Jak se jezdí s kočárem dolu po eskalátorech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 09:46
Jak se jezdí s kočárem dolu po eskalátorech?

Jak se jezdí dolu po eskalátorech? Po směru jízdy nebo proti. U varianty proti směru se bojím, že kočár neudržím a ujede. U varianty já první a kočár pozadu zas nevím jak nastoupit, zvlášť když jdou davy za vámi. Dík za rady

Reakce:
Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 03.11.09 09:59

Ahoj!

Já jezdím s kočárem napřed a při najetí lehce přizvedávám, ale mám trojkolku a celkem lehkou, takže to není problém.
Jak je to u těžších čtyřkolek, to netuším… Možná tam bude bezpečnější pozadu, tzn. první ty a potom kočár. To bude asi docela makačka.
Ostatní určitě napíšou víc…

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 03.11.09 11:57

Jezdim jako Zizalka

zolina
Kecalka 162 příspěvků 03.11.09 12:53

ahoj,poprvy a podruhy vem nekoho sebou a natrenuj,pri jizde napred at te jenom jisti pred kocarem a ty sama si vyzkousis jak kocarek tezky,no a pri jizde nahoru to zkus naopak,to se lip nastupuje..a jinak i v davu se stane ze nekdo zastavi a pomuze ti:)

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 03.11.09 16:29

my jezdime taky kocarem napred, ale v pravidlech prepravy je, ze se ma couvat. Trenovali jsme v nakupnim centru, ale zpanikarila jsem, pozpatku odmitam, prijde mi to nebezpecnejsi. Jestli mam padat ja i kocarek, tak to radsi at pada jen kocarek - fuj, to zni hnusne, ale kdybych mela couvat, tak bych zarucene padala. V tech pravidlech je teda i ze musi vzdycky prepravovat kocar dve osoby, takze bysme mely nekomu rikat, tak to si nerikam, kdo by se mi chtel mazat z kocarem… Jo mam tezkou ctyrkolku.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 17:13

Tak se mi zdá, že radši budu jezdit šátkem…

Rose-k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 18:47

Ahoj,tak naštěstí u nás už všude máme výtahy nebo jezdící pásy(nákupní centra atd..)To je taky moje záchrana,taky sem měla trochu strach po eskalátorech jezdit :-? takže sem moc nepomohla 8-o

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.11.09 21:53

Mám těžkou terénní :lol: trojkolku a jezdím jako žížalka - napřed kočár, potom já. Nikdy mi neujel a i kdyby, dav ti ho zabrzdí :wink: :lol: takže toho bych se nebála. Akorát se musím k rukojeti dost ohýbat, jelikož stojím o schod výš a neslušně vystrkuju na spolucestující pozadí :mrgreen: Jak to máte s tím ohýbáním vy?
Jj, taky jsme trénovali v nákupním centru 8-)

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 04.11.09 08:51

Do nás od začátku těhot.kurzu vtloukali, že se čtyřkolkou se má po eskalátorech zásadně couvat, s trojkolkou nikdy, protože není tak stabilní… Ale já, ačkoli rodilá Pražačka zvyklá na na eskalátory odmalička, jsem to nějak nezvládla - nastoupit pozpátku se šíleně bojím a s kočárem před sebou jsem jednou uklouzla na mokrém schodě, upadla na zadek, kočár spadl o tři schody níž a nebýt pohotového pána přede mnou, který ho chytil, tak jsme v novinách… Takže od té doby buď výtah nebo s někým ve dvojici.

Bohunka

Helenka, 2,5 roku, TP 13/11 09

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 04.11.09 09:00

Tak s naší sportovní čtyřkolkou bych to na eskalátoru nedala. Vždycky byla možnost to objet na rampě nebo jet výtahem, takže jsem využila toho. Pokud nebylo nic z toho, tak jsem měla malého v šátku nebo později v Mei Taii. S golfáčem jezdím po směru - není problém, ale zaaretuji si přední kola před „nástupem“, aby se nějak blbě nestočily.

Evaxx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.09 11:13

Já jezdím se čtyřkolkou a nastupuju pozadu - je to tedy ze začátku nedobrý pocit, ale jde to - couvnu s kočárem k eskalátoru, jednou rukou se chytím madla a druhou táhnu kočár. Jak najede na eskalátor, není potřeba vůbec nic, jen ho lehounce tlačit dopředu proti schodům, aby seděl pevně. Předníma kolečkama je o schod níž a tudíž trochu nakloněný, ale to nijak nevadí. Jen je potřeba nechat si při nástupu od něj dostatečný odstup -skoro na délku paže, aby tě při zvednutí schodů na eskalátoru netlačil dolů, a dole, když se schody zase skládají, ho trochu přidzdvihávám za držadlo, ale není to nutné. Já se popředu bojím, jsme většinou dost těžcí, jednou rukou bych kočár neudržela a nedržet se madla , to se necítím jistě, ale hodně maminek tak jezdí.

nepřihlášená Evalu

Lostritis
Kecalka 171 příspěvků 06.11.09 12:17

Jezdím vždy po předu. Ale je pravda, že s opravdu těžkým kočárem zkušenost nemám. Hluboký kočár čtyřkolka měl asi 15? kilo, golfky i sporťák PP A3 mají kolem 8mi, takže udržím jednou rukou v pohodě. Druhou držím dceru. Je to hlavně o cviku, u prvního dítka jsem se bála dlouho.
Jo a taky vystrkuju na spolucestující pozadí. :lol:

Lostritis
Kecalka 171 příspěvků 06.11.09 12:24

Jo ještě tu techniku: (vynechám manipulaci se straršákem, o to tu nejde) :wink:
Před nástupem pevně čapnu madlo, při nájezdu k eskalátorům nadzvedávám přední kolečka a zadními (blíž u mně) najedu na schod a postupně mírně zatlačím madlo dolů, aby byl v rovině. Při vystupování dole zase přizvedávám přední kolečka.
Při jízdě nahoru zaaretuju přední otočná kola, najedu jimi na schod, nastoupím a přizvedávám kočár za madlo nahoru, jak schody stoupají, nahoře bez čehokoliv, kočár vyjede sám. :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >