Reklama

Jak se dostat z čestvého rozchodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 02.01.18 23:52
Jak se dostat z 'čestvého' rozchodu?

Zdravím všechny,
podobné téma už je tady rozhodně probírané, ale nějak mi to zatím nedokázalo pořádně pomoci, tak jsem si říkala, že tohle bude třeba lepší. Nedávno jsem zde popisovala mou situaci s přítelem, kdy jsme se snažili zachránit náš vztah. Bohužel v půlce prosince jsme to definitivně ukončili.. Celkově pro mě byl ten prosinec docela těžký, tak nějak se pokazilo všechno, co se pokazit mohlo. Jenže ten rozchod byl asi poslední kapka. Každopádně teď nějak nevím, co dál. Přes Vánoce jsem nějak fungovala, protože jsem prostě musela, snažila jsem se být v pohodě, obecně jsem kvůli tomu rzchodu brečela jen v ten den a pak asi ještě třikrát.. Nějak mi totiž nejde brečet, i když bych asi ráda. Je mi vnitřně na jednu stranu hrozně, na druhou mi přijde, jako by se vlastně nic nedělo a on tady pořád byl pro mě. Byli jsme spolu necelý rok, takže je mi jasný, že je to nic oproti rozpadlým manželstvím, i přesto mě to ale zasáhlo, byla jsem k němu ‚připnutá‘ asi víc, než jsem si myslela. A nevím, jak se z toho teď dostat.. Kolikrát jsem slyšela o čase a snažím se tomu věřit, ale jak si můžu pomoci teď? Jak si to ulehčit? Mám chvíle, kdy na něj nemyslím vůbec a pak jsou chvíle, kdy na něj myslím v nejnevhodnějších situacích a připomínají mi ho úplně odlišné věci. Celkově mi ho v podstatě připomíná úplně všechno doma, místa, kam jsme chodili.. Je to normální, ale je to těžké. Tak mě napadlo se tady vypsat s tím, že mi třeba někdo poradí něco, co by mi teď pomohlo, i když těžko říct.. Snad to není moc špatně napsaný, nebude to zřejmě srovnaný, psala jsem to, co mě zrovna napadlo, ale doufám, že mě pochopíte.. Díky i za přečtení. :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 23:56

Nechci rypat, ale jedna diskuze by nestačila? :P jinak si prostě naplánovanuj program, scházej se s kamarády, vyrážejí ven, kup si něco hezkého, nacpi se zmrzlinou… :lol:

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 02.01.18 23:58

Pardon za více příspěvků, snad budou smazány dvě přebytečné diskuze.

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 02.01.18 23:59

@Bong Stačila, problém s internetem, takže jsem si nevšimla, kdy mi Emimino vzalo správný nadpis. :D :D Už to řeším, omlouvám se.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 00:02

Tak to jo :lol: je to čerstvý, navíc na vánoce, dej si čas, dělej si radost, zkus něco nového :hug:

franzkfk
Stálice 77 příspěvků 03.01.18 00:07

Po rozchodu přichází tzv. období „roztříštěných emocí“. Budete citlivější na vnější vlivy. Zkráceně ano, čas vše zahojí. Ale asi je důležité říct konkrétně, jak to chodí.
Po rozchodu by každý měl projít tzv. „ozdravným“ procesem.
Za prvé je nutné si uvědomit, proč se vztah rozpadl. Je to pro Váš vnitřní klid. Pokud bylo ukončení vztahu traumatické, je nutné pochopit, proč se tak stalo. Je to metafora kufru. Musíte ho probrat. Vytahat všechno, srovnat, úhledně uložit, uzavřit a dát do skříně.
Za druhé je důležité se vyvarovat tzv. rebound vztahu. Někteří lidé díky roztříštěným emocím skáčou do nového vztahu, aby se vyhnuli bolesti či si nepřiznali realitu. Takové vztahy samozřejmě dlouho nevydrží. Je ovšem jedna studie, která říká, že tzv. rebound vztah může pomoci, ale nespoléhal bych se na to. Je možné, že byste našla někoho, kdo by k vám pasoval a možná byste těmito „labilními“ základy mohla narušit budoucnost. Za mě určitě „rebound“ ne.
Za třetí je důležité mluvit. Mluvte o tom s kamarádkami. Pište a rozpovídejte se o tom i tady. Mluvit. Mluvit.
Po každém rozchodu přijde tzv. „roztříštění“ (oblíbené slovo:) ) a v této chvíli je důležité se znovu sebrat. Najít sám sebe a opravit poškozené části vaší psýché, ať už byl rozchod jakýkoliv.

Ale všechno to chce čas. Nic víc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 00:09
@AnezkaJ píše:
Zdravím všechny,
podobné téma už je tady rozhodně probírané, ale nějak mi to zatím nedokázalo pořádně pomoci, tak jsem si říkala, že tohle bude třeba lepší. Nedávno jsem zde popisovala mou situaci s přítelem, kdy jsme se snažili zachránit náš vztah. Bohužel v půlce prosince jsme to definitivně ukončili.. Celkově pro mě byl ten prosinec docela těžký, tak nějak se pokazilo všechno, co se pokazit mohlo. Jenže ten rozchod byl asi poslední kapka. Každopádně teď nějak nevím, co dál. Přes Vánoce jsem nějak fungovala, protože jsem prostě musela, snažila jsem se být v pohodě, obecně jsem kvůli tomu rzchodu brečela jen v ten den a pak asi ještě třikrát.. Nějak mi totiž nejde brečet, i když bych asi ráda. Je mi vnitřně na jednu stranu hrozně, na druhou mi přijde, jako by se vlastně nic nedělo a on tady pořád byl pro mě. Byli jsme spolu necelý rok, takže je mi jasný, že je to nic oproti rozpadlým manželstvím, i přesto mě to ale zasáhlo, byla jsem k němu ‚připnutá‘ asi víc, než jsem si myslela. A nevím, jak se z toho teď dostat.. Kolikrát jsem slyšela o čase a snažím se tomu věřit, ale jak si můžu pomoci teď? Jak si to ulehčit? Mám chvíle, kdy na něj nemyslím vůbec a pak jsou chvíle, kdy na něj myslím v nejnevhodnějších situacích a připomínají mi ho úplně odlišné věci. Celkově mi ho v podstatě připomíná úplně všechno doma, místa, kam jsme chodili.. Je to normální, ale je to těžké. Tak mě napadlo se tady vypsat s tím, že mi třeba někdo poradí něco, co by mi teď pomohlo, i když těžko říct.. Snad to není moc špatně napsaný, nebude to zřejmě srovnaný, psala jsem to, co mě zrovna napadlo, ale doufám, že mě pochopíte.. Díky i za přečtení. :srdce:

Uzivej si. to jediné ti poradím vytáhni někam kámošku, kámoše… chod co nejvíce mezi lidi.Chce to vše čas nic se nevyřeší hned, ale lépe se to snáší. Předchozí můj vztah trval 11 měsíců, pomohl mi tenkrát od toho kamarád jezdili jsme na výlety atd. Nyní je to můj přítel už skoro pět let a otec našeho štěstí :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 00:13
@franzkfk píše:
Po rozchodu přichází tzv. období „roztříštěných emocí“. Budete citlivější na vnější vlivy. Zkráceně ano, čas vše zahojí. Ale asi je důležité říct konkrétně, jak to chodí.
Za prvé je nutné si uvědomit, proč se vztah rozpadl. Je to pro Váš vnitřní klid. Pokud bylo ukončení vztahu traumatické, je nutné pochopit, proč se tak stalo. Je to metafora kufru. Musíte ho probrat. Vytahat všechno, srovnat, úhledně uložit, uzavřit a dát do skříně.
Za druhé je důležité se vyvarovat tzv. rebound vztahu. Někteří lidé díky roztříštěným emocím skáčou do nového vztahu, aby se vyhnuli bolesti či si nepřiznali realitu. Takové vztahy samozřejmě dlouho nevydrží. Je ovšem jedna studie, která říká, že tzv. rebound vztah může pomoci, ale nespoléhal bych se na to. Je možné, že byste našla někoho, kdo by k vám pasoval a možná byste těmito „labilními“ základy mohla narušit budoucnost. Za mě určitě „rebound“ ne.
Za třetí je důležité mluvit. Mluvte o tom s kamarádkami. Pište a rozpovídejte se o tom i tady. Mluvit. Mluvit.
Po každém rozchodu přijde tzv. „roztříštění“ (oblíbené slovo:) ) a v této chvíli je důležité se znovu sebrat. Najít sám sebe a opravit poškozené části vaší psýché, ať už byl rozchod jakýkoliv.Ale všechno to chce čas. Nic víc.

Celkem souhlasím, až s tím skákáním do vztahu po rozchodu, asi to tak bývá ale není to pravidlo. S přítelem jsme se rozešli a tři dny na to poprvé bylo sblížení s kamarádem nyní s přítele skoro pět let. a už jsme rodina.

franzkfk
Stálice 77 příspěvků 03.01.18 00:24
@Anonymní píše:
Celkem souhlasím, až s tím skákáním do vztahu po rozchodu, asi to tak bývá ale není to pravidlo. S přítelem jsme se rozešli a tři dny na to poprvé bylo sblížení s kamarádem nyní s přítele skoro pět let. a už jsme rodina.

Nebojte se. To nejsou vytesaná pravidla:)) Pracuje se tu s pravděpodobností.
Pravděpodobně jste s kamarádem sdíleli společné hodnoty a to je velice dobrý základ:)

Mala.ještěrka
Kecalka 270 příspěvků 03.01.18 07:40

Je to moc čerstvé. Udělej generální úklid bytu, kup si něco hezkého na sebe, začni třeba sportovat nebo malovat nebo cokoliv jiného. Nebo se jdi ožrat s kamarády ;). Ale bolet to ještě chvíli bude, to je normální a nic s tím nenaděláš. Musí se to prostě zahojit a to chvíli trvá. :hug:

Josef_t
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 03.01.18 09:28

Někdy fungují „převozníci“.
někdo z kamarádů, někdo kdo o tebe stojí, seznamka?
Rychle se „uvrtat“ do dalšího vztahu, třeba krátkodobého a bez perspektivy, aby ten předchozí přestal bolet.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:44
@franzkfk píše:
Po každém rozchodu přijde tzv. „roztříštění“ (oblíbené slovo:) ) a v této chvíli je důležité se znovu sebrat. Najít sám sebe a opravit poškozené části vaší psýché, ať už byl rozchod jakýkoliv.Ale všechno to chce čas. Nic víc.

Již několikátý zajímavý příspěvek, nicméně - jak poznat, že je již kufr ve skříni?

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:45
@Josef_t píše:
Někdy fungují „převozníci“.
někdo z kamarádů, někdo kdo o tebe stojí, seznamka?
Rychle se „uvrtat“ do dalšího vztahu, třeba krátkodobého a bez perspektivy, aby ten předchozí přestal bolet.

to je ten zmiňovaný „rebound“ (oprav mne @franzkfk pokud se pletu)

franzkfk
Stálice 77 příspěvků 03.01.18 22:10
@Saulus píše:
to je ten zmiňovaný „rebound“ (oprav mne @franzkfk pokud se pletu)

Přesně jak to napsal Josef. Nějaká studie podpořila tuhle teorii, že se z předešlého vztahu mnohem snáze dostanete. Ale…A teď je velké ALE. Pokud jde o vztah, který byl ještě „nezavazující“, tak bych řekl, že ano. Že to pomůže. Ale pořád doporučuju si tím procesem projít komplet. Potom vznikají komplexy, různé šrámy „nejistot“. Teď přichází to ALE. Je to také morální dilema. Představte si, že takhle najdete někoho, kdo nejen, že chce pevný vztah, ale také někoho, kdo si s vámi opravdu sedne. Převozníkovi musíte zaplatit. A chcete? Nechtěli byste spíše s někým plout?
A co se týče kufru. Bohužel, tohle Vám nikdo neřekne. Tohle si musíte umět říct sama/sám. Je to otázka introspekce a emocionální vyspělosti. V tomhle vám sebelepší terapeut nepomůže. Řiďte se intuicí.

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 03.01.18 22:32

Přednostně jsem chtěla poděkovat za povzbuzující komentáře, kterých jsem se tady dočkala, žádné rýpání a tak.. Zvedlo mi to náladu, díky. :srdce:
Jinak si toho všeho jsem vědoma, i to mám tak nějak v plánu, jen je to docela náročné, je mi 18, takže toho mám teď hodně do školy, do toho teď budu hodně v práci a tak, takže vlastně nemám moc prostoru právě na ty výlety a podobně. Nejhorší je totiž asi to, že jsem za poslední dobu přišla i o kamarádky, kterým jsem důvěřovala, o to je to těžší. Díky bohu mi zůstaly ty věrné, takže mám 2 zlatíčka, kterým se mohu svěřit, k tomu pár dalších dobrých přátel, ale chybí mi třeba můj nejlepší kamarád, který se se mnou přestal bavit kvůli své přítelkyni nepřítelkyni. Nějak se to teď nakupilo a přijde mi, že to úplně nezvládám, takže jsem přistoupila právě i k tomu, že se vykecám tady.
Co se týče toho sportu, rozhodně chci zase začít, četla jsem o spoustě pozitivních vlivů na tělo (a tím nemyslím jen ten, že pokud si budu hlídat i jídlo, mohla bych třeba zhubnout :D ), ale třeba i ten serotonin. Já mám problém v tom se k tomu donutit. To je fakt peklo. Na jednu stranu bych se třeba chtěla jít vyloženě učit, cvičit, uklízet.. na druhou se nedokážu z té postele zvednout a donutit se něco dělat, fyzicky to prostě není možný. Nevím, jak to vysvětlit.. Hlavně nesnáším nejistotu, tudíž jak pořád čekám, že se něco zlepší a ono to pořád nejde, ubíjí mě to o to víc. :D JSem v tomhle opravdu trochu blázen.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >