Jak se léčí váček na dásni?

62
15.5.20 09:55

Jak se léčí váček na dásní?

Ahoj, potřebovala bych se poradit, mám váček na dásni pod korunkou a moje zubařka tvrdí, že jediná léčba je vytrhnutí zubu nebo čištění kanálků, které ale stojí 15 000. Vždycky jsem si myslela, že váčky se rozříznou, zadrénujou a nasadí se ATB. Přijde mi divné, že řekla, že jediná možnost kromě těch kanálků je vytrhnutí nebo je to kvůli tomu, že je to pod korunkou? Nemáte s tím někdo zkušenost? Nechci zbytečně přijít o zub, který mě nebolí. Dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5731
15.5.20 10:04
@Mardii píše:
Ahoj, potřebovala bych se poradit, mám váček na dásni pod korunkou a moje zubařka tvrdí, že jediná léčba je vytrhnutí zubu nebo čištění kanálků, které ale stojí 15 000. Vždycky jsem si myslela, že váčky se rozříznou, zadrénujou a nasadí se ATB. Přijde mi divné, že řekla, že jediná možnost kromě těch kanálků je vytrhnutí nebo je to kvůli tomu, že je to pod korunkou? Nemáte s tím někdo zkušenost? Nechci zbytečně přijít o zub, který mě nebolí. Dekuji :)

Nejsem zubařka, ale pokud by mi řekla zubařka, že to vytrhne, letěla bych jinam. A jinak, čištění kanálků je sice drahé, ale cena 15 tisíc je jako z jiné planety. Já platím za čištění kanálků hodně, chodím do soukromého zařízení bez pojišťovny, mám nadstandardní počet kanálků a ještě je mám dlouhé jak Lovosice, ale 15 tisíc neplatím. Platím tak půlku. Takže bych se na tvou zubařku vybodla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27087
15.5.20 10:07
@Mardii píše:
Ahoj, potřebovala bych se poradit, mám váček na dásni pod korunkou a moje zubařka tvrdí, že jediná léčba je vytrhnutí zubu nebo čištění kanálků, které ale stojí 15 000. Vždycky jsem si myslela, že váčky se rozříznou, zadrénujou a nasadí se ATB. Přijde mi divné, že řekla, že jediná možnost kromě těch kanálků je vytrhnutí nebo je to kvůli tomu, že je to pod korunkou? Nemáte s tím někdo zkušenost? Nechci zbytečně přijít o zub, který mě nebolí. Dekuji :)

Já jsem měla loni vácek a pak cištění kanálků za 2000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
15.5.20 10:22

Já jsem měla váček, několikrát rozříznutí, čištění, ATB. Nechtěla mě ten zub vytrhnout, ale váček se dělal pořád znovu. Nakonec ani pořádně nevěděla, který zub by měla vytrhnout, tak mě poslala do nemocnice. Tam mě udělali lepší rentgen a zub že musí ven. Tak po pár letech léčení šel ven a je klid. A pod korunkou je to podle mě ještě horší. To by ji musela sundat, odvrtat tu výztuhu, a pak tam může něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
15.5.20 10:25

Více méně ti to řekla dobře. Nevím, jestli máš korunku na původně živém zubu a dělala by se primární endodoncie anebo už je to mrtvý zub a jednalo by se o reendodoncii.
Cena se odvíjí mmj. i od způsobu ošetření, jestli by to dělala pod mikroskopem apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16384
15.5.20 10:27

Dej na to cibuli. Ta někdy váček zlikviduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
15.5.20 10:27
@Enmamma píše:
Nejsem zubařka, ale pokud by mi řekla zubařka, že to vytrhne, letěla bych jinam. A jinak, čištění kanálků je sice drahé, ale cena 15 tisíc je jako z jiné planety. Já platím za čištění kanálků hodně, chodím do soukromého zařízení bez pojišťovny, mám nadstandardní počet kanálků a ještě je mám dlouhé jak Lovosice, ale 15 tisíc neplatím. Platím tak půlku. Takže bych se na tvou zubařku vybodla.

15 tisíc je v Praze pro reendodoncii pod mikroskopem vcelku běžná cena, takže ne jak z jiné planety, opravdu záleží i na technice a použitých technologiích

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
15.5.20 10:29

Váček se dělá proto, že se v kořenových kanálcích namnožily bakterie, vzniká hnis a ten nemá kudy odtéct, tak si hledá náhradní cestu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
15.5.20 10:52
@Malaga píše:
15 tisíc je v Praze pro reendodoncii pod mikroskopem vcelku běžná cena, takže ne jak z jiné planety, opravdu záleží i na technice a použitých technologiích

Pod mikroskopem ano, ale bez mikroskopu je ta cena nadsazená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
15.5.20 11:10

Rozříznutí a zadrénování pomůže na nějakou dobu, stejně jako třeba antibiotika, ale problém to neřeší, jak už tu správně psala Malaga, příčinou jsou namnožené bakterie v kořenovém systému zubu, takže váček se bude tvořit stále dokola, může to dojít až do fáze pěkného abscesu s otokem poloviny hlavy.
Zase tu nedělejte ze zubařů hyeny, vsadila bych se, že zub už jednou endodonticky ošetřený a zaplněný je a zubařka mluvila o reendodoncii pod mikroskopem (gutaperčová výplň kanálků se musí znovu odstranit, kanálky důkladně pročistit, případně najít i nějaký přídavný kanálek, který může ten problém způsobovat a vše znova zaplnit, práce na min. 3 hodiny, navíc přístup výrazně ztížen korunkou).
Hnisavou ránu třeba na noze by ses snažila taky vyléčit, i kdyby nebolela, tohle je jak kdybys jí měsíce občas potřela Framycoinem a jinak nechala tak.
Takže zubařka měla naprostou pravdu - nové vyčištění kanálků pod mikroskopem (proto ta cena) nebo extrakce - navíc čím déle si budeš tu zanícenou mrtvolku v puse sušit, tím více se ti bude odbourávat okolní kost, což následně výrazně ztěžuje (a zdražuje!) případnou implantaci, protože nebude ten implantát do čeho vrtnout.
O zub stejně časem přijdeš, smiř se s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama