Jak se dostat na VŠ obor Historie ???

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 20:36

Jak se dostat na VŠ obor Historie ???

Ahoj chtěl bych se zeptat.
Aktuálně studuji Strojního Mechanika, ale rad bych šel studovat Historii na .
Co mam pro to udělat?
Je to vůbec možné když můj aktuální obor nemá s Historii nic společného, a ani nemá Dějepis jako předmět?

Děkuji za odpovědi. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11019
20.10.21 20:39

Udělej primacky. Nikdo neřeší co jsi studoval předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4900
20.10.21 20:44

Studuj historii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37148
20.10.21 20:52
@Anonymní píše:
Co mam pro to udělat?
Je to vůbec možné když můj aktuální obor nemá s Historii nic společného, a ani nemá Dějepis jako předmět?Děkuji za odpovědi. :D

Naučit se předně češtinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7652
20.10.21 20:58

Není strojní mechanik učební obor? V tom případě nejdřív dodělat maturitu. A jak bylo v Básnících: „se učit, se učit, se učit“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4303
20.10.21 20:58
@Anonymní píše:
Co mam pro to udělat?
Je to vůbec možné když můj aktuální obor nemá s Historii nic společného, a ani nemá Dějepis jako předmět?Děkuji za odpovědi. :D

Podivala bych se na fakultu, jake musi student splnit predpoklady. Jestli nejaky obecny test typu scio nebo se pricitaji body za maturitu z dejepisu, publikacni cinnost apod.

Pokud by byly prijimacky dvoukolove, urcite bych se pripravila, a to tak, ze se bude komise vyptavat proc a bude hledat hluboky zajem o obor. Kazda esej, kazdy clanek, zajmova cinnost (angazujes se treba v nejakem spolku?)ti bude dobra.

Zkus se i poohlednout po nejake brigade nebo dobrovolnictvi - nejake vykopavky, okrasny spolek, organizace nejakych historickych trachtaci.

Cti knihy o obdobi, ktere te bavi nejvic, delej si vypisky, zjisti si neco o autorech, at mas prehled v oboru. Zkus se dostat treba do blizkosti projektu Pameť národa apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36147
20.10.21 20:59
@Anonymní píše:
Co mam pro to udělat?

Podívej se, jestli nemá zvolená fakulta přípravné kurzy na přijímací zkoušky.
Studovat můžeš, co chceš. I obor, který nemá vůbec nic společného s maturitním oborem. Jen se musíš pořádně připravit na přijímačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51573
20.10.21 21:00

Se mnou studovaly absolventky maturitnich oboru, kde dejepis skoro vubec nebyl v dobe, kdy to byl vyberovy obor, udelaly prijimacky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11677
20.10.21 21:05
@Anonymní píše:
Co mam pro to udělat?

Možné je všechno - ale hele, nechceš se raději do toho do McDonaldu kvalifikovat něčím užitečnějším? :think: Historie je krásná, ale blbě se tím živí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
20.10.21 21:13

Nic není nemožné, stačí udělat přijímačky a nastoupit..
např. na filozofických fakultách je tento obor běžně..
nebo jako aprobace na pajdáku (což je poněkud praktičtější)
Mohu ti ovšem s klidem říct, že jako strojní mechanik se uživíš mnohem snáze a zřejmě i více vyděláš ;) co si jako myslíš, že bys s tou historií pak dělal?? nabušený vším, co bylo, ale trochu to nikoho v tržním hospodářství nezajímá ;) (a to jsem z dějepisu maturovala a jsem humanitní typ.. leč tak naivní, abych si myslela, že mne to dobře uživí, fakt nejsem..)
na pozici třeba v archeologickém ústavu nebo na vykopávkách můžeš čekat doživotně a furt nic :mrgreen: a psaní historických článků je tak max. jako brigoška a to ještě musíš být fakt dobrej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
20.10.21 21:20

Muž historii vystudoval. Znám dost jeho spolužáků a v oboru není nikdo. 1 holčina skončila jako servírka, druhá na kase… Ostatní jsou na tom trochu lépe, bankovní úředníci apod. Je to obor pro zábavu, nikoliv do života…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51573
20.10.21 21:22
@Lucy75 píše:
Nic není nemožné, stačí udělat přijímačky a nastoupit..
např. na filozofických fakultách je tento obor běžně..
nebo jako aprobace na pajdáku (což je poněkud praktičtější)
Mohu ti ovšem s klidem říct, že jako strojní mechanik se uživíš mnohem snáze a zřejmě i více vyděláš ;) co si jako myslíš, že bys s tou historií pak dělal?? nabušený vším, co bylo, ale trochu to nikoho v tržním hospodářství nezajímá ;) (a to jsem z dějepisu maturovala a jsem humanitní typ.. leč tak naivní, abych si myslela, že mne to dobře uživí, fakt nejsem..)
na pozici třeba v archeologickém ústavu nebo na vykopávkách můžeš čekat doživotně a furt nic :mrgreen: a psaní historických článků je tak max. jako brigoška a to ještě musíš být fakt dobrej..

archeologie se studuje zvlast, za me ani kazdym rokem neotvirali. Nastesti, bo jsem se nasla. Decka milujou dejak, teda casem zajem hromadny odpada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
20.10.21 21:27

@matkabagristy věřím, že archeologie je ještě samostatný obor, ale prosím tě - kolik jednotek lidí se tím pak dokážou uživit… max. desítky.. škoda, že už se nedělají nájezdy do Luxoru, to by aspoň něco káplo :mrgreen:
v ČR jsi ráda, když jednou za pár měsíců někdo vykope v polu pár mincí, nebo že děláš průvodce v Mikulčicích s červeným diplomem :mrgreen:
jako fakt nebrat - zlatý strojí mechanik - toho chtějí furt a skoro všude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51573
20.10.21 21:30
@Lucy75 píše:
@matkabagristy věřím, že archeologie je ještě samostatný obor, ale prosím tě - kolik jednotek lidí se tím pak dokážou uživit… max. desítky.. škoda, že už se nedělají nájezdy do Luxoru, to by aspoň něco káplo :mrgreen:
v ČR jsi ráda, když jednou za pár měsíců někdo vykope v polu pár mincí, nebo že děláš průvodce v Mikulčicích s červeným diplomem :mrgreen:
jako fakt nebrat - zlatý strojí mechanik - toho chtějí furt a skoro všude

ja to taky maturantum rozmlouvala. Ani jako ucitel se absolvent jednooborove historie nema sanci uchytnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11677
20.10.21 21:34
@matkabagristy píše:
ja to taky maturantum rozmlouvala. Ani jako ucitel se absolvent jednooborove historie nema sanci uchytnout.

Já svému prostřednímu dítku, které je multioborově nadané a které mi k mému zděšení jednu chvíli tíhlo k humanitním vědám, pravila stručné „VOPOVAŽ SE!

Naštěstí letos chytli novou kantorku na ZSV a tam jim humanitní zaměření řádně zhnusila - jako kantorka stojí sice za prd, ale asi jí koupím kytku. :kytka: Stále tiše doufám v příklon k přírodním vědám a k technice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat