Jak se naučit bráničnímu dýchání

20.3.17 10:45

Jak se naučit bráničnímu dýchání

Ahoj, potřebuju radu :mrgreen:. Začla jsem chodit k fyzioterapeutce kvůli rozestupu břišních svalů, učí mě posilovat core a brániční dýchání. Core je v pohodě, ale to dýchání mi absolutně nejde, neumím se nadechnout tak, aby se mi roztáhly žebra… - zkoušela jsem si na ně tlačit, dát pod ně míčky (to mi radila), ale většinou se mi to nepovede… nějaké typy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14366
20.3.17 11:50
@statecna.oslice píše:
Ahoj, potřebuju radu :mrgreen:. Začla jsem chodit k fyzioterapeutce kvůli rozestupu břišních svalů, učí mě posilovat core a brániční dýchání. Core je v pohodě, ale to dýchání mi absolutně nejde, neumím se nadechnout tak, aby se mi roztáhly žebra… - zkoušela jsem si na ně tlačit, dát pod ně míčky (to mi radila), ale většinou se mi to nepovede… nějaké typy?

V lehu na zádech položit na břicho knížku (kousek pod žebra) a při nadechnutí se snažit „nafouknout břicho“, aby se knížka zvedla. Pokud se knížka zvedá, tak je to brániční dýchání.

Pokud se mají hýbat žebra, tak je to žeberní dýchání ne brániční. :think: Pokud zvládáš brániční, takže se ti hýbe knížka, a chceš místo přejít na žeberní, tak polož ruku na knížku a hlídej, aby se břicho při dýchání nenafukovalo - místo nafounutí břicha se roztáhnou žebra.
Základem úspěchu je nejdřív pořádně (opravdu velmi usilovně) vydechnout, pak jsou pohyby cítit výrazněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama