Jak se má podílet na placení, když se stěhovat nechtěl ?

Anonymní
13.9.21 10:53

Jak se má podílet na placení, když se stěhovat nechtěl ?

Je mi 34, příteli bude 31 a jsme spolu rok a půl z toho vážně asi tak rok. Seznámili jsme se na psích závodech (oba jsme pejskaři). Na společné bydlení bych asi nespěchala, ale ikdyž bydlíme oba v Praze, tak uplně na druhé straně a to dojíždění třeba v neděli, když to nejede, tak jedna cesta je skoro na 2h. Je to dost hrozný, tak se vidíme jen o víkendu a nebo jsme týden u mě a týden u něj. Což zase je blbé i finančně platit oba byty. Já jsem v dlouhodobé nájmu a přítel bydlí v bytě na hypotéku, kterou má už z větší části uhrazenou.
Když jsme se bavili, tak oba jsme se schodli, že budeme platit vše za byt včetně energii na pul a nákupy tak pul na pul.

Přítel nějak automaticky počítal, že když jsem v nájmu a on má hypo, že pujdu k němu. Jenže já se nechci stěhovat. Na svůj byt jsem dost fixovaná, zvyklá a ráda bych ho jednou od majitele odkoupila ( bohužel ted nemohu, protože budu za jednu chybu z minulosti ještě 3 roky v registru ).

Další věc je ta, že kdybychom se rozešli, tak nemám absolutně kam jít. Je problém totiž sehnat nájem kam muže pes, natož muj – německá doga, která váží 85 kg. Ikdyž je vychovaný, hodný, poslušný, tak kdo vám pronajme byt když máte psa co váží skoro metrák. Majitel je s tím právě tedka v pohodě a doslova mě řekl, že když tu nebude bordel a budu platit včas, že si tu mužu chovat klidně tygra. Takže i z tohohle důvodu bych chtěla si byt nechat.

Bohužel majitel nesouhlasí s tím, že bych si sem dala podnájemníka a v podstatě možnost je taková bud zustat a nebo odchod a pak konec. Řekla jsem to příteli a jemu se to nelíbí. Tak sem mu navrhla, že když pujde ke mně, že svůj byt přece muže pronajmout ne za cenu hypotéky ale za tržní nájem a na tom vydělá a tady u mě bychom platili dle domluvy vše na půl. Jenže to se mu nelíbí. Čekal prostě že bych šla k němu a platila pul te malé hypotéky. Takhle by šel ke mně a vlastně platil by víc, což by mu ale zase pokryl výdělek z nájmu.

Přišel tedka s tím, že s tím souhlasí, ale že mě bud dávat jen svoji část na energie + polovinu toho co by platil, kdybychom bydleli spolu u něj- tedy by platil méně než platí ted když bydlí sám + by ještě měl pár tisíc z toho pronájmu.
Oduvodnil to tím, že je nesmysl abychom šli do nájmu a on si ještě nechal opotřebit byt zvlášt když se stěhovat nechtěl.

Přijde mě to z jeho strany už dost takové vykalkulované a vypočítavé, že si dal podmínky takové, že ke mně tedy pujde zaplatí si svoji vodu a svoje teplo a dá mě pár tisíc a ušetří dalších třeba 4 tisíce a ještě dalších třeba 10 na nájmu vydělá jenom proto, že ví, že mu na to musím kývnout.

Nevím jak se k tomu postavit. Nejen jak pořešit jinak to bydlení a zároveň k tomu s čím přišel…. Trošku se mě z toho obrací žaludek.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
4245
13.9.21 10:56

V tom případě bych to ještě rok zkusila nadivoko s dvěma byty, tak, jak jste to měli doteď. Není kam spěchat. A ono by se vidělo, jestli by se ještě něco někde nevybarvilo.
Ale rozhodně na to, co ti navrhuje, bych nepřistupovala.
Myslím si, že se ti obrací žaludek z dobrého důvodu a asi bych to nedráždila tlačením se do něčeho, co se ti nechce už teď.

• Nahlásit
27072
13.9.21 10:57

Fér je platit na napůl náklady na bydlení, tedy vodu, teplo, jidlo a nějakou menší část z nájmu. Ale ne hypotéku, to je jeho věc. Domluvit se musíte spolu kdo půjde kam bydlet

• Nahlásit
17124
13.9.21 10:58

Na jeho miste bych se ze sveho do pronajateho nestehovala :nevim:
Ustoupil ti v tom, ze ty chces zustat v pronajatem byte, ustup i ty jemu. Proc by mel po prestehovani platit vice nez kdybyste bydleli v jeho byte?

• Nahlásit
22379
13.9.21 11:02

Vy se nechcete stěhovat ani jeden. Oběma je přednější váš byt než člověk, kterýho milujete a měli byste s ním trávit život. To není dobrej začátek vztahu, to je spíš jeho konec. Zůstaňte tam kde jste a počkejte, jak se ten vztah bude vyvíjet.

• Nahlásit
14616
13.9.21 11:02

Zatím bych to společné bydlení nechala u ledu…

• Nahlásit
Anonymní
13.9.21 11:03
@cecetka píše:
Na jeho miste bych se ze sveho do pronajateho nestehovala :nevim:
Ustoupil ti v tom, ze ty chces zustat v pronajatem byte, ustup i ty jemu. Proc by mel po prestehovani platit vice nez kdybyste bydleli v jeho byte?

a proč bych měla zase já vyhovět jemu, aby výhody měl jenom on a já ne?

• Nahlásit
Anonymní
13.9.21 11:04
@pikola píše:
Fér je platit na napůl náklady na bydlení, tedy vodu, teplo, jidlo a nějakou menší část z nájmu. Ale ne hypotéku, to je jeho věc. Domluvit se musíte spolu kdo půjde kam bydlet

kdybych bydlela já u něh nemám problém platit pul jeho hypotéky, kdyby byl v nájmu tak bych dávala pulku…

• Nahlásit
70541
13.9.21 11:05

Nepřijde mi to vyčurané ani vykalkulované ani z jedné strany, prostě se stěhovat nechce ani jednomu, nevýhodné je to pro oba. A prostě vyjednáváte. Jeho chápu, že z varinaty bydlet u něj versus u tebe za stejných finančních podmínek - vybere si u sebe. A obráceně - u stejné volkby ty, budeš chtít být u sebe. Takže, pokud chce, aby jsi ty ustoupila, musí ti nabídnout nějakou výhodu. Nebo naopak txy jemu. Ať už finanční nebo jinou.

Prostě máte krapet komplikovanější situaci, než ti, co začínají na zelené louce a nemají nic, žádné majetky. Ale zas v tom nejsou žádné děti, velká vzdálenost, takže bych čekala, že pokud se chcete fakt sestěhovat, víte proč, tak nějakou cestu najdete. Takle mi to připadá dost velký kalkul.

• Nahlásit
1057
13.9.21 11:06

Být jím, tak taky zůstanu ve svém a nestěhuju se do nájmu. Chápu ho.

• Nahlásit
78200
13.9.21 11:06

No, asi takhle, když vím, jak vypadají byty po nájemnících, tak se mu nijak nedivím, že není nadšený z toho se k tobě stěhovat a svůj byt pronajímat, takže bude nejrozumnější, když každý zůstanete ve svém.
Nebo je taky možné, že svůj byt pronajímat nechce a nechal by ho prázdný :think: a pak bych neříkala kalkul tomu, že nechce platit půlku nájmu.

Příspěvek upraven 13.09.21 v 11:08

• Nahlásit
12001
13.9.21 11:07

Tohle je těžký, ty nechceš opustit svoje, on taky ne. Je fakt, že kdybys šla ty k němu, a vztah nevyšel, tak bys měla asi velký problém sehnat jiné bydlení, když máš tak velkého psa. Jemu by jeho byt zůstal, tak by se měl kam vrátit. To placení, domluvte si nějakou částku, bydlení, energie, jídlo. Tu hoďte na hromadu a z toho hospodařte. Jinak to asi nepůjde :nevim: Jestli je to tak velký problém, tak si bydlete každý ve svém a jen se navstěvujte.

• Nahlásit
34496
13.9.21 11:07
@Anonymní píše:
Je mi 34, příteli bude 31 a jsme spolu rok a půl z toho vážně asi tak rok. Seznámili jsme se na psích závodech (oba jsme pejskaři). Na společné bydlení bych asi nespěchala, ale ikdyž bydlíme oba v Praze, tak uplně na druhé straně a to dojíždění třeba v neděli, když to nejede, tak jedna cesta je skoro na 2h. Je to dost hrozný, tak se vidíme jen o víkendu a nebo jsme týden u mě a týden u něj. Což zase je blbé i finančně platit oba byty. Já jsem v dlouhodobé nájmu a přítel bydlí v bytě na hypotéku, kterou má už z větší části uhrazenou.
Když jsme se bavili, tak oba jsme se schodli, že budeme platit vše za byt včetně energii na pul a nákupy tak pul na pul.

Přítel nějak automaticky počítal, že když jsem v nájmu a on má hypo, že pujdu k němu. Jenže já se nechci stěhovat. Na svůj byt jsem dost fixovaná, zvyklá a ráda bych ho jednou od majitele odkoupila ( bohužel ted nemohu, protože budu za jednu chybu z minulosti ještě 3 roky v registru ).

Další věc je ta, že kdybychom se rozešli, tak nemám absolutně kam jít. Je problém totiž sehnat nájem kam muže pes, natož muj – německá doga, která váží 85 kg. Ikdyž je vychovaný, hodný, poslušný, tak kdo vám pronajme byt když máte psa co váží skoro metrák. Majitel je s tím právě tedka v pohodě a doslova mě řekl, že když tu nebude bordel a budu platit včas, že si tu mužu chovat klidně tygra. Takže i z tohohle důvodu bych chtěla si byt nechat.

Bohužel majitel nesouhlasí s tím, že bych si sem dala podnájemníka a v podstatě možnost je taková bud zustat a nebo odchod a pak konec. Řekla jsem to příteli a jemu se to nelíbí. Tak sem mu navrhla, že když pujde ke mně, že svůj byt přece muže pronajmout ne za cenu hypotéky ale za tržní nájem a na tom vydělá a tady u mě bychom platili dle domluvy vše na půl. Jenže to se mu nelíbí. Čekal prostě že bych šla k němu a platila pul te malé hypotéky. Takhle by šel ke mně a vlastně platil by víc, což by mu ale zase pokryl výdělek z nájmu.

Přišel tedka s tím, že s tím souhlasí, ale že mě bud dávat jen svoji část na energie + polovinu toho co by platil, kdybychom bydleli spolu u něj- tedy by platil méně než platí ted když bydlí sám + by ještě měl pár tisíc z toho pronájmu.
Oduvodnil to tím, že je nesmysl abychom šli do nájmu a on si ještě nechal opotřebit byt zvlášt když se stěhovat nechtěl.

Přijde mě to z jeho strany už dost takové vykalkulované a vypočítavé, že si dal podmínky takové, že ke mně tedy pujde zaplatí si svoji vodu a svoje teplo a dá mě pár tisíc a ušetří dalších třeba 4 tisíce a ještě dalších třeba 10 na nájmu vydělá jenom proto, že ví, že mu na to musím kývnout.

Nevím jak se k tomu postavit. Nejen jak pořešit jinak to bydlení a zároveň k tomu s čím přišel…. Trošku se mě z toho obrací žaludek.

Neopustila by byt na hypotéku a nedala ho ničit někomu s 85 kilovou dogou. Já jsem za chlapem šla, ač jsem taky ve svém byla moc spokojená. Ale chtěla jsem být s ním.

• Nahlásit
78200
13.9.21 11:09
@arinecka píše:
Tohle je těžký, ty nechceš opustit svoje, on taky ne. Je fakt, že kdybys šla ty k němu, a vztah nevyšel, tak bys měla asi velký problém sehnat jiné bydlení, když máš tak velkého psa. Jemu by jeho byt zůstal, tak by se měl kam vrátit. To placení, domluvte si nějakou částku, bydlení, energie, jídlo. Tu hoďte na hromadu a z toho hospodařte. Jinak to asi nepůjde :nevim: Jestli je to tak velký problém, tak si bydlete každý ve svém a jen se navstěvujte.

No, teoreticky by se měl kam vrátit, prakticky to taky může znamenat, že se bude o návrat do svého bytu 2 roky soudit. To může být jednodušší najít ten nájem se psem.

• Nahlásit
264
13.9.21 11:10
@Anonymní píše:
kdybych bydlela já u něh nemám problém platit pul jeho hypotéky, kdyby byl v nájmu tak bych dávala pulku…

Má jiný přístup k penězům než ty. A vzhledem k tomu že je škrt a ty klidně rozhazuješ, počítej s tím, že jednou skončíš s dítětem bez koruny a budeš ráda, když ti rodiče dovolí bydlet zpět ve svém dětském pokoji :nevim:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat