Jak se narodí miminko - vysvětlení dětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 22.08.18 14:24
Jak se narodí miminko-vysvětlení dětem

Ségra je těhotná. Má skoro 4 letou dceru. Já mám syna 5,5 roku, dceru 2 roky. Jsme každá někde jinde co se týče výchovy a úhlu pohledu-já jsem hodně pro kontaktní rodičovství a hlavně nevyprávění nesmyslných pohádek. Děti si navzájem dost hlídáme. Ségra své dceři řekla, že se jim narodí miminko-až se bude mít narodit, pojede mamka do nemocnice kde jí ho pan doktor vyndá z bříška. Pro mě naprosto nepochopitelná kravina. Obě moje děti vědí, že miminko samo vyleze mamince z dírky, kterou má mezi nohama, narodí se jí z bříška, kam ji ho pomohl dát tatínek. A narodí se tou dírkou, kterou má každá holčička. I dvouletá dcera ví, že to tak je a taky ví, že maminka má pak v prsou mlíčko, které to miminko pije, i ona ho pila a všechno ho už vypila, předtím ho pil i brácha…no a dnešní situace-syn s dcerou vyndávali neteři miminko z bříška-jako že ji rozřízli bříško a miminko vyndávali-podotýkám-ségra rodila vaginálně, ne císařem, ale jak neteři řekla, že ji pan doktor vyndá miminko z bříška, ona tím nakazila moje děti a já fakt nemůžu překousnout, aby si mysleli takýhle nesmysl, když dobře vědí, jak to je. Tak jsem jim to znovu vysvětlovala, i před neteří, ta v tom te´d chudák bude mít pěkný zmatek, ale sakra, to, že nám rodiče nic nevysvětlili, to musíme dělat blbce i z našich dětí??? Ségře tohle nevysvětlím, ta má svou hlavu, svůj pohled a s tím nic nehne…nemám dotaz, jen to muselo ven, díky za přečtení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
ivulineček
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 22.08.18 14:29

Porod jsem vysvetlila vicemene jako ty,ale akt oplodneni,z toho se rosim,az se zepta :lol:

arinecka
Kelišová 5187 příspěvků 22.08.18 14:31

@rerere Tak každý tohle vysvětluje jinak, s tím nic neuděláš. Svým dětem si to vysvětluj po svém, proč do toho taháš i neteř která to zná od své mámy jinak? Není to věc tvé cestry jak to ona podá své dceři? Jí se nemusí zase líbit tvoje vysvětlení :think:

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 22.08.18 14:37

@arinecka protože ten nesmysl říká mým dětem-píšu to nahoře-hodně si je navzájem hlídáme, já neskousnu, aby jim tohle někdo vtloukal do hlavy. Holt jsme jim to musela vysvětlit hned, jak jsem to viděla-i před neteří, které je to , bohužel, vysvětlováno jak za totáče.

Monique123
Stálice 81 příspěvků 22.08.18 14:48

@rerere Promiň, ale tohle mi i chvilku trvalo pochopit :lol: přeci pan doktor pomůže miminku ven z bříška (kde je) na svět :) pokud jim přímo neříká, že jí kuchnou břicho, tak mi přijde ta teorie stejná, jen ne tak podrobná :) přeci když půjdu vyndat něco z krabice neznamená, že jí rozpárám hlava nehlava, ale můžu to vyndat i rozumně :)

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 22.08.18 14:52

@Monique123 no o to právě jde-o toho doktora. Já jsem jinde-žena nepotřebuje, aby ji pomáhal někdo porodit-porodí sama. To je přesně ono, 90% naší společnosti žije ještě v době před 50 nebo i dejme tomu 30 nebo 20 lety, kdy se ženám vtloukalo do hlavy, že samy neporodí. To je to, o co jde.

ejhle
Závislačka 2835 příspěvků 22.08.18 14:55

@ivulineček starší dítko se zeptalo asi měsíc po porodu mladšího ditka-ve frontě v supermarketu :mrgreen: řekla jsem, že se mladší sourozenec narodil cisarem-pravda. Doma jsem vysvětlila i vaginální porod. Asi za měsíc se zeptalo, jak se do bříška dostalo. Řekla jsem pravdu. Ti prckové to berou v pohodě. Takže klid. @rerere neřešila bych ostatní. Mám kamosky, které dětem plácají pohádky o capech :nevim: každého věc. Před neteří jsi to z mého pohledu řešit neměla. Po jejím odchodu jsi měla dětem vysvětlit, že se rodí vaginálně a císařem. Můj názor.

LenkaN26
Závislačka 4092 příspěvků 22.08.18 14:55

Moje 3,5 leté dcera tak ychtěla vědět jak se její sestřička z břich dostane. Tudíž jsem to riskla, našla video s pěkným porodem a dcera si to pak pouštěla půl dne.

lolink
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 22.08.18 14:57

Podle mne se resi docela blbost. To, jak prijde mimino na svet, tak na to prijdou casem i ty, kterym matka rika to, co tva sestra svym detem. Kazdopadne pokud hlidam, respektuji vychovu rodicu hlidaneho ditete. Co se tyce nesrovnalosti, vysvetluji po odchodu. Taky nebudu diteti rikat, ze jezisek neexistuje, kdyz hlidane dite na to veri. :mrgreen:

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 22.08.18 15:04

@lolink jojo, proto jsem to sem napsala, mám trochu výčitky, že jsem se neudržela, ale prostě v tu chvíli jsem to nepřekousla. Ono naše a jejich výchova, to je jak jít na Sněžku pěšky nebo jet lanovkou-prostě každý úplně někde jinde, navíc ona ani není zajedno s manželem…no nebudu to víc rozebírat, stalo se.

ester_davidova
Povídálka 28 příspěvků 22.08.18 15:04

Dobrý den, já jsem také vždy byly pro to říkat pravdu dětským slovem - to se netýkalo jen porodu. Když došlo na to, co je to „může Tě přejet auto“, ukázala jsem příležitostně rozjetého holuba, došlo na otázky umírání, vysvětlila jsem to. Dnes bude synovi 5,5 a trochu toho lituji. Mám pocit, že předčasně „dospěl“, nebo jak to říci, že ta konfrontace s reálným životem proběhla asi moc rychle, že jsem ubrala kousek toho kouzelného světa, ve kterém děti pobývají, kde je vše bez kazu - a to přesto, že je moc chytrý, zvídavý a nadaný (nemyslím to jako vychloubání, myslela jsem prostě, že to všechno kvůli svému intelektu dobře přijme)… nejvíc mě dodnes mrazí, když večer ulehl a začal brečet, že nechce spát, a nechce umřít a že nesmím umřít ani já ani bráška…brrr. Ale tím nehaním tuto výchovu, však i já jsem (?byla) zastáncem.

Hoa Mai
Kelišová 5789 příspěvků 21 inzerátů 22.08.18 15:12

@rerere Hele a co takhle respektovat svou sestru a její právo vychovávat si dítě po svém. Co kdyby ona začala do tvých metod zasahovat tobě, líbilo by se ti to? Když ti to vadí, tak při vhodné příležitosti, bez přítomnosti neteře, dětem znovu vysvětli, jak se děti rodí přirozeně. Nebo jsi to třeba mohla zobecnit a vysvětlit obě varianty, že někdy se miminko narodí dírkou a někdy ho musí doktor z bříška vyndat. Jak se narodil sourozenec neteře je v tomto případě jedno, nemluvila bys přímo o něm, ale obecně, sestřino vysvětlení bys nepopřela a neteř by znala i další způsob porodu. Moje děti jsou taky všechny kojené, nikdy jsme nepoužili láhev, ale miminku-panence dávají pít z flašky. Divné jim to nepřijde, ví, že možné je obojí.

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 22.08.18 15:14

Čekala jsem, že sestra přišla s pohádkou o čápovi. Že se dítě vyndá z bříška je snad pravda, jen to to nebrala do detailů, určitě bych se kolem toho tolik nerozčilovala nebo mi asi něco uniklo

robinka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 1 inzerát 22.08.18 15:17

Tak jste si kvit, ne? :roll: Obe jste udelaly detem te druhe v hlavicce zmatek. Vubec nechápu, proč je tak důležité bazirovat na ne/asistenci lekare. Ty deti, nez se jich to bude tykat, na to prijdou 1000× samy. Taky nebudu tvrdit dceri, az se zeptá, ze ji přinesl čáp a podobné nesmysly, ale nevidim důvod, proč zabíhat do detailů. A souhlasim s tim, ze se ma respektovat vychovny styl rodičů, pokud není úplně mimo, a dovysvětlit o samotě.

nini77
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 8 inzerátů 22.08.18 15:20

Přestaň se vídat se sestrou, přestaň ji hlídat děti :mrgreen: Myslím, že děláš z komára velblouda. Když jsi to už nějak svym dětem podala, a oni znají tvoji verzi a teď i sestřinu, tak jim prostě jen připomeň zase tu svoji. Co jako budeš dělat příště? Těch situací ještě bude. Sestra má právo svým dětem říct co uzná za vhodné a její děti jsou jen děti, nezabranite jim, aby si to mezi sebou řekly. Myslím, že to moc hrotíš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >