Jak se jen vyrovnat s odchodem partnerky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
13.1.22 16:28

Jak se jen vyrovnat s odchodem partnerky.

Dobrý večer všem. Jak jen začít. Chyby se stávají, ale jak je přijmout? Téměř třináct let jsem si myslel, že mám všechno. Pomalu, krok za krokem budoval. Poslední tři roky byl horor. Sypalo se to v práci v rodinách v plánech na budoucnost. Tu a tam hádka. Jak už to tak bývá, když se bojuje na všech frontách. Doma jsem to tak nechtěl, ale i tam dorazil stres a nejistota. Přesto jsem se snažil dělat vše pro lepší zítřek a abych se za sebe nemusel stydět. Párkrát jsem řekl něco, za co se není snadné, aspoň pro mě, podívat do zrcadla. Ale neviděl jsem v tom ani důvod k rozchodu. Prostě slova kritiky udřeného člověka. V tom si mnohdy nebrala servítky ani partnerka. Vždy se pak nějak vyčistil vzduch. Teď se ovšem napětí stupňovlo a čím blíž jsme byli k cíli našeho snu, tim bylo na mě vše horší. Dostal jsem tři odpovědi. Každou malinko jinou. Od kdy, ale více méně se stejným koncem. Už tam není „TO“… To, jako na začátku. Máme zdravou, krásnou roční holčičku. Můj sen, znovu zažít dětství, jaké jsem nemel. Ano, mohl jsem občas mlčet, ale někdy je člověk tak plný, že to prostě nešlo. Musel jsem říct, co mě trápí a zkusit na tom zapracovat. Bylo to ovšem chápáno, jako útok. A zanechalo to rány. Jedna pře a devět měsíců podpory pryč. Druhá pře a co naplat, že děláte jinak vše…
V potu odříkání a vidiny lepších dnů jsem ze dne na den přišel o dva blízké. Odchází ode mne i dcerou. Kéž bych tak nechtěl plnit to, co chtěla. Rychle, rychle, ať už máme ten nový byt. Kdybych to věděl dřív objímal bych dceru víc a víc. Protože partnerka už o to podle svých pozdějších slov nestála. Já ji přesto miluju a o to víc mě bolí, když vidím, jak se ji ulevilo, když jsem ji řekl, že jsem si myslel, že na vztahu budeme pracovat. Ona mi řekla že na ni tlačím. Chtěl jsem se s ní třeba ve svátky dívat na pohádku… Ta naše je pryč, ale nevím, jak jít dál. Jeden den vše máte a druhý den…
Prostě odchází a já to nemůžu probrat a smířit se s tim. Nevím jak, i když vím, že musím a že se to stane. Nevím jak dál. Nepomáhá volat s rodinou. Každý má své starosti. Antidepresiva mi jen prohloubily úzkost. Lékaři mi, řeknou, to co vím, ale já nikomu nemůžu vysvětlit, že nevím jak to dokázat… Už volám o pomoc. Tvářím se lhostejně, ale uvnitř mě vše rve na kusy…
Ach bože, ani víra už mi nepomáhá…
Dělal jsem vše, jak nejlíp jsem uměl… Omlouvám se všem čtenářům. Musel jsem něco někde někomu napsat, abych přežil další den a noc v samotě podnájem ní postele… Nevím co dál a hrdě vše přiznám i své chyby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
856
13.1.22 16:30

Asi má jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19151
13.1.22 16:35

Mluvíš jen o sobě, o tom jak ty ses obětoval, jak ty ses dřel.

Neříkáš ani slovo o tom, proč ona už přestala zvládat fungovat ve vašem vztahu? Máš vůbec ponětí kteér její dlouhdoobě nenaplnění potřeby a neřešené frustrace vedly k tom, že se váš vztah rozpadl?

Ale jinak se prostě potřebuješ smířit s realitou, odpustit sobě i své partnerce - už kvůli své dceři a jít dál. Nebo teda můžeš začít dělat peklo a zničit svoji dceru.

Když už nezvládáš myslet na potřeby své bývalé ženy, tak se soustřeĎ na potřeby svojí dcery. To je ve své podstatě mnohem důležitější, než tvoje pocity křivdy a to že si odmítáš přiznat svých 50 % na rozpadu vaší rodiny.

Pokud fakt nevíš jak na to, tak se ozvi do poradnu LOM a nebo se ideálně rovou přihlaš na nějaký jejich program¨
https://ilom.cz/…ina-nekonci/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24243
13.1.22 16:46

Ty jsi takovej “jájínek” co má rád vzletný, byť prázdný slova, viď…..? Pokud takovýmhle způsobem řešíš hádky a komunikuješ s partnerkou, nedivím se, že jí došla trpělivost. Na tohle by neměl nervy žádnej příčetnej člověk. Přestaň se litovat a začni se chovat jako chlap. Hlavně začni u sebe a přiznej svoje chyby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
13.1.22 16:47

Ze ty jsi rak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
13.1.22 17:00

Ale nebuďte na něj tak zlý, je nešťastnej…
Zakladateli, co dcerka, vídáš ji často? Snaž se přijmout, že to co se stalo zpět nevrátíš, ale můžeš svůj život dát zase dohromady. A neboj se vyhledat nějaké organizace, kde bys získal psychickou podporu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
13.1.22 17:02

Ahoj, je to docela zmateně napsané, takže se z toho nedá přesně vše pochopit.. těžko říct jak to u vás vypadalo, máš pravdu v tom, že byste to měli řešit společně, ale asi by to chtělo napřed vychladnout a pak si nenásilně bez výčitek vyjasnit kde přesně vznikl problém.. a jestli jde ještě řešit. A vychladnout myslím tak, že chápu, že momentálně je ti na umření, antidepresiva většinou začnou fungovat až za nějakou dobu (cca 14 dní, záleží na typu) a předtím ty hrozné stavy spíš ještě zhorší.. takže vydrž a kdyby bylo nejhůř, zavolej doktorovi ať ti předepíše něco akutního (třeba neurol, ale fakt jen kdybys cítil, že to dál nejde).. pokud už AD bereš delší dobu a nepomáhají, tak by to asi chtělo jiné.
Ale neboj, zaberou a bude to lepší, teď z tebe mluví jen zoufalství, dej tomu čas a najdeš zase sebe, stejně tak dej čas a prostor partnerce, aby se mohla vyjádřit.. zkuste si pak bez výčitek popovídat o svých potřebách, respektuj její pohled na věc a zkus vysvětlit svůj.. uvidíte, kam to povede :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 17:39

Zkus mediátora

Škoda, že nejste manželé, tam to rozcházení není tak rychlé a dá se ledacos zachránit.

A vídej se s dcerkou

Držím palce🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
13.1.22 17:47
@AnneElliot píše:
Asi má jiného.

Taky myslím. Na tohle není žádnej lék, to je prostě život.

• Citovat
  • Nahlásit
1411
13.1.22 21:11

Nevím no…píšeš, že jsi udělal nebo řekl věci, kvůli kterým se ani na sebe nemůžeš podívat a druhým dechem, že to není důvod k rozchodu? Asi se tvoje žena při těchto událostech cítila stejně, jako teď ty. Prostě obrovská bolest a zklamání z partnera. Tys to neviděl dřív a jí teď už došla trpělivost. Ignorovat potřeby rodiny se moc nevyplácí. Pracovat tak, že jsi udřený a tím pádem hnusný doma, je hodně špatně - o to žádná nestojí, ani když jí naslibuješ, že postavíš mrakodrap.
Nesváděj to na ženu, že ona chtěla, že tys jí chtěl plnit přání. Choval jsi se k ní špatně a tak odešla. Nic víc v tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
14.1.22 13:53

@VitaminC proč rak? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
14.1.22 14:18

@hopsalka Ti jsou takhle otravni, precitliveli, zarlivi, nesebevedomi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
14.1.22 14:20

Tak, to, že ve vztahu není po určité době „TO“ je normální, prostě zamilovanost chtě nechtě vyvane. A určitě jste ve vztahu udělali řadu chyb, asi si věnoval víc energie práci a ty chybějící energii, tedy negativní energii jsi ventiloval do vztahu. Jak to bylo na druhé straně nevím.

Jestli to půjde opravit nebo ne? Nevím, o tom musíte umět spolu mluvit bez emocí.

Pokud se potřebuješ jenom zbavit té prázdnoty, těch pocitů s tím spojených, emocí, pak ti asi antidepresiva skutečně nepomohou.
Přestaň se litovat, dokud se budeš pasovat do pozice oběti, máš problém.
Jedna z možných cest, jak z toho ven, jsou tak zvané kvantové opravy. Prostě se dostaneš v myšlenkách do situace, kterou chceš řešit a musí to být tak intenzívní, že pociťuješ i ty nepříjemné emoce. A pak je vědomně necháš odejít. Řekneš si třeba cítím v té situaci úzkost. Ano, nechávám vědomně tento pocit odejít. A třeba se to nepovede na poprvé. Tak druhý den znova. Nakonec to odejde. No a takto jeden pocit po druhém.
Zkus videa Mirka Vojáčka „Kvantové opravy“, třeba tohle, i když to je širší záběr https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24243
14.1.22 18:20

Měj aspoň koule diskutovat ve vlastní diskuzi a nepsat mi soukromý zprávy, buď tak laskav…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
14.1.22 20:26
@Janli píše:
Měj aspoň koule diskutovat ve vlastní diskuzi a nepsat mi soukromý zprávy, buď tak laskav…

Psal ti snad něco špatného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat