Jak se mění s věkem doba usínání?

590
26.11.15 12:50

jak se mění s věkem doba usínání?

Holky, chtěla bych se zeptat - mám čerstvě 4 letou. když po obědě nespí, usne cca 20.30 - 20.45. pokud ve školce usne po obědě, večer usne doma až 21.30 - 22 hod. je jasné, jak jí budou přibývat roky, že bude chodit spát později. kdy se to nastane? až s nástupem do školy? či dříve?? ví někdo se starším dítkem?? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56957
26.11.15 12:52

@ccudlik to je strašně indivindy. Můj starší vydržel od 1,5 roku celý den vzhůru, ve školce taky nespal, usínal cca 19:30, vstával 6 ráno - sám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 12:54

Dcera taky 4 roky chodi v 20.00,vstava nekdy v 7 nekdy az v 9.30 ale spat chodi porad stejne.kdyz byla mimi davala jsem ji zhruba mezi 19-20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
26.11.15 12:56

No jí stačí tak 10 hod na spánek. to už od mala.. ale učitelka ve školce mi řekla, že se časem to večerní usínání bude prohlubovat, to je jasný, jen jsem tak přemýšlela - že jako kdy.. jo asi je fakt těžké na tuto otázku odpovědět, protože je to opravdu individuální… díky… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 12:56

Syn si sice po obědě usne na 1,5-2 hodiny, usíná v 22,30 a ráno vstává v 7. Když ho dám dříve spát, tak v posteli skáče a stejně neusne a když ho nedám odpodedne, tak se s ním nedá vydržet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 12:57

Jo a má čerstvě 3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
26.11.15 13:18

Mě neustále každý uklidňuje, že až začne chodit do školy, tak začne chodit spát dřív, protože bude víc unavený… No nevím.
Ale jinak podobné jako u vás. Když nespí po obědě, chodí spát mezi 20:30 - 21:50, pokud po obědě spí (ve školce jsem dohodnutá, že ho po hodině budí), tak chodí spát až po půl desátý. A ráno budíme v šest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
26.11.15 14:17

Čtyřletou bych do deseti večer pravidelně určitě nenechala. Nevím, co je to poslední léta za módu. Takhle prťavé dítě bych strčila do postele do devíti hodin (jasně, jsou výjimky - oslavy, nějaká akce, vánoce, silvestr,…) Btw když vám chodí děti takhle pozdě spát, kdy máte čas na partnera? Myšleno i jen na klidný hovor bez vybzukování dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
26.11.15 15:10

@marrlinka
A jak to uděláš??? Není to móda, prostě naše dítě potřebuje denně spát 10 hodin, když spí hodinu a půl ve školce, ráno vstává v šest, tak jde spát v půl desátý. To dítě prostě neusne, leží v posteli, převaluje se, nemůže zabrat, sám je z toho hotovej… tak co. Když vidím, že je unavenej, jde spát dřív, když není, tak holt než absolvovat tohle, tak radši posunu večerku. Sama vím, když nemůžu spát (a to je teď nějak často), jak jsem nešťastná a co teprve ten prcek.

Na partnera mám čas potom, povídáme si všichni, povídáme si cestou z práce (jezdíme společně) a na intimní život máme poté taky čas. Jinak to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 16:36

Já si třeba dítě do postele strčit dříve nemůžu dovolit. Ten můj má tolik energie, že prostě neleží a když ho tam nechám samotného, tak si rozbije tak akorát hlavu o čelo postele. A lítat po pohotovosti večer je pro mě noční můra. Prostě můžu ho dát spát, až vím, že má dost. Když přes den spí, tak to prostě dříve nejde. A čas na partnera mám, když malý spí. Takže buď odpoledne nebo pozdě večer…jinak to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2250
1.12.15 15:00

Dcera má 4,5, večer chodí spát nejpozději v 8 a po obědě spí i dvě hodiny (je po mně, spaní má ráda).

Mám o dost mladšího bratra a ten chodil spát nejpozději v 9 s tím, že když už byl větší (8,9), mohl si ještě chvíli v posteli číst. Taky byl docela plný energie, ale když mu člověk trpělivě vysvětloval, že si tělo musí odpočinout, docela to chápal a nedělal cavyky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama