Jak se dostat do nemocnice, volat záchranku?

4853
28.5.16 20:52

Jak se dostat do nemocnice, volat záchranku?

Dnešní události mě přivedly na následující otázku. Blízkému člověku je velmi špatně, ale není to život ohrožující stav, nebo to aspoň tak nevypadá. Ale není schopen se sám pohybovat, dostat se do auta z 6 patra paneláku. Jsem tu s ním jen já a moje dvě malé děti. Potřebujeme se dostat na pohotovost, v domě skoro nikoho neznám, na patře je pouze stará paní. Volaly byste rychlou, i když to není vyloženě akutní, kolapsový stav? Nebo co byste dělaly v tomto případě, jak se dostat do nemocnice?
(pozn. nakonec jsme nikam nejeli, zatím je to OK, ale otázka ve mě zůstává)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.16 20:55

Mně si loni bloknul manžel záda, nebyl schopnej pohybu. Volala jsem normálně 155. Popsala jsem situaci, žekla, že to není nic životu ohrožujícího. Poslali k nám sanitku jen se zdravotníky. A trvalo to přes půl hodiny, i když výjezd sanitek je od nás asi 10 minut. takže asi měli něco nutnějšího, pak jeli k nám.

Příspěvek upraven 28.05.16 v 20:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19220

Poprosit taxikáře pokud nechceš volat záchranku nebo jak by jste cestovali pokud by se dostal z toho šestého patra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Taxík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
28.5.16 20:56

Ano, klidne bych volala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900

Tak pokud neni schopen se dostat do auta, tak mu musi byt jooo spatne. Volala bych pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
@Elenloth píše:
Dnešní události mě přivedly na následující otázku. Blízkému člověku je velmi špatně, ale není to život ohrožující stav, nebo to aspoň tak nevypadá. Ale není schopen se sám pohybovat, dostat se do auta z 6 patra paneláku. Jsem tu s ním jen já a moje dvě malé děti. Potřebujeme se dostat na pohotovost, v domě skoro nikoho neznám, na patře je pouze stará paní. Volaly byste rychlou, i když to není vyloženě akutní, kolapsový stav? Nebo co byste dělaly v tomto případě, jak se dostat do nemocnice?
(pozn. nakonec jsme nikam nejeli, zatím je to OK, ale otázka ve mě zůstává)

jak velmi špatně? proč se nepohybuje? co se stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4607
28.5.16 20:57

Záleží jak špatně mu je. Bolí ho na hrudi, špatně se mu dýchá… známý jezdí se záchrankou a kolikrát jezdí ke kravinám, ale přijet musí. Nejlepší je zavolat 155 a poradit se. Oni ti sanitku stejně pošlou.

Příspěvek upraven 28.05.16 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12849
28.5.16 20:57

Pokud je to na to, že se musí na pohotovost, tak bych záchranku volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
28.5.16 20:58

Když bych potřebovala, volala bych sanitu a vysvětlila situaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
28.5.16 20:58

Tak mohla bys ten stav popsat blíž, ale volala bych, vysvětlila bych situaci a myslím, že to je tak, jak píše @Svítící žárovka, pokud bude něco akutnější, pojedou první tam.
Já třeba nechápu, proč někdo cizí volá záchranku, když omdlím a mám u sebe někoho, kdo se o mě stará (mamka, manžel, kamarád…), přijeli pro mě opravdu už několikrát, změřili mi tlak, dali nečitelný papír a šla jsem po svých dál, nikdo nic nenamítal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
28.5.16 21:00

Zavolej popiš situaci, řeknou ti co a jak, poslou te k sipku, nebo a to pravdepodobneji prijedou. Ale..nemuzes sehnat spis nekoho znameho, z rodiny…? Protože pak ty rychle byť jen ze zdravotniky muzou chybet jinde, kde jde treba o zivot, ikdyz to nadruhou stranu samozrejme neni tva vec.
Omlouvam se za gramatiku, klepu na tel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6984
28.5.16 21:03

@Elenloth Já jsem takhle zůstala ležet s bloklýma zádama v posteli a ani ke dveřím jsem nemohla, naštěstí tehdy dorazila moje sestra (shodou okolností bývalá zdravotní sestra)a dala mi nějakou injekci a pak mě odvezla, ale já zase přemýšlela - nezvednu se z postele a nemůžu otevřít, ale pomoc si zavolám - co udělají, zavolají hasiče? Vyrazí dveře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
28.5.16 21:04

@ka2ka @MilijonDolarBejby No jo, ale jak tu osobu dostanu dolů k autu? Navíc pustit si do bytu cizího člověka - taxikáře a vystavit blízkého situaci kdy ho někdo okukuje v nelichotivém stavu v pyžamu…no váhala bych hodně.
@jdukolem silná bolest hlavy při pohybu, třes, proběhly záchvaty zvracení, prostě když je ti tak strašně špatně, že se ani neudržíš na nohou. @AstraG No právě, já bych nerada prudila záchranáře s něčím, co nevypadá na přímé ohrožení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
28.5.16 21:04

Tak pokud není schopen se sám pohybovat a dostat se do auta volala bych záchranku kde bych popsala situaci. Buď by přijeli nebo by aspoň poradili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama