Jak se mám změnit k lepšímu

21.3.21 11:29

Jak se mám změnit k lepšímu

Ahoj všem, poslední dobou mě trápí svůj přístup snad ke všemu, vše odkládám na neurčito a nedokážu dokončit to co začnu, např. Cvičení, cvičím, vydržím několik dní pak mi něco přepne v hlavě a vzdam to. Nemám žádnou podporu od přítele, který by byl určitě rád kdybych pár kg shodila, ale pokaždé co pronese větu typu :no jo stejně to zas vydržíš jen pár dní… Mě to přejde. Nejsem přímo tlustá, ale tak akorát ráda bych zpevnila tělo a dostala se do formy, koupila jsem si na to i různé pomůcky na cvičení. Jsem ještě na mateřské, a Současná situace mě zahání níž a níž, nemám si s kým kam jít popovídat, člověk jde ven a nevidí ani lidi okolo sebe se usmívat nic, jen totální sed všude a už i uvnitř mě. Nic mě nebaví, dříve jsem např moc ráda vařila a pekla ale teď na co sáhnu to se pokazí. Nemám vůbec žádnou motivaci a i když chci a snažím se ji získat, tak to pak něco zablokuje. Já už nevím jestli je to mnou nebo lidmi kolem mě. Jsem vyloženě jen s přítelem a s dětmi. Nedávno odjel do práce a přijel mě večer zkontrolovat jestli tu někoho nemám!! Už se zbláznil i on. Pak se za to omluvil. Chybí mi asi pozornost, nebo takový ten pocit že jsem chtěná - snad mi rozumíte, já už ani nevím kdy mi ráno přítel udělal snídani nebo kdy by vstal on a nechal mě vyspat, možná by mě pak věci bavily víc kdybych měla radost z maličkosti, ale ty maličkosti kolem mě nejsou tak co mám dělat? S dětmi chodím ven také já, on jde s námi jen málo málo kdy… Chápu, jeho to také nemusí bavit, jenže on si odpocine od nás v práci, od dětí, já jsem s nimi nonstop…hlídání máme daleko, bohužel, většinou jsem byla iniciativní já, že jsem vymyslela výlety, různé akce a vždy byla sranda a byl z toho zážitek ale i to mě přešlo, už prostě nemám sílu vymýšlet pořád jen něco já, proč pořád já musím udělat první krok ke všemu ale nikdo neudělá první krok ke mě. Asi jsem vadná, fakt, nebaví mě žít. Někomu tohle moje fňukání přijde asi malicherne, ale já jsem vážně už zdrcená a ten tlak co v sobě nosím je každým dnem silnější a větší. Ja uz ani nevím z čeho bych měla radost. Příspěvek je spíš slohovka o vnitřním rozpoložení, ale já už to musela někam napsat. Nevím co mám sama se sebou dělat, mám dny kdy mám dobrou náladu ale pak vstane přítel, začne na vše kolem nadávat, a mě to hned přejde a už zas nahodim xicht konce světa. Poradí mi někdo prosím? Nějaké tipy co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2333
21.3.21 11:37

Vice zapojit pritele do chodu domacnosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
21.3.21 11:40

Tak kde slunce nesvítí kolem nás, tam si ho musíme vytvořit svým přístupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 11:44
@Renca8 píše:

V domácnosti pomáhá, když má volno, lehce uklidí, vyluxuje, výjimečně uvaří. Jenže když spí do 12, tak já pak nic nestíhám protože děti na mě visí, a když ho chci vzbudit tak jen bruci a nebo je hnusnej. Jasně že k němu nepřijdu a neřeknu dělej ty hajzle vstavej 😁 jsem spíš taková ze jdu k němu řeknu lásko, dobrý ráno, vstáváme máme tu krásnej novej den :D prostě k němu jdu vždy s dobrou náladou, pohladim, políbim, ale odcházím pak s náladou na h… :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 11:46
@Aquarius79 píše:
Tak kde slunce nesvítí kolem nás, tam si ho musíme vytvořit svým přístupem.

To bych chtěla umět, ale něco mi v tom brání, asi to mám v sobě špatně nastavené, přílišné očekávání od druhých, je to zbytečné, je to ale ve mě a nevím jak s tím bojovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3249
21.3.21 11:51

Vyplatí se najít si kouče a hubnout pod dozorem. Já jsem takto dala dolů 10 kg. Dobře funguju, když mám nad sebou bič. Trvalo to 8 měsíců, ale stálo to za to. Pomalé hubnutí souvisí se změnou myšlení a výsledek je, že se nedostaví jo-jo efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10494
21.3.21 12:51
@Alexandra944 píše:
V domácnosti pomáhá, když má volno, lehce uklidí, vyluxuje, výjimečně uvaří. Jenže když spí do 12, tak já pak nic nestíhám protože děti na mě visí, a když ho chci vzbudit tak jen bruci a nebo je hnusnej. Jasně že k němu nepřijdu a neřeknu dělej ty hajzle vstavej 😁 jsem spíš taková ze jdu k němu řeknu lásko, dobrý ráno, vstáváme máme tu krásnej novej den :D prostě k němu jdu vždy s dobrou náladou, pohladim, políbim, ale odcházím pak s náladou na h… :roll: :D

Asi bys mu mela obcas rict ty hajzle vstavej :nevim:.
Ne, vazne, hnusnej uz je, horsi to nebude, ne?
Pridel mu deti utery, ctvrtek po praci a celou sobotu, nabal si do tasky svacinu a bez ven, kamkoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
21.3.21 12:56

Nedivim se ti, clovek si muze nakrasno rikat, jak bude pozitivní, ale pokud necháš chlapa dospat do 12, mate dve male deti, budis ho jak krale a on stejne vstane protivnej a nadava? Bych ho hnala chlapce. Budes muset byt mene mila a vice se za sebe postavit. Jste partneri, partaci, mate v tom jet spolu a obema by melo zalezet na tom, aby si ten druhy odpocinul a mel se dobre. Samozrejme, ze muze byt obdobi, kdy jeden taha za kratsi konec pilky, ale nejde to dlouhodobe a bezduvodne. Proc on spi do poledniho a ty litas? Proc s vami netravi cas a opet si odpociva sam?
Zacni s nim o tom mluvit a necouvej. Jestli takovy nebyval, melo by mu dojit, ze pustil oteze a musi do vztahu a rodiny znovu zacit davat i on.
Taky si uvedom, ze ted se to seslo extremne blbe. Covid, venku sed, zelena porad nikde, do toho vsechno zavreny, neda se moc nikam vypadnout a procistit hlavu, videt novy lidi, veci a podrazdeni uz jsme z toho myslim všichni.
A neprijdes mi malicherna, ci ze by sis stezovala zbytecne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6594
21.3.21 13:06
@Alexandra944 píše:
V domácnosti pomáhá, když má volno, lehce uklidí, vyluxuje, výjimečně uvaří. Jenže když spí do 12, tak já pak nic nestíhám protože děti na mě visí, a když ho chci vzbudit tak jen bruci a nebo je hnusnej. Jasně že k němu nepřijdu a neřeknu dělej ty hajzle vstavej 😁 jsem spíš taková ze jdu k němu řeknu lásko, dobrý ráno, vstáváme máme tu krásnej novej den :D prostě k němu jdu vždy s dobrou náladou, pohladim, políbim, ale odcházím pak s náladou na h… :roll: :D

A jaky presne je duvod, aby „spal“ az do 12hodin?
Nejak tomu nerozumim. Pokud nedela nocni, tak mas doma jen prachobycejneho lenocha, kteremu se nechce vstavat a nic delat kolem decek.

Hm, a ta zminka o tom, jak te prijel domu zkontrolovat, jestli tam nemas chlapa, tak to je opravdu partner „snu“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
21.3.21 13:13

Zapřáhnout přítele, nekompromisně - proč si dělal děti když se jim nevěnuje?
Ale teď je blbá doba, taky se necítím nejlíp a to jsem introvert a nevadí mi až tak být doma, a mám manžela který mě plně zastane. Začala bych tím, že nechám děti přítelovi a vydala se na dvě hodinky na procházku. Úžasně si pročistíš hlavu a při svižné rychlosti je to fajn doplněk k hubnutí. Mě to domácí cvičení taky moc nebaví, ale procházky a běh jsou moc fajn na dobrou náladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
21.3.21 13:32
@Renca8 píše:

Nevsiml jsem si, ze by mel nejaky problem on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
21.3.21 13:48
@Alexandra944 píše:
To bych chtěla umět, ale něco mi v tom brání, asi to mám v sobě špatně nastavené, přílišné očekávání od druhých, je to zbytečné, je to ale ve mě a nevím jak s tím bojovat

V mnohých případech by měl člověk začít hlavně u sebe, teprve pak může očekávat (ne vyžadovat) něco od druhých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
21.3.21 14:16

Když nevyleze sám, hod mu do postele děti
jinak podporu mát ted hlavně na fb, pokud chceš poradit se životem, zkus spofity podcast řešidlo :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
21.3.21 14:44

Bohužel jak jste si to doma nastavili, tak to máte. Evidentně mu ve všem ustupuješ, jako budit ho ve 12 se slovy dobré ráno? 8o
Máte se aspoň o víkendu střídat, jeden den si pospíš ty, druhý on. A nechápu proč si pořizoval děti, když se jim časově nevěnuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2785
21.3.21 15:59
@Pavlik Morozov píše:
Nevsiml jsem si, ze by mel nejaky problem on?

Pavliku, problém máš ty. Ty s největší pravděpodobností žiješ sám, jsi dost zoufalý loser, tak se raději zdrž komentáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat