Jak se měnil denní režim u dvojčat od narození

19.1.20 13:49

Jak se měnil denní režim u dvojčat od narození

Dobrý den,
předčasně (34+4 TT) se mi narodila dvojčata - dva kluci. Zatím jsme v porodnici a máme zavedený režim buzení a krmení po 3 hodinách, a to ve dne v noci. Tento režim budeme ještě nějakou dobu (pár měsíců) dodržovat. Chtěla jsem se zeptat, jestli je tady nějaká maminka, která byla v podobné situaci a mohla by mi dát informaci. Jak jsme postupně upravovaly denni režim dvojčátkům? Podle čeho jste poznaly, že můžete v noci prodlužovat/vynechávat krmení? Jak jste prostě upravovaly režim. Všude jsem je jenom dozvěděla, ze v cca 6 měsících už jsou děti aktivní přes den a v noci max. 2 buzení, ale nikde jsem se nedozvěděla nic o ceste k tomuto stavu. Děkuji za všechny Vaše zkušenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4435
19.1.20 13:58

@Tyna1991 Jestli ti dvojčátka pěkně rostou, tak jim noční buzení zruš úplně. Buď je jen přes den a v noci je nech spinkat. Začnou se postupně budit dýl a dýl a pak ti začnou spát celou noc. Režim s jídlem je důležitý hlavně přes den - ať si děti zvyknou kdy je den a noc, aby si to pak neprohodili.
Mě je nutili v nemocnici budit i v noci, ale to bylo jen aby přibrali. Doma si to udělej po svém, budeš se potřebovat sama vyapat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
19.1.20 14:33

Ahoj, gratuluju! Ja mam trimesicni a v noci jedi vetsinou 2×. Krmila jsem cca 6 tydnu po tech 3 hodinach, vzdy jsem probudila jedno a vetsinou se to druhe probudilo samo. Ale pak se zacal chlapecek predbihat, chtel po 2-2,5 hod - a poznala jsem to snadno, podle kriku :) a naopak holcicku jsem pak nekdy ani neprobudila, jak tvrde spala (kdyz se probudil chlapecek, chtela jsem dat najist i ji, abych si mohla lehnout ja, ale byla uplne tuha, nejen ze neozevrela oci, ale ńani pusu). Tak jsem to pak nechala na nich, jak mne budili - to bylo trochu tezsi, chlapecek chtel jist fakt co dve hodiny, holcicka po peti.
A ted, ve trech mesicich, se krasne srovnali - ji naposledy mezi 8-9, a pak se budi mezi 1-3, 4-6 a pak 8-9, a to vstavaji. Krmim UM, oba najednou v postylkach, pak odrihnu, pri potrebe prebalim a vsichni jdem zas spat. Drzim vam palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6101
19.1.20 14:57

Otevřela jsem tohle téma jen že zvědavosti, ale jak docílit krmení UM jen dvakrát za noc a dlouhého nočního spánku by mě taky zajímalo :lol: :mrgreen: syn má rok a asi už se nikdy nevyspím :lol: jinak myslím, že si to vždy děti určí sami, takže dávej mlíčko tak jak si řeknou. Jen někdo má štěstí na spavé děti a někdo má nespavce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
19.1.20 22:04

Ahoj :mavam: gratuluju k dvojčatkum. Já mám páreček 8m. Od začátku přibírali krásne, takže jsem budila na krmení ve dne, max. po třech hodinách, chlapeček se budil i dřív, vždy jsem nakrmila i holčičku. V noci jsem je nechala spát a zase, jak se vzbudil jeden, budila jsem i druhého. Dnes to máme tak, že v 18h je poslední krmení (polévka, občas kaše), na další se budí okolo 3h a pak až cca 6h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 09:07

Děkuju všem za zkušenosti. Opravdu hodne mi to pomohlo. Je se jeste zeptam, v jakych tydnech se narodili Vaše děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 09:09

A ještě se zeptám, v kolika měsících jste začali být aktivní i přes den? Teda kdy miminka přestala být jen spavá. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 09:14

@Tyna1991 moje kamarádka jela přes den po 3 hodinach a v noci podle potřeby s tím, že když se jeden vzbudil na krmení, tak ho prebalila nakrmila a když se nevzbudil ten druhý mezitím, tak ho vzbudila prevlikla a nakrmila taky, tím omezila to, že jeden se vzbudí ve 2 a druhý ve 3, od porodnice určitě vydrželi déle než 3 hodiny pres noc a postupně se interval sám od sebe prodluzoval…

• Nahlásit
  • Citovat
1033
20.1.20 12:38

@Tyna1991 Naši se narodili 39+0 v květnu. Holčička byla spavá, spala celý den a celou noc. Chlapeček špatně snášel teplo, celý den plakal, spát nechtěl. Takže jsem dala do kočárku, zajela do lesa, kde bylo aspoň trochu chladno, spal 20minut a zase křik :zed: zato to doháněl v noci. Pak přišel podzim a spaní v noci mu zůstalo, ve dne jsem mezi spaním a krmením chvilku zabavovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 12:53

Taky jsem nejdříve od porodnice budila po 3 hodinách nebo spíš se hlásily holky samy. Pokud jedna spala, budila jsem po nakrmení i druhou. Jedna mi začala spát už někdy od 2,5 měsících 8 hodin a druhá 6 hodin v kuse v noci, doktorka říkala, že hezky přibírají, tak je mám nechat spát jak budou chtít. Vypadalo to teda tak, že obě jedly naposledy kolem 20.hodiny, kolem 21. nejdýl spaly..jednu jsem nechala spát do 5 do rána a druhou jsem ještě budila ve 23 hodin na jídlo, pak se budila po těch svých 6 hodinách v 5 ráno jako ta první. No takto to trvalo třeba 2 týdny a teď jim je něco přes 4 měsíce a vypadá to takto: v 20 hodin jídlo, spánek do 5:30 - jídlo, a následně ještě do 9 spí, nají se a pak vstávájí, hrají si, schrupnou před obědem na půl hodinky, dáme oběd a spí v kočárku…pak jídlo kolem 17.hodiny, chvíli třeba usnou, kolem té 20. koupání a poslední jídlo. No díky bohu za to spaní a že to mají stejně :srdce: Ale jak krmíte dvojčata zároveň s UM? To bych ty naše draky nenakrmila 8o musí neustále na něco čučet, hlava vpravo vlevo, do toho ruce všude!… :lol: a narodily se 35+5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:09

Ještě jednou všem moc děkuji za sdílené zkušenosti. Hodně mi to pomohlo :) moji chlapečci jsou zatím oba tuhý celý den i noc. Jen to krmení jednoho malinko probere (po krmeni treba 5 minut kouka okolo), ale jinak pouze spime. V současné době jsme na UM, jenom jednou za den mají jedno krmení ode mne. Víc jim toho zatím vyrobit neumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
20.1.20 21:38

A ja mam s nimi rezim skoro stejny, jako @vikavika, jen navic jedno krmeni mezi 1-3 v noci a dopoledne spi jak je napadne, jeste ne pravidelne.

A rodila jsem 37+1 planovanym cisarem, oba 3 kila :lol: ted ve 3 mesicich 6,5 chlapecek a 5,4 holcicka, takze papaji pekne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
21.1.20 13:41

Ahoj, tak ja mam dvojcata uz vetsi. Bude jim 3,5 roku :mrgreen:. Takze uz vim i jak se to meni ve vyssim veku.

Holky se narodily 38+3 plan. sekci. Z porodnice jsme sly po 6ti dnech. Od narozeny byly i pres vsechny pokusy na UM.

Hned po narozeni byly z porodnice naucene na rezim co 3 hod. Vzdy jsem je krmila stejne a tu druhou budila. Na konci 6nedeli si samy zrusily jedno nocni kmeni a cca ve 3/4 mesicich spaly nejakou dobu celou noc (teda budily se a zvatlaly i hodinu samy v postylce mezi 3 a 4 rano, takze jsem stejne nespala :mrgreen: ). Pak si okolo 10mes zase vratily jedno krmeni v noci a cca v roce a pul jednoho dne odmitly mleko a po tydnu marneho zkouseni jsem pochopila, ze s mlekem je u nas konec.

Vse jsme vzdy delaly stejne. Krmeni, prikrmy, spani. To stejne spani (pres den i v noci) jsme dodrzovaly (nekdy i nedobrovolne) prisne. Nedovolila jsem, aby jedna usla pres den a druha ne. Ony tedy byly hoodne sladene a trva to dodnes.

Uplne ve stejny den se rozlezly, sedly si, udelaly prvni krok, rekly prvni opravdove slovo, odplenkovaly se. Dokonce i dnes chodi uplne ve stejnou chvili na zachod :mrgreen:. Jeste ze mame doma dva..

Rezim se menil postupne. Na nic jsem netlacila a vzdy se prizpusobila jim. Jen jsem dodrzovala, aby vse dulezite (krmeni, spani) delaly paralelne.

Ted mam treti dceru (skoro 16 mesicu) a ta ma vetsi volnost. Ale i tak se ji v ramci moznosti snazim sjednotit s dvojcaty. Ji paralelne, spat chodi take ve stejnou dobu a jeji dopoledni spanek spojuji s jejich vychazkou na hriste (dvojky jeste nechodi do skolky..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama