Jak se domlouváte s tchánovci na hlídání dětí?

Anonymní
27.7.21 09:41

Jak se domlouvate s tchanovci na hlídání dětí

Ahoj, zajímalo by mě jak a kdo se u vas domlouvá s prarodiči od partnera, kdy si vezmou vaše děti? Řeší to partner, od kterého to jsou prarodiče nebo se domlouvate i vy (snachy) s prarodiči nebo se ozvou i sami prarodiče?
Máme jen jedno 3 leté dítě. Je to klasické malé dítě, ale vcelku hodné, lze se s ní domluvit. Prarodiče máme jen jedny od partnera. Už jsou v důchodu a malou si nevezmou ani na písek, který máme za domem. Natož aby ji vzali třeba do zoo nebo do lesa. Já se jim vnucovat nechci. Prostě s malou nechtějí mít zážitky, tak nechtějí, nijak mě to neomezuje. Jen si říkám kvůli malé, že nebude mít zážitky s prarodiči, ale věřím, že bez toho přežije. Partner to neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5878
27.7.21 09:46

To prostě nevyřešíš. Když nechtějí tak nechtějí… Nemůžeš jím to nutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25889
27.7.21 09:48

Tak když něco po někom chci, tak mám pusu a umím si to vykomunikovat. Muž ze svou matkou telefonuje častěji než já, takze logicky případně hlídání ne bo návštěvu domlouvá z 89% on. Nicméně nemám problém zvednout telefon a zavolat, jestli se můžeme stavit nebo jestli tam můžu děti chvíli nechat. Já zase zařizují většinu komunikace s mojí mámou.
Hlídací tedy není ani jedna babička. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52366
27.7.21 09:50

Mám s tchyní dobré vztahy, takže když jsem potřebovala hlídání, tak jsem se s ní většinou domlouvala já. Chlap spíš domlouval návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
27.7.21 09:51

U nás to je stejné, jako u Vás.
Když jsem kluky měla malé a chodili do školky, tak jsem prosila tchýni, aby si je nechala u sebe a vodila je jen na příměstský tábor, který má 5 minut od baráku. Odmítla mi to s tím, že tam má svého staršího bratra, který tam také bydlí. :think: :nevim:
Mrzelo mě to, a od té doby se neangažuji.
Jiné to bylo s dcerou. Tu brala ssebou na dovolenou do ciziny, teď na kluky prostě kašle. Říkala nám, že si je tam nechá jen v tom případě, že tam budeme s nimi.
Přitom už jsou velcí, synovi je 11, vnukovi 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
27.7.21 09:52

U nás kdo se s tchyní potká dřív na chodbě :mrgreen: je to tak půl na půl. Ale když tvoji tchánovci hlídat nechtěj, tak je asi jedno, kdo se jich bude ptát, prostě nechtěj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8540
27.7.21 09:54

A oni už tě někdy odmítli, když jsi jim nabízela možnost trávit s vnučkou nějak čas? Jestli to není tak, že ty se nechceš vnucovat a oni to vidí stejně :nevim: Však můžeš na ten písek jít s nimi, pokud si sami na hlídání netroufnou, můžou se k vám připojit na výlet, na návštěvy k nim taky nejezdíte?
Jinak u nás funguje oboustranná komunikace s námi oběma. Buď se ozvou sami, nebo manžel zavolá, že má cestu kolem a jestli se můžou stavit, když potřebuju nečekaně hlídat, volám i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
27.7.21 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě jak a kdo se u vas domlouvá s prarodiči od partnera, kdy si vezmou vaše děti? Řeší to partner, od kterého to jsou prarodiče nebo se domlouvate i vy (snachy) s prarodiči nebo se ozvou i sami prarodiče?
Máme jen jedno 3 leté dítě. Je to klasické malé dítě, ale vcelku hodné, lze se s ní domluvit. Prarodiče máme jen jedny od partnera. Už jsou v důchodu a malou si nevezmou ani na písek, který máme za domem. Natož aby ji vzali třeba do zoo nebo do lesa. Já se jim vnucovat nechci. Prostě s malou nechtějí mít zážitky, tak nechtějí, nijak mě to neomezuje. Jen si říkám kvůli malé, že nebude mít zážitky s prarodiči, ale věřím, že bez toho přežije. Partner to neřeší.

Bydlela jsem s tchýní 12 let pod jednou střechou. A ani jednou nevzala ani jedno z našich dětí na procházku, na výlet, naproti na zmrzlinu, do kina… Prostě nikam. Když šly děti za ní dolů, tak si s nimi hrál její přítel. Ten byl zlatej. Když jim náhodou nabídla buchtu, tak je posadila ne k jídelnímu stolu, ale na takovou nízkou stoličku, jídlo dala na židli a obložila je igelitem. Naštěstí jsme se pak odstěhovali. Teď jsou děti velké a jdou tam jen když fakt musí. Prostě někteří lidi nejsou schopní nějaké vřelosti a lásky nebo ji neumí dát najevo. Teď, když už jsou děti velké, tak by o nějakou návštěvu i stála, ale ony k ní nechtějí. Pomáhala mi hodnšě moje máma, intenzivně, a to i přesto, že bydlela 200 km daleko.

Příspěvek upraven 27.07.21 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
27.7.21 09:55

Ja si domlouvám všechno sama, ted už s manželem nejsme spolu, když potřebuju, tak tchyni zavolám, řeknu, že mám to a to jestli mají čas a je to. Ale oni děti hlídají rádi, takže je i mají dost často. Ted třeba 14 dni, ještě si pro ne přijedou a zase je přivezou zpět. Jsem moc ráda, ze jsem přežila ty roky předtím, kdy jsem tchyni nenavidela a prohlašovala, ze ji děti nikdy nedám, ted se to hlídání fakt hodí. Jinak takto to řeším se vsema hlídačema, zavolám, řeknu proč co a jak a oni buď pohlidaji, nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
27.7.21 09:56

Jinak bych se nikde nedoprošovala a zařídila si placené hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 09:58

@Veru1987 @Lily Evans výška ano, říkám si, že kdyby chtěli tak se ozvou sami. Přes celé léto jsou u nich děti od dcery, tak prostě nemá náladu, čas a já nevím co všechno na další dítě. Mě to nevadí, máme skvělou soukromou školku, spíš mi jde o to, jak děti pak povídají zážitky z prázdnin, že malá má zážitky jen s námi. Ale jak říkám asi bez toho přežije. Já sama jsem za babičkou jezdila také jen jednou ročně, protože jsme bydleli v zahraničí a přežila jsem.

• Citovat
  • Nahlásit
11092
27.7.21 10:00

Nijak se nedomlouvám ani s mými rodiči. Když potřebuji pohlídat (ale to fakt jen v nutných případech), tak se zeptám na daný čas. Moji rodiče jsou pracující důchodci a máma prostě přiznává, že se bojí si děti nechat, že je nezvládne uhlídat. Navíc na nich vidím, že z toho nadšení nejsou. Na výlety nejezdí sami, natož aby brali moje děti. Neřeším to, kvůli dětem mi to ale líto je. Synovi budou 4 a čím dál tím častěji vidím, že by s nimi trávil čas rád. Já to ale nezměním :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24402
27.7.21 10:01

Když nechtějí, tak je nech. Nám se ozývají sami, kdy si můžou syna vzit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
27.7.21 10:05

K mým rodičům na chatu jezdíme pořád. Když se chodí do školy, tak tam zajedeme jen o víkendu, přes prázdniny jsme většinu času tam. Máme svoje patro, takže kluci jsou zalezlí nahoře, když naši ještě spí.
Ale když jdeme snídat, tak potom pomáhají v kuchyni. Na zahradě taky dělají, co mohou dělat- sečou zahradu, sekají dřevo na třísky, zalévají, plejou.
Tam se prostě vyblbnou, mají tam i děti od sestry, takže dohromady jich tam je 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 10:20
@Michelle_M píše:
A oni už tě někdy odmítli, když jsi jim nabízela možnost trávit s vnučkou nějak čas? Jestli to není tak, že ty se nechceš vnucovat a oni to vidí stejně :nevim: Však můžeš na ten písek jít s nimi, pokud si sami na hlídání netroufnou, můžou se k vám připojit na výlet, na návštěvy k nim taky nejezdíte?
Jinak u nás funguje oboustranná komunikace s námi oběma. Buď se ozvou sami, nebo manžel zavolá, že má cestu kolem a jestli se můžou stavit, když potřebuju nečekaně hlídat, volám i sama.

Přímo neodmítli, ale vždy když jsme u nich říkám, jak je malá hodná, šikovná, poslouchá. Když je unavená, tak se občas sekne, ale není to nic hrozného. A na to babička reaguje - no já bych si ji vzala, ale to by musela poslouchat. Takže je to konverzace o koze… A proto se nedoprosuju.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat