Jinak máme vztah v pohodě. Takže tomu opravdu nerozumím.

Ynax: jenže u vás je ten rozdíl, že tvůj přítel jet asi chce, ale jen nemá čas, ten můj by si dovolenou v pohodě vybrat mohl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
13.6.13 08:07

Terinka4444: víš ale mi to prostě příjde, že to není o penězích, ale že přítel prostě nechce na dovolené jezdit… My taky vše děláme jako pár (jako ne zase úplně vše :D ) a nedovedu si představit, že budu jezdit s kámoškama bez něj, mě to takhle nebaví, měli bychom přece mít nějaké společné zážitky, klidně bych jela na víkend někde do kempu nebo cokoliv, nemusí to být nutně moře, v tomhle nejsem náročná. Ale když už máme problém u jednoho víkendu za celé prázniny, tak jak to jako bude dál? to si budu muset vynucovat každý rok dovolenou a dívat se na jeho obličej, že on nikam jet nechtěl? ach jo :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
13.6.13 08:09

@Lady_M
hele a neni problem v tom „vikendu“, treba mu to ani jako dovolena neprijde a nechce za to proto utracet. co neco levnejsiho a na cely tyden? me by asi vikend taky nenadchnul, kdyby to mela byt ma jedina dovolena.
radeji bych slevila s naroku a jela nekam na tyden a fakt mela pocit dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
13.6.13 08:09

A když něco koupíš sama, a dáš mu to večer jako dárek?
Já to nechápu, popravdě před dětmi jsme všechny prachy dali jen do dovolených, sjezdili jsme spolu půlku světa, manžel byl nadšen, my hodně využíváme, a to i teď s dětmi, superlastů, takže se mu kolikrát stalo, že přišel z práce, měl sbalený kufr a v ráno jsme letěli, dokud nebyli děti, byla to pohoda, práce u něj není problém, a vždy byl nadšen, prý za bezdětna miloval, když přišel domů a bylo mu oznámeno, že zítra letíme tam a tam.
Zase si to ale nevztahuj na sebe, že nechce jet s tebou, pokud je jinak normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
13.6.13 08:11
@Lady_M píše:
Někteří chlapi jsou na to děsní, viz můj otec, ten s námi nikde nikdy nebyl, nesnášel rodinné dovolené, obtěžovali jsme ho. A nebyl vzor manžela ani otce.
Terinka4444: víš ale mi to prostě příjde, že to není o penězích, ale že přítel prostě nechce na dovolené jezdit… My taky vše děláme jako pár (jako ne zase úplně vše :D ) a nedovedu si představit, že budu jezdit s kámoškama bez něj, mě to takhle nebaví, měli bychom přece mít nějaké společné zážitky, klidně bych jela na víkend někde do kempu nebo cokoliv, nemusí to být nutně moře, v tomhle nejsem náročná. Ale když už máme problém u jednoho víkendu za celé prázniny, tak jak to jako bude dál? to si budu muset vynucovat každý rok dovolenou a dívat se na jeho obličej, že on nikam jet nechtěl? ach jo :,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5077
13.6.13 08:11

@Lady_M dovolená má trvat nejméně týden, aby to fakt byla dovolená a přestali jste myslet na práci a jiné starosti. nevím, co je to celkem dost, ale s 10tis. bych asi taky nikam nejela. To je jen můj názor. Možná přítel jet chce, jen nechce vyhodit peníze za wellnes víkend, ale radši by jel k moři nebo na hory na delší dobu. Mě přijde, že ty víkendy jsou dělané spíš pro ženské a chlap si to moc neužije, ale možná se pletu. Co mu zkusit navrhnout nějakou last minute u moře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
13.6.13 08:12

Muj ma zase hromadu velkolepych planu (pro letosni rok vymyslel Indii a Ukrajinu), ja bych jela z fleku - nebyt matkou tak maleho ditete. Kdyz mu navrhnu neco realneho, treba blby Chorvatsko, rekne „hmmm, uvidime“ a za tyden zase prijde, ze jeho bratranek uz nas v Indii ceka atd. :) Takze to mame naopak, planuje a rad, ale nerealizuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
13.6.13 08:13

U nás dovolenou zařizuju já. Jako bezdětní jsme jezdily hodně pod stan, mívaly jsme 2 psy, takže to bylo takové nej řešení. Přítel o moře nestojí, jak tvrdí, je mu dobře u nás. Mě to tehdy bývalo jedno a klidně jsem pod ten stan jezdila. Jako malá jsem hodně s našima cestovala, tak jsem cizinu neřešila. Nebo jsme jezdívali se známými po Čechách hledat a sbírat polodrahokamy, byli jsme každý den na jiném místě,,,byl to takový zážitek. Co máme děti..no, je to jak kdy. Když byl syn malý, byl hodně nemocný a to jsem byla ráda, že jsme se dostaly párkrát na chatu, občas k známým, ale potřebovala jsem být hlavně někde, kde je blízko nemocnice..,kdyby náhodou. Ted, co mám i 2 dítě (10 a 6 let),máme to tak na půl. Většinou jedu já s dětmi k moři a druhou půlku léta-dovolené- jedem někam k nám do hor do nějakého penzionu. Jinak já ted mám taky na září zaplacený jeden euro víkend jen se synem, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
13.6.13 08:16

Tak u nas je to tak, ze mi pritel rekne termin kdy muze odletet, ja vyberu, zarezervuju, on zaplati a pak mu jen reknu den a hodinu odletu. Zabalim kufry, dam je ke dverim, on je nalozi a frcime na letiste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat