Jak se konečně zbavit nachlazení?!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
z92
281
25.11.21 07:56

Jak se konečně zbavit nachlazení?!

Poraďte prosím co dáváte dětem na nachlazení, dcera(5let) se už měsíc potýká buď s rýmou nebo kašlem nebo obojím naráz, u lékaře jsme byly no nic kloudného neporadil, klasika stoptusin +sinupret+ditiaden+sprej do nosu. Už jsme zkusili i jiné medikamenty, sinecod, stop kašel, užívá kolostrum omega-3, nechávám ji inhalovat, horské slunce, dělám zábaly na průdušky a když se to už zlepší a jde do školky přijde zase s kašlem, už vážně nevím jak z toho ven, do školky musí, jsem samozivitelka a prarodiče jsou bohužel pracující, takže varianta nechat ji doma nemyslitelná. Už mě napadla i varianta nějaké chronické rýmy, jelikož se s tím pleteme vždy jen přes zimu jak loni tak letos (dřív ne) pořídila jsem tento rok i zvlhčovač do bytu a čističku vzduchu v naději, že to bude lepší… Vážně už nevím, co dělat, o klidné noci se nám může jen zdát, když je fakt nejhur, tak z těch hlenů i zvrací, šílený, máte nějaké rady, tipy co pomáhá vašim dětem v boji se zahleněním? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5254
25.11.21 08:12

Nemá zvětšené nosní mandle? To se pak hleny na nich drží a nezbavíš se toho? Jakou barvu má hlenů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18442
25.11.21 08:25

Jaký má dcera jídelníček? Všeobecně bych zkusila omezit mléčné výrobky, můžou způsobit vestsi zahleneni. Mým dětem jednu dobu pomáhala cibule s medem nebo cukrem (nakrajet cibuli a zasypat cukrem nebo smichat s medem a nechat vyluhovat než to pustí stavu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
25.11.21 08:27

Já tě asi moc nepotěšim…mým dětem pomohlo až vyrůst 😷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18442
25.11.21 08:31
@Renata2007 píše:
Já tě asi moc nepotěšim…mým dětem pomohlo až vyrůst 😷

Jo taky pozoruji, že s přibývajícím věkem se to zlepšuje. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
25.11.21 08:32

@z92 Řeším u dcery už dva měsíce rýmu a z toho kašel. Když před 14 dny konečně mudr. udělal výtěr z nosu, našla se tam masivně moraxella, takže se teď přeléčuje ATB. Dcera měla nejvíc problém v noci, kdy chrčela, chrápala, dusila se, ráno vysmrkala brutálně hustý zelený nudle. Přes den na ní prakticky nic nebylo poznat, děsila jsem se každý noci a bylo mi jí líto. Možná by bylo fajn, kdyby jí váš pediatr nechal udělat stěry. A druhá věc, píšeš, když už se to zlepší jde do školky. Tady to je těžký, pokud jí tam dáváš ještě „načatou“ chytne kde co a taky to může dál roznášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
25.11.21 08:59

Jít na ORL - vyšetřit nosní mandli, jestli není zvětšená - pokud ano (syn měl už úplně nejvyšší stupeň), tak nechat odstranit - poté bývá úleva a zlepšení situace - ale jde to postupně, někdy to není hned, obecně je ale lepší zvětšenou mandličku odstranit.

Jak píší ostatní - pomůže čas a „přežít“ školkové období těch nemocí, je to kolotoč…syn byl „na hromadě“ skoro pořád, nejlepší byl až poslední rok před školou (a to měl odklad, čili do školky chodil 4 roky). Zase nemá cenu ty děti úplně izolovat od kolektivu, ta imunita musí získat odolnost díky kontaktům s ostatními dětmi. Kdybych zpětně měla možnost, dávala bych jen na dopoledne - ale takovou možnost má jen hrstka vyvolených nebo se zabezpečeným servisem ze strany rodiny nebo chův…já měla oba kluky od prvního dne i s odpoledním spaním, nebyla jiná možnost, pokud jsem se vrátila do práce.

Co se týká léků a podpory imunity - dávali jsme „kde co“. Dobrý byl sirup Stopkašel od dr. Mullera, kapsle s rybím tukem, musela bych povzpomínat, ale byla toho fakt hromada, co jsme zkoušeli.

Z alergologie jsme měli Aerius sirup (dobrý na „oplaskávání“ sliznic) a výbornou věc - Bronchovaxom - což jsou bakteriální lyzáty, bral od podzimu do jara ještě i na ZŠ. Většinou se dává Ribomunyl, ale podle mě Bronchovaxom je lepší ;)

Být tebou, začala bych na ORL

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
25.11.21 09:06

Tipuju ze vitaminy ji nejaky davas, C, D, treba i B-komplex idealne ne jako multivitamin (tam je toho vzdycky o dost min) a pridala bych i nejaky veci typu kefiry, probiotika apod proste jak se rika, ze strevo je hlavni imunitni organ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
281
25.11.21 09:53

@brisco právě že čirou, takže mi to je celé divné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
25.11.21 09:58

To nevadí, že barvu hlenů má čirou - to měl syn taky a mandle zvětšená byla…prostě může být a nemusí. :nevim:

s chronickou rýmou už jedině na ORL…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
281
25.11.21 11:58

@elen-ka je fakt, že mléčné výrobky jí poměrně hodně, vlastně denně, děkuji za tip, zkusíme omezit plus i tu cibuli… Uvidíme :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat