Jak se mám rozhodnout? I když je to na mně...

Anonymní
8.4.17 19:31

Jak se mám rozhodnout? I když je to na mě...

Dobrý večer. Chtěla jsem jen vědět, víte už si vážně nevím rady… Mám tolik snů a plánů, ale problém je v tom, že nemůžu mít všechno… Hraji na kytaru a chtěla bych se zdokonalovat a někam to i dotáhnout… Taky chci jezdit na koni, ale je mi 15 a je mi jasné, že nejspíš profík který to někam dotáhne ze mě nebude (navíc peníze v tom také hrají roli… Přece jen 350 kč na hodinu :roll: )Chci hrát na flétnu, na tu mě teď učí kamarádka, jenže máme odejít na střední školy a je mi jasné, že nebude mít čas… Chci také zpívat a chodit na lekce, ale zase nevím jestli to k něčemu bude… Víte chci dělat něco co by pro mě mělo smysl a chci to někam dotáhnout a nevím jak se rozhodnout… Nemám žádné koníčky, ale ráda bych měla, jenomže nemůžu mít vše a nevím jak se rozhodnout… Myslíte, že když začnu dělat nějaký,,umělecký,, koníček v 15, že bych to mohla někam dotáhnout? :think: Nejvíc mě mrzí, že mě rodiče nedali do nějakých kroužků když jsem byla malá… Všichni chodí do baletu do zušky a nevím co… Ale já nemám nic a chci něco mít, ale nevím co… Víte jezdila jsem na koni jen chvíli bylo to na podzim až do zimy ale pak ty peníze… Ano miluji koně, ale myslím, že ty peníze by se dali využít jinak… Navíc když si to spočítám za měsíc tři hodiny týdně tak je to nějakých 4 200… To je skoro polovina výplaty mojí mamky :roll: Já vím, že tohle rozhodnutí je na mě.. Ale chci dělat něco v čem bych mohla být dobrá a někam to dotáhnout.. A navíc začínat nějakou hru na klavír nebo tak je v 15 pozdě, teda co mi říkají kamarádky… Děkuju za případné odpovědi a přeji hezký večer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

8.4.17 19:35

Proč chceš furt něco někam dotáhnout? Je to v textu mnohokrát. Prostě hrej na kytaru pro potěšení… na koně si můžeš přispět z brigády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 19:38
@Pipilota Citrónie píše:
Proč chceš furt něco někam dotáhnout? Je to v textu mnohokrát. Prostě hrej na kytaru pro potěšení… na koně si můžeš přispět z brigády.

Chci to někam dotáhnout, protože mě nebaví pořád jen sedět doma, být neoblíbená a nevím co. Když se podívám na mé spolužačky.. Všechny jsou talentované a já ani nemůžu říct: Jo to umím taky. :? :(

• Nahlásit
  • Citovat
8.4.17 19:39

Tak pokud by jsi to chtěla dotáhnout někam výš v jezdeckém sportu, tak musíš mít bohaté a zapálené rodiče a začít tak v 6 letech. Pokud by jsi chtěla jezdit rekreačně, dá se při troše snahy i zadarmo a v jakémkoliv věku. Hudbě nerozumím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 19:41

Jestli to chceš někam dotáhnout tak bych si vybrala jednu oblast, která je pro tebe dostupná. Jízda na koni super, ale máš pravdu že do profíků už se asi nedostaneš. Ale pokud tě to baví tak se přihlaš do jezdeckého klubu, určitě u vás ve stájích bude, kde jsou poplatky minimální, a choď ke koním dál. Ale tu jízdu si budeš muset odmakat a cvičit se budete spíš mezi sebou. Jestli jdeš po prázdninách na intr tak si zjisti, kde v tom místě mají lidušku a dojdi se tam zeptat jestli můžeš docházet. Se mnou na intru byla holčina, která se asi ve druháku začala učit na flétnu. Učila ji jiná kámoška takže žádná odborná výuka to nebyla. Dneska učí děti hrát, má vystudovanou konzervatoř a svou kapelu. Když se chce, všechno jde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
8.4.17 19:42

Jinak v 15 jsem se rozhodla, že uspěji v určitém oboru, což se mi povedlo. I nad rámec mých představ, ale štěstí jsem našla v jiném oboru, úplně jiném, takže jsem se všechno učila znovu ‚na stará kolena‘ :lol: takže klidně zkus klavír pokud tě láká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
8.4.17 19:43

Můžeš to téměř v jakémkoli odvětví dotáhnout vysoko. Jenom si musíš ujasnit, co chceš dělat, zkusit třeba něco nového. Pokud chceš jezdit na koni, dá se sehnat i trénink za odpracování. Záleží, odkud jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 19:44
@Pipilota Citrónie píše:
Jinak v 15 jsem se rozhodla, že uspěji v určitém oboru, což se mi povedlo. I nad rámec mých představ, ale štěstí jsem našla v jiném oboru, úplně jiném, takže jsem se všechno učila znovu ‚na stará kolena‘ :lol: takže klidně zkus klavír pokud tě láká

Láká mě celkově muziky, jen se bojím, že mě do zuš nevezmou kvůli věku a kvůli tomu že nic neumím. Teď nevím jaké jsou tam ty příjímací kryteria.

• Nahlásit
  • Citovat
3089
8.4.17 19:44

Pokud to chceš někam dotáhnout, tak bych se raději zaměřila na školu a učila bych se. Já osobně bych šla třeba na střední na 1 rok studovat do zahraničí. Učila bych se jazyky a šla na gymnázium. Koně, hudební nástroje apod. je zábava. Ano, někdo se tím živí, ale určitě nevydělá moc…Baví tě něco ve škole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.17 19:45

No myslím že hlavní je vybrat, co by si chtěla tedy dělat a v tom se zdokonalovat, pokud hraješ na kytaru, hraj dál a zlepšuj se, jednou by ses třeba hodila někomu do kapely. A pokud říkáš že jdeš na střední školu, tak snad na nějakou co sis vybrala, a když tě bude bavit, buť dobrá v tom co budeš dělat. Málokterý člověk byl někdo už v 15. Život ti teprve začíná, a s ním i možnosti to někam dotáhnout, jsi na začátku všeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14368
8.4.17 19:45
@Anonymní píše:
Láká mě celkově muziky, jen se bojím, že mě do zuš nevezmou kvůli věku a kvůli tomu že nic neumím. Teď nevím jaké jsou tam ty příjímací kryteria.

Tak přestaň fňukat, zvedni zadek a něco pro to udělej. Proč bys nic neuměla když píšeš že hraješ na kytaru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 19:46
@Jareach píše:
Můžeš to téměř v jakémkoli odvětví dotáhnout vysoko. Jenom si musíš ujasnit, co chceš dělat, zkusit třeba něco nového. Pokud chceš jezdit na koni, dá se sehnat i trénink za odpracování. Záleží, odkud jsi.

U nás právě ta nejbližsí stáj nechce výpomoc, jako kydání atd… Což mě štve ráda tohle dělám.. A další stáj je na dojíždění daleko :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
8.4.17 19:47
@Anonymní píše:
Chci to někam dotáhnout, protože mě nebaví pořád jen sedět doma, být neoblíbená a nevím co. Když se podívám na mé spolužačky.. Všechny jsou talentované a já ani nemůžu říct: Jo to umím taky. :? :(

No jo to jsem měla taky, jak už jsem psala, pokud se rozhodneš, dokážeš uspět v čem si zamaneš, ale pocit štěstí ti to nemusí přinést. Kdyby mi bylo znova patnáct let poradila bych sama sobě: zvolni a nedři tak moc, ale asi bych se neposlechla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@terien píše:
Tak přestaň fňukat, zvedni zadek a něco pro to udělej. Proč bys nic neuměla když píšeš že hraješ na kytaru?

Jen základy :nevim: A to jsou opravdu jen základní akordy trochu vybrnkávání a nic víc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5700

Na sport a umeni, ktere chces nekam dotahnout, je pozde zacit v patnacti. Pokud chces neco zazit a nesedet doma, tak se prihlas do nejake organizace jako skaut, pionyr, turisticky oddil, ymca…sdruzeni mladych lidi, kteri spolu podnikaji ruzne akce, dostanou se z domu, zaziji spoustu legrace a nemusi nic vrcholove umet, staci chut a nadseni a prave spousta techto organizaci je pro vekovou skupinu 15 -18 let.

M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama