Jak se naučit být trpělivá :-D

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2503
8.10.21 11:40

Jak se naučit být trpělivá :-D

Máte nějaký fígl jak se naučit trpělivostí?
Jsem docela dost nedočkavý člověk a to ve všem, trpělivost žádná.
Tedy když mi např. něco nejde za 1 den nebo ještě líp za pár hodin, což je blbost :mrgreen: Kašlu na to… Docela to komplikuje život, když člověk něco chce a trpělivost žádná :mrgreen: Co s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21826
8.10.21 11:43
@smajlik345 píše:
Máte nějaký fígl jak se naučit trpělivostí?
Jsem docela dost nedočkavý člověk a to ve všem, trpělivost žádná.
Tedy když mi např. něco nejde za 1 den nebo ještě líp za pár hodin, což je blbost :mrgreen: Kašlu na to… Docela to komplikuje život, když člověk něco chce a trpělivost žádná :mrgreen: Co s tím

To, co popisuješ, je spíš cílevědomost a odhodlanost, která ti chybí. Jak se to naučit? Vědomě se donutit pokračovat, dokud práci nedokončím ;) Když se ti to podaří i přes neúspěchy, budeš z toho mít ve výsledku mnohem lepší pocit, než když ti všechno jde hned samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.10.21 11:43

To se háčkuju, to by mě fakt zajímalo, jsem úplně stejnej případ :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.10.21 11:47

@unuděná to si nemyslím. Já osobně si myslím, že jsem cílevědomá a odhodlaná a když chci něčeho dosáhnout, tak ikdybych měla vypotit všechnu krev a chcípnout, tak to prostě dokážu. Ale taky jsem vzteklá, když k něčemu přijdu a nejde mi to. A jakmile to nejde hnedka tedka okamžite a není to perfektní, tak na to kašlu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
8.10.21 11:51
@TeSudička píše:
@unuděná to si nemyslím. Já osobně si myslím, že jsem cílevědomá a odhodlaná a když chci něčeho dosáhnout, tak ikdybych měla vypotit všechnu krev a chcípnout, tak to prostě dokážu. Ale taky jsem vzteklá, když k něčemu přijdu a nejde mi to. A jakmile to nejde hnedka tedka okamžite a není to perfektní, tak na to kašlu :lol:

Vždyť si odporuješ :nevim: Píšeš, že když chceš něčeho dosáhnout, tak i kdybys měla chcípnout, tak to dokážeš, ale zároveň že když to není hnedka okamžitě perfektní, tak na to kašleš :nevim: Tak buď jsi cílevědomá a i přesto, že ti to nejde a štve tě to, tak to doděláš, nebo nejsi a pak nad tím mávneš rukou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.10.21 11:59

@unuděná já nevím, jak ti to mám popsat, ale fakt :lol: Třebas jsem si řekla, že po 10 letech, co jsem hulila přes krabičku denně, zkusím přestat kouřit - tedka to bylo 8 let. Pak jsem si řekla, že zhubnu. Jednou jsem dala 30 a podruhý za několik let téměř 50 kilo. A fakt jsem dřela a makala a potila krev. Ale pak jsem si řekla, že se naučím háčkovat a jelikož jsem na ruce úplně levá a nešlo mi to, vydržela jsem to hodinu a jak mi to nešlo, tak to prostě letělo. Stejně tak jsem si řekla, že se naučím kreslit - našla jsem si nějaký videa na youtubu - a už v půlce bylo jasně vidět, že moje 5letá dcera by to nakreslila líp, tak to letělo taky. Takže místo toho, abych se trpělivě učila a soustředila se, tak jsem se na to prostě vykákla. Takže?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
8.10.21 12:01

@TeSudička No za mě to není nic hrozného, nejde o život, jde o.. známe ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
8.10.21 12:07

@unuděná No jasně, mně to žíly ani omylem nerve, to je v pohodě 8) jen jsem ti tím chtěla vysvětlit, že si myslím, že to zrovna o cílevědomosti není, že jde opravdu o trpělivost… si teda myslím já :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
8.10.21 13:10
@TeSudička píše:
@unuděná No jasně, mně to žíly ani omylem nerve, to je v pohodě 8) jen jsem ti tím chtěla vysvětlit, že si myslím, že to zrovna o cílevědomosti není, že jde opravdu o trpělivost… si teda myslím já :lol:

Chápu, nejsi cílevědomá ve věcech, které vyžadují trpělivost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.10.21 14:38

Mně pomohla až dlouhodobá nemoc. Uzdravování šnečím tempem a jinak to nejde - pak už ti je trpělivost vnucena
Od té doby toho chci méně „hned“ nebo „brzo“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat