Reklama

Jak se dostat do ketózy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 15:37
Jak se dostat do ketózy?

Potřebuji poradit od zkušenějších. Rozhodla jsem se hubnout pomocí ketózy, chci vynechat sacharidy. Ovšem nechci platit za nějaké koktejly nebo balíčky. Jde mi o to, zda se dá dostat do ketózy i běžnou stravou? Jak dlouho je „bezpečné“ být v ketóze? Mohl by mi někdo kdo má s tím zkušenost napsat jídelníček na jeden nebo i víc dnů?
Ideálně aby to obsahovalo maso, ryby, vejce, sýry, jogurt a pokud možno i zeleninu. Jak je to s ovocem a s ořechy? Kolik čeho sníst?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 24.08.18 15:45

Abys byla v ketoze jednoduse bys mela mit sacharidy do 50 gramu na den.

Logicky vynechat vse co sacharidy obsahuje - misto jogurtu tvaroh nebo bily skyr nebo bily recky jogurt. Zadne ovoce ovoce obsahujr opravdu hodne cukru . Zeleninu jen zelenou jako okurky, brokolici, salat atd.. takova mrkev obsahuje taky mrte cukru.

Staci se podivat na jakekoliv kaloricke tabulky kde najdes obsah sacharidu bilkovin a tuku.

Jako podle me je to blbost. Clovek to dlouhodobe nevydrzi. Lepsi je normalne stahnout sacharidy na cca 100- 150 gramu denne a na tom normalne dlouhodobe fungovat a do toho se hybat.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 24.08.18 15:46

Máš Facebook? :) je tam skupina při pro lidi,kteří chtějí být/jsou v keto :) jinak aby ses dostala do ketozy, musíš držet sacharidy dost nízko, většinou je drží do 20, max 30 gramů denně. Ale žákyň to záleží člověk od člověka samozřejmě. Jí se hlavně tučně, to asi víš - takže volit spíše tučné maso, plnotučné mléčné výrobky, různé smetany, tučné tvarohy, selské jogurty, to samé sýry. Vždy ve složení koukat, kolik to má sacharidů na 100 g a aby nebyl přidaný cukr. U zeleniny llatí, že nejméně sacharidů má nadzemní zelená zelenina, tzn. všelijaké saláty, špenát, okurka… já teda jedu low carb, držím si sacharidy do 50 g, takže přesně k té ketoze moc nevím… jí se zpravidla 2-3× denně, důležité jsou opravdu ty tuky, másla, smetany, avokado, v keto asi ořechy moc neee, ty mají dost sachrů, olivy… lidi jsou v keto třebaže i dlouhodobě několik měsíců, jestli je to zdravé ti nepovím… pro mě už je keto hodně striktní a omezující. Ze začátku doporučuji používat třeba kaloricke tabulky, aby sis mohla zapisovat a počítat a získala si odhad, kolik čeho můžeš snisť. Na paleosnadno je kalkulačka, která ti přesně vypočítá tvůj denní příjem podle toho, kolik sacharidů denně chceš přijímat :)

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 24.08.18 15:52

Dlouhodoba ketoza muze mit negativní vliv na ledviny.. je potreba je chranit zvysenym pitnym rezimem i tak se budes odvodnovat.

Jinak ja jsem drzela vzdy sacharidy nizko a ted v tehu mam tehotenskou cukrovku.. tak nevim zda to treba nemuze byt tim. Tak ja bych s tim byla opatrna.

Lenka_Hal
Závislačka 4541 příspěvků 24.08.18 15:53

Ten limit se ruzni, jsou lide, co musi jit pod 20g. Obecne, cim mensi insulinova sensitivita (sklony k diabetu..laicky) velmi ovlivneno aktivitou, tim niz se musi jit.
Velmi zjednodusene, zjisti si nejdric kolik potrebujes proteinu na den, toho se drz a pokud zacnes tema 20g sacharidu naden na jistotu, tak v te ketoze proste budes (drive ci pozdeji). Akorat ze tech 20g je pro zacatecnika dost brutal, tak zkus treba 30-40g…a uvidis.
Ze zeleniny doporucuju hlavne zelene listi, to ma nula nula nic. Okurky, cukiny…maso tucne, tucne syry, vajicka, bohate s maslem, smetanou, z orechu makadamie, vlasske, para, pekany, lnena seminka, konopna (moje oblibene)…cokoliv budes jist, zkontroluj hodnoty, jestli tam neprimichali neco, co nesmis (budes prekvapena)…proto je nejlepsi jist zakladni suroviny. To je asi tak v kostce…

Lenka_Hal
Závislačka 4541 příspěvků 24.08.18 15:56

Ja jsem LC/keto sedmym rokem, prosla jsem si tim iv tehotenstvi. Cukrovka se nekonala, jen se musi merit A1C, protoze kdyz nekdo na LC jde na glukozovy test, tak neprojde…pry staci zacit jist sacharidy dva tri dny pred testem, telo se zase rychle zadaptuje, ale tady to nehrotili, proste jsem sla na glykovany…

Lenka_Hal
Závislačka 4541 příspěvků 24.08.18 16:05

Ledviny jsou zatezovany, kdyz se to prehani s masem…coz je v rozporu s ketozou a prehanet se to nema v zadne diete…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:13

@Lenka_Hal děkuji ti i ostatním za rady. Mohla bys prosím napsat svůj jídelníček, množství si dohledám, jde mi o skladbu.
já dnes měla dvě vajíčka k snídani a asi 50 g hermelínu, k obědu 150 g krkovice a salát z polníčku, rukoly a asi dvou rajčat, jen s olivovým olejem. k večeři nevím

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15581 příspěvků 24.08.18 16:14
@Lenka_Hal píše:
Ledviny jsou zatezovany, kdyz se to prehani s masem…coz je v rozporu s ketozou a prehanet se to nema v zadne diete…

no já bych řekla obecně s bíkovinama…Ta­kovej tvaroh je taky bíkovinová bomba, k tomu tučný maso, sýry, vajíčka a chudáci ledviny…Já v tomhle teda nejedu a ani neplánuju, ač postavuičku jako ty rozhodně nemám :mrgreen: Za mě je to hrozně nezdravé, já bych bez tmavého pečiva, těstovin a brambor být nemohla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:15

@Lenka_Hal ještě dva dotazy - minerálky se můžou? myslím neochucené .
Za jak dlouho mám testovat papírkem moč?

luccifera
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 24.08.18 16:29
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal ještě dva dotazy - minerálky se můžou? myslím neochucené .
Za jak dlouho mám testovat papírkem moč?

Do ketozy jsem se nejpozdeji dostala treti den, pokud jsem mela hodne aktivity a predtim necpala moc cukry tak za den

zrezlá plechovka
Kecalka 336 příspěvků 24.08.18 17:28

Jedu Low Carb High Fat asi půl roku. Hodně sportuju. Mám to nastaveno po různých pokusech a několika proměření na inBody na výšku 167 cm na den: do 40 g sacharidů, kolem 60 g bílkovin, 70-90 g tuku. Ketóza se dá změřit papírky, co se dají koupit v lékárně. Trpěla jsem asi tři týdny šílenou únavou a lezla po čtyřech. Jak hodně cvičím (aerobik, kruhový trénink, piloxing, fitbox, tenis), tak to byl opravdu děs, neměla jsem žádnou sílu. Ale potom se to zlomilo a jsem parádně nabuzená. Jím jednou denně a někdy udělám výjimku, že si dám dopoledne do kafe smetanu.

zrezlá plechovka
Kecalka 336 příspěvků 24.08.18 17:36

Pokud jde o víc informací, dají se najít třeba tady, jsou tam i recepty

low carb

zrezlá plechovka
Kecalka 336 příspěvků 24.08.18 17:46

Ještě se ptáš na ořechy, tak si občas dám třeba makadamové, vlašáky, ale abych se vešla se vším do těch 40 g sacharidů na den. Hodně sacharidů mají třeba kešu, takže ty vůbec. A super ze semen je jíst loupaná konopná semínka. Ty mají málo sacharidů a jsou výborná.

Lenka_Hal
Závislačka 4541 příspěvků 24.08.18 17:54

Ten limit plati samozrejme pro bilkoviny obecne. Nema se to prehanet s bilkovinama :D
Mineralky jsou primo zadane (neslazene:)). My je tady nemame, mineraly doplnuju holt v tabletkach.
Ketoza se sice da zmerit papirky a pro zacatek super, ale jednak jsou nepresne (to neva, o mnozstvi ketonu stejne nejde), ale az se telo adaptuje, zacne se produkovat betahydroxybutyrate a ten ty papirky nemeri, to vse komplikovano faktem, ze nekteri jedinci jsou velmi „vykonni“ ve vyuziti ketonu, takze ho v krvi nemeri az tolik. Tyka se to hlavne sportovcu (vytrvalostni sporty :pankac: ), u nich by se ta hranice, co uz ketoza je mela posunout…ale to jen tak pro zajimavost :D
Pro zakladatelku…dnesek vypada slusne (i kdyz na muj vkus malo…ale to si zkontroluj nekde kolik, doladit podle sebe), hlavne nejez, kdyz nemas hlad, samo se ti to pozdeji upravi na spis mene jidel. Ja uz teda ted jim 2× denne a to druhe jidlo uz je jen takova spis svacina…
Ted v lete nejcasteji salat s masem, hodne majonezy (idealne doma delana), k tomu nejaky keto dezert, kafe se smetanou. Odpo neco „do ruky“. Obecne ja jsem masozravec, chutna mi to. Zadna dieta by pro me nemohla existovat, pokud jednou za cas nemuzu krasny prorostly steak :srdce: Ale i tak, kazdy den maso neni, obcas hodne vajicek, to na posezeni dam v prumeru sest 8) V zime si s tim jidlem vic vyhraju. Dam sem par stranek, kde cerpam inspiraci.
https://alldayidreamaboutfood.com/
https://ketodietapp.com/…gory/Recipes
https://www.lowcarbmaven.com/recipes/
 http://mariamindbodyhealth.com/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama