Jak se lidsky zbavit dvou starých slepic?

5458
27.5.16 09:33

Jak se lidsky zbavit dvou starých slepic?

:-D :-D :-D Zajímavé téma, že? :-D :-D :-D
Jedná se opravdu o slepice (opeřená zvířata :-D). Oč jde? Babička má dvě slepice, už jsou asi pět let staré, vajíčka nenesou, babička se stařeckou demencí - tzn. péče o slípky téměř nulová. Tedy, teď se o babičku i slepice starám já, jenže je to dost nápor na nervy i na čas. Babička je schopná pipku chytit a mazlit jako dítě - pipce se to nelíbí, klovne ji a já opakovaně babičce ošetřuji nové a nové rány. Místo žrádla jim nosí ručníky, utěrky, pleny, své oblečení… Já je samozřejmě krmím, ale sama mám práci, děti, teď na starosti dvě domácnosti, babičku a do toho ještě neustále vyklízet kurník, hledat oblečení… Prostě je toho na mě moc. A co teď s těmi chuďátky zvířaty? Hlavu jim nikdo neusekne, ptala jsem se na vesnici několika chovatelů, jestli by se jich někdo neujal, ale když nenesou, nikdo je nechce :-(.
Já fakt nevím… Neexistuje nějaký útulek pro slépky? :-D. Vlastně ani nevím, jestli potřebuji radu, nebo jsem se chtěla jen vykecat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3704
27.5.16 09:35

Já myslím, že slípky jsou to poslední… ale chápu, je toho moc :) Nechala bych je nějak dožít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8510
27.5.16 09:36

Chceš říct, že zabití není možnost nebo že toho nejsi ty schopna fyzicky, ale jinak ti to není proti mysli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
27.5.16 09:36

Spis jak to ponese babicka kdyz je starsi :nevim: Kdyz se s nima mazli…ja bych je pustila a delala jsem ze nejsou moje :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
27.5.16 09:40
@Sany80s píše:
Chceš říct, že zabití není možnost nebo že toho nejsi ty schopna fyzicky, ale jinak ti to není proti mysli?
Řekla bych, že kvůli babičce, praděda takhle taky začal blbnout ke konci. Měl psa, miloval ho nadevše, ale když už to s ním bylo takový složitější, tak defakto celý týden ani nevěděl, že nějakýho psa má. Museli jsme ho jezdit krmit, jinak by umřel. Ale když si vzpomněl, tak to byl zas jeho milovanej pes.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
27.5.16 09:42

Já bych jim lidsky usekla hlavu. A když to nezvládneš ty, tak bych poprosila někoho z dědiny ne aby si je vzal, ale aby je zabil. Druhá možnost je pustit slépky ven, ony se uživí, však je před nimi celé léto a podzim a třeba se zatoulají a bude. Zrovna slepice je pro mne slepice. Ano, nepodporuji týrání typu chování slepic v klecích, ale zase bych si s tím nedělala hlavu, jako s některými jinými zvířaty.

• Nahlásit
  • Citovat
5458
27.5.16 09:45
@Sany80s píše:
Chceš říct, že zabití není možnost nebo že toho nejsi ty schopna fyzicky, ale jinak ti to není proti mysli?

Nezvládla bych to fyzicky a i psychicky bych to těžko nesla. Mám ty ukdákaný pipky docela ráda, nějak mi přirostly k srdci. Ale fakt už je toho moc. Takže bych je ráda dala někam, kde jim bude lépe. Pravdou je, že před pár týdny jsem likvidovala krysy a chvíli jsem měla nutkání nasypat trochu jedu i těm slepicím. Ale prostě jsem to nějak nezvládla. Jenže to, co jim dělá babička, to je pro ně taky utrpení. Tak fakt nevím. A prostě už je toho na mě moc, i když jsou to jen pitomé dvě slepice :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
27.5.16 09:47
@novakova.t píše:
Spis jak to ponese babicka kdyz je starsi :nevim: Kdyz se s nima mazli…ja bych je pustila a delala jsem ze nejsou moje :lol: :lol:

Ono je to těžký, babička má pocit, že má slepic alespoň 20 a pořád je všechny hledá. Včera večer hledala v ložnici kocoura, kterého už nemá dvacet let. Minulý týden zase hledala psa, kterého měla jako malá. Prostě je to těžký. Místo slepice jí asi do kurníku posadím plyšáka, ten jí alespoň nepoklove :-(
Já fakt nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
@tterka píše:
Ono je to těžký, babička má pocit, že má slepic alespoň 20 a pořád je všechny hledá. Včera večer hledala v ložnici kocoura, kterého už nemá dvacet let. Minulý týden zase hledala psa, kterého měla jako malá. Prostě je to těžký. Místo slepice jí asi do kurníku posadím plyšáka, ten jí alespoň nepoklove :-(
Já fakt nevím…
:nevim: a opravdu by si je nějaký hodný soused nevzal?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
@novakova.t píše:
Spis jak to ponese babicka kdyz je starsi :nevim: Kdyz se s nima mazli…ja bych je pustila a delala jsem ze nejsou moje :lol: :lol:

A pustit je nemůžu, jsme v Praze :-D. To by asi lidi koukali :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
27.5.16 09:51

Pustila bych je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1667
27.5.16 09:52

Poptej se ve vesnici myslivců, slepice si vezmou pro zvěř do lesa. babička to bez slepic určitě zvládně… co kočku z útulku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
27.5.16 09:54
@tterka píše:
Já fakt nevím…

tak jí dej plyšáky, kočku, psa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
27.5.16 09:55

Hele já bych zašla za někym kdo slepice a má normálně mu řekla jestli by jim tu hlavu neufiknul, holky ani nic neucejtej a máš vyřešeno :) On je někdo zabije neboj :) A stejně jiný řešení asi nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
27.5.16 09:55
@dada453 píše:
tak jí dej plyšáky, kočku, psa…

Tak jiné zvíře bych určitě nevolila, ten člověk moc nevnímá, že ho vůbec má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama