Jak se mám zachovat, když přijde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:50
Jak se mám zachovat, když přijde

Holky, potřebuji poradit. Manžel začal blbnout a jednoho dne se ze vzteku odstěhoval. Nikomu nic neřekl, byla jsem s dětmi nakupovat, protože mladší měl druhý den narozeniny a měla přijet mamka, a on si sbalil nějaké věci a dokumenty do krabic a odstěhoval se. Tak jsem si řekla, trucuj si, uvidíš. Po nějakém čase, kdy oblítal všechny večírky a kamarády začal, ať za ním přijedu a tak. A občas zavolal, že by večer přijel. Říkám, ok, dojeď, děti byly stejně pryč - studují přes týden mimo domov. Tak došel, sedl si do obýváku a koukal na televizi - jako vždycky. Já měla doma rajčata a papriky a už byl potřeba to sdělat, zavařovala jsem to a on, jestli nechci pomoct. jenže to je chyták, on sice na vyvání by ožná šel, ale pak člověk poslouchá - proč to děláš, proč tak šetříš, k čemu to je, máš toho dost - no prostě abych zvládla domácnost, když on se na nás svým způsobem vykašlal a peněz nám dává spíš míň. Tak jsem řekla, že ne, že to zvádnu a že to bude za chvíli hotové. A on stejně kafral, proč to dělám a tak. A pak se nafoukl, že se mu prý nevěnuju, že je tam úplně zbytečný…

Já to zavařování dodělala, pak se mju ěvnovala, ale on ráno odjel naštvaný a zas se dnů neukázal. Udělala jsem to asi blbě. Ale na druhou stranu - on si jednou za čas přijede na noc a já mám kolem něj skákat?

Co byste dělaly?

Anonym, stydím se, že to neumím vyřešit

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinekacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 11.07.19 22:54

No a tobe je bez nej spatne nebo mas vetsi klid?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19831 příspěvků 11.07.19 22:57

Tak on tě bez vysvětlení opustí, užívá si bohví kde a s kým, jednou za čas přijede a očekává služby, pozornost a servis??? 8o A ty máš pocit viny???
Přečti si to o sobě ještě jednou, snad ti dojde, na čí straně je chyba :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:58
@kacakaca píše:
No a tobe je bez nej spatne nebo mas vetsi klid?

Vpodstatě jsem se stala samoživitelkou, všechno je na mně, on se o děti nestará, nic. A je mi smutno. A taky nemám na nic čas, protože to mám všechno na svých bedrech.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 11.07.19 22:58

Co blbneš? 8o Když už jednou odtáhnul, měl by mít dveře zavřené, a ty si dělej co chceš a buď ráda…A né ještě přemýšlet, jak se k pánovi chovat, bože :roll: :roll: :zed:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 11.07.19 23:00

Ježíš já bych mu vyčistila hu. u raz dva. Ale já jsem jiná povaha a taky nežiju vás život…
Neskala bych kolem něj, ale zas možná bych se zkusila trošku uvolnit když tam je. Navíc když víš, že přijede asi bych si žádnou činnost neplánovala. Otázka je jak píše @kacakaca jak to vlastně máš s tím pohledem na něj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 23:02
@Martha03 píše:
Ježíš já bych mu vyčistila hu. u raz dva. Ale já jsem jiná povaha a taky nežiju vás život…
Neskala bych kolem něj, ale zas možná bych se zkusila trošku uvolnit když tam je. Navíc když víš, že přijede asi bych si žádnou činnost neplánovala. Otázka je jak píše @kacakaca jak to vlastně máš s tím pohledem na něj.

Zavolal nějak odpoledne, že se staví, já to vaření měla naplánované, všechno by se už zkazilo a musela bych to vyhodit. Dělala jsem to asi do osmi hodin, pak už ne.

Ou
Echt Kelišová 8146 příspěvků 11.07.19 23:05

To je scéna jak z hřebejkova filmu…

Myslím že to co by se vám dost hodilo je najít odvahu zkusit spolu mluvit tak, abyste skutečně říkali to co chcete, jak se cítíte a vzájemně se snažili porozumět tomu druhému.

Pro začátek bych mu zkusila napsat, nebo zavolat s tím, že bych konstatovala že ta návštěva v tobě vyvolala hodně smíšené pocity, protože když se bezeslova sebral a odešel a teď bez rozumného slova přijde, sedí v pokojí a pak zase odejde, tak fakt nevíš co s tím.

A že by bylo fajn se sejít na nějaké neutrální půdě - kavárna, nebo tak něco a promluvit si co dál. S tím že ideální by bylo abyste to zvládli bez toho aby jeden či druhej někoh obviňoval, něco vyčítal, někoho urážel či ponižoval, někdo se rozčiloval, někdo manipuloval a tak. Což je docela složitý, pokud máte léta zaběhané, nejspíš ne úplně zdravé komunikační vzorce.

Hledej inspiraci pro to jak mluvit a poslouchat jinak tady
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Tady je k tomu ještě rozhlasový dokument https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 11.07.19 23:07
@Anonymní píše:
Zavolal nějak odpoledne, že se staví, já to vaření měla naplánované, všechno by se už zkazilo a musela bych to vyhodit. Dělala jsem to asi do osmi hodin, pak už ne.

No tak potom když bych věděla jaká je povaha bych mu asi řekla, že mám práci a ať se staví, ale ať počítá s tím, že musím něco udělat. Nebo ho neozvala vůbec. Ale to je spíš o tom jestli o něj ještě stojíš nebo ne. Působí to tak, že jsi to v sobě ještě neuzavrela, nechávás si zadní vratka a čekáš co z toho bude. Otázka je jestli to za to ještě stojí a co tě k tomu vede se s ním dále scházet když od vás tak potutelne odešel a ještě se ani nijak nepodili na výchově dětí či domácnosti jako takové…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 23:11
@Ou píše:
To je scéna jak z hřebejkova filmu…

Myslím že to co by se vám dost hodilo je najít odvahu zkusit spolu mluvit tak, abyste skutečně říkali to co chcete, jak se cítíte a vzájemně se snažili porozumět tomu druhému.

Pro začátek bych mu zkusila napsat, nebo zavolat s tím, že bych konstatovala že ta návštěva v tobě vyvolala hodně smíšené pocity, protože když se bezeslova sebral a odešel a teď bez rozumného slova přijde, sedí v pokojí a pak zase odejde, tak fakt nevíš co s tím.

A že by bylo fajn se sejít na nějaké neutrální půdě - kavárna, nebo tak něco a promluvit si co dál. S tím že ideální by bylo abyste to zvládli bez toho aby jeden či druhej někoh obviňoval, něco vyčítal, někoho urážel či ponižoval, někdo se rozčiloval, někdo manipuloval a tak. Což je docela složitý, pokud máte léta zaběhané, nejspíš ne úplně zdravé komunikační vzorce.

Tady je k tomu ještě rozhlasový dokument https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Tu neutrální půdu jsem navrhovala, případně někoho třetího - neutrálního, ale on to vehementně odmítá a chce, abychom si promluvili jen u něj. A to je pro mě hrozné, protože člověk musí čekat, až ti vlastní manžel otevře dveře a dovolí ti jít dál, pak se k tobě chová jako k návštěvě a pak tě vyhodí se slovy, už běž, nemám čas - to už jsme absolvovali. Z dalšího něčeho takového mám osypky už předem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 23:14
@Ou píše:
To je scéna jak z hřebejkova filmu…

A ještě asi jedna důležitá věc. Já se tak nějak odnaučila říkat, jak mi je, protože jsem nabyla dojmu, že když je mi špatně, on je snad rád, pamatuje si to a pak ty situace rád opakuje anebo mi je minimálně předhazuje jako moji slabost. Já se prostě bojím říct, že mi to vadí, protože on to dřív či později zneužije. A někdy to odzrcadlí a snaží se, aby to bylo minimálně dvakrát tak silnější.

Takový začarovaný kruh.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19831 příspěvků 11.07.19 23:17
@Anonymní píše:
A ještě asi jedna důležitá věc. Já se tak nějak odnaučila říkat, jak mi je, protože jsem nabyla dojmu, že když je mi špatně, on je snad rád, pamatuje si to a pak ty situace rád opakuje anebo mi je minimálně předhazuje jako moji slabost. Já se prostě bojím říct, že mi to vadí, protože on to dřív či později zneužije. A někdy to odzrcadlí a snaží se, aby to bylo minimálně dvakrát tak silnější.Takový začarovaný kruh.

V tom případě tě vydírá a manipuluje s tebou, navíc tě nerespektuje :think: Co ti brání to jednou provždy rozetnout?

Emma2
Kecalka 114 příspěvků 11.07.19 23:17

To jako když se nudí, tak se k tobě pozve a očekává, že všeho necháš a budeš kolem pána tancovat? On tě takhle podrazí - odstěhuje se, dělá si co chce, starosti nechá na tobě a když pískne, tak ty mu poskytnes veškerý servis? Kdes nechala nějakou svou důstojnost? Až by příště zavolal, že se zastaví, řekla bych mu, že je dobře, že chce přijet ať nezapomene si vzít nářadí, že je potřeba vyčistit odpady, vymalovat chodba, opravit pračka a ještě by tě mohl zavést do města, abys mohla s kamarádkou do kina a na kafe.

brisco
Závislačka 3590 příspěvků 11.07.19 23:18
@Anonymní píše:
A ještě asi jedna důležitá věc. Já se tak nějak odnaučila říkat, jak mi je, protože jsem nabyla dojmu, že když je mi špatně, on je snad rád, pamatuje si to a pak ty situace rád opakuje anebo mi je minimálně předhazuje jako moji slabost. Já se prostě bojím říct, že mi to vadí, protože on to dřív či později zneužije. A někdy to odzrcadlí a snaží se, aby to bylo minimálně dvakrát tak silnější.Takový začarovaný kruh.

No tak to je hodně špatný :think:. To je typické pro manipulátory. Buď ráda, že je pryč a rychle chystej papíry k rozvodu, než si to rozmyslí.

Ou
Echt Kelišová 8146 příspěvků 11.07.19 23:19

No a co že on něco chce.

V rámci klasických silových her teď tahá za dost kratší provázek. Když budeš trvat na svém, tak mu dojde, že pokud se chce vrátit, tak se bude muset chovat kapánek méně jako sebestředný kokot.

@Anonymní píše:

Aha - a jseš si jistá, že ho chceš zpátky? Tohle je dost patologické a nejspíš ti to docela ubližuje?

Co si o tom myslí tvoje děti - nejsou čirou náhodou rády, že je od něj chvíli pokoj? Tipuju si že je dusí a dusil stejně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama