Jak se naučit mít se ráda taková, jaká jsem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 15:25
Jak se naučit mít se ráda taková jaká jsem

Zdravím, má někdo radu, jak se mít ráda taková jaká jsem? Jsem zakřiknitá, nemám sebevědomí a co mě trápí, neumím to aspoň skrývat. Každý to pozná. Nechci být za chudinku, chci být silná a sebevědomá. Nenavidim to, jaká jsem. Jak se s tim smířit aspoň když to nedokážu změnit? Chci umět hodit věci za hlavu a netrápit se.

Reakce:
Paola21
Závislačka 4108 příspěvků 25.07.19 15:28

Řekla bych, že to nejde se naučit. Člověk je jaký je, můžeš se naučit to nějak zakrýt maximálně, ale jestli jsi člověk, co si věci bere, tak je nezačneš jen tak házet za hlavu. Mám to stejné.

Jana525
Kelišová 5867 příspěvků 25.07.19 15:43

Na tomhle vsem se da pracovat, nebude to samozrejme hned, ale jde to. Taky jsem musela ujit pekny kus cesty a hodne veci si uvedomit, abych si sama sebe zacala vazit. Existuji ruzna videa o seberozvoji, ja mam treba rada videa Lenky Cerne nebo Jana Patrmana. Da se koupit ruzna literatura na tohle tema.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 25.07.19 17:12
@Anonymní píše:
Zdravím, má někdo radu, jak se mít ráda taková jaká jsem? Jsem zakřiknitá, nemám sebevědomí a co mě trápí, neumím to aspoň skrývat. Každý to pozná. Nechci být za chudinku, chci být silná a sebevědomá. Nenavidim to, jaká jsem. Jak se s tim smířit aspoň když to nedokážu změnit? Chci umět hodit věci za hlavu a netrápit se.

Neni spis problem v tom, ze chcete byt uplne jina nez ve skutecnosti jste? Vy se nechcete mit rada takova jaka jste, chcete mit rada samu sebe, ale byt pritom uplne nekdo jiny. Zakladem je si srovnat v hlave jaka jsem, jake jsou moje prednosti, vlastnosti apod. A s tim pracovat a mit to jako prednost.

Vy chcete jen jednoduchy navod jak se stat nekym jinym a to bohuzel jen tak nejde.

LilyJane
Kecalka 316 příspěvků 25.07.19 17:15

No, asi bych ti poradila tohle: začni tím, že se přestaneš nenávidět.
A to je práce na hodně dlouho, ale bez toho to nejde. Prostě si tak pomalu připouštěj svoji povahu stylem: Je to něco s čím můžu něco udělat? Jestli ne, tak to musíš přijmout. Jestli ano, tak co a jestli jsi vůbec ochotná s tím něco dělat.
Někdo mi kdysi poradil si každý den najít tak 5-10 minut a přemýšlet nad tím co jsem ten den udělala a proč a proč třeba ne a jak bych si to představovala příště. Dost mi to pomohlo si určit v čem mám dost velké slabiny a v čem jsem až příliš drsná.
Sebevědomí si nejlíp vybuduješ tím, že se budeš věnovat něčemu v čem si dobrá a nebo si najdeš něco co tě baví a tomu se věnovat. Když budeš sebevědomá alespoň v něčem, tak je snazší si ten pocit přenášet i jinam.
Já bývala taky dost uťápnutá, ale pak jsem nastoupila do práce, která mě strašně bavila a v které jsem se rychle zorientovala a stoupala jsem výš. Strašně, ale strašně moc mi to pomohlo - vybudovat si důvěru sama v sebe, v to že nejsem úplný přizdisr*č a dokážu stát sama za sebou ať se děje cokoliv.

Nezapomeň ale jednu věc: svoje hlavní povahové rysy nezměníš. Můžeš je potlačit, ale prostě se nezměníš ze zakřiknutého introverta na extrovertní lvici salónů. Můžeš se smířit s tím, že jsi prostě tišší typ a hledat si kamarády podobného ražení, kteří tě třeba přivedou k novým koníčkům, aktivitám, které tě budou bavit. Hodit věci za hlavu a být v klidu je dost specifická schopnost, ke které člověk většinou buď dospěje věkem (aneb už jsem příliš starý na to abych se s tím drbal), zkušenostmi (po určitém zážitku už tě nic moc nerozhodí) a nebo to má v povaze.

AquaMarinna586
Povídálka 21 příspěvků 25.07.19 17:33
@LilyJane píše:
No, asi bych ti poradila tohle: začni tím, že se přestaneš nenávidět.
A to je práce na hodně dlouho, ale bez toho to nejde. Prostě si tak pomalu připouštěj svoji povahu stylem: Je to něco s čím můžu něco udělat? Jestli ne, tak to musíš přijmout. Jestli ano, tak co a jestli jsi vůbec ochotná s tím něco dělat.
Někdo mi kdysi poradil si každý den najít tak 5-10 minut a přemýšlet nad tím co jsem ten den udělala a proč a proč třeba ne a jak bych si to představovala příště. Dost mi to pomohlo si určit v čem mám dost velké slabiny a v čem jsem až příliš drsná.
Sebevědomí si nejlíp vybuduješ tím, že se budeš věnovat něčemu v čem si dobrá a nebo si najdeš něco co tě baví a tomu se věnovat. Když budeš sebevědomá alespoň v něčem, tak je snazší si ten pocit přenášet i jinam.
Já bývala taky dost uťápnutá, ale pak jsem nastoupila do práce, která mě strašně bavila a v které jsem se rychle zorientovala a stoupala jsem výš. Strašně, ale strašně moc mi to pomohlo - vybudovat si důvěru sama v sebe, v to že nejsem úplný přizdisr*č a dokážu stát sama za sebou ať se děje cokoliv.Nezapomeň ale jednu věc: svoje hlavní povahové rysy nezměníš. Můžeš je potlačit, ale prostě se nezměníš ze zakřiknutého introverta na extrovertní lvici salónů. Můžeš se smířit s tím, že jsi prostě tišší typ a hledat si kamarády podobného ražení, kteří tě třeba přivedou k novým koníčkům, aktivitám, které tě budou bavit. Hodit věci za hlavu a být v klidu je dost specifická schopnost, ke které člověk většinou buď dospěje věkem (aneb už jsem příliš starý na to abych se s tím drbal), zkušenostmi (po určitém zážitku už tě nic moc nerozhodí) a nebo to má v povaze.

Krásně napsáno :srdce:

Lisdoonvarna
Kecalka 176 příspěvků 25.07.19 20:09

Zacit se mit rada neni ze dne na den, chce to trpelivost… ale jde to ;) Zacni tim, ze na sobe zacnes hledat to hezke, co mas na sobe rada, co te bavi a v jakych situacich ti je dobre. Rozvijej to, co se ti na sobe libi, povahove rysy, tve vlastnosti, pripominej si, co se ti povedlo a cos dokazala… a hlavne (!!!) se s nikym nesrovnavej! Kazdy jsme original a kazdy mame svoje slabe stranky, i ti co se ti zdaji dokonali a sebevedomi.

btw. Kde je dneska Ou a jeho nabidka psychologickych knih? :palec: :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 25.07.19 21:04

TNejefektivnější je vsotupit do psychoterapie.

Jinak teda lvice salonů z tebe nejspíš nebude - pokud jsi introvetní, submisivnější a spíš pozorovatel, než někdo kdo se hrne, tak úplně na hlavu svoje rysy neobrátíš. Ale naučíš se oceňvat to jaká jsi a především se dá získat kontrola nad úzkostí, která ti spoustu věcí krade, spoustu věcí nedovolí a spoustu věcí zničí. A čím déle ji necháš, tím horší to bude, protože kažým úspěchem, kdy ti v něčem zabrání roste a sílí.

Jinak se potřebuješ především rozhodnout a pomalu, postupně přebudovávat svoje myšlení. Dost k tomu pomáhá psát si deník, kromě toho že zachytíš co se ti honí hlavou, tak každý den najdeš jednu věc za kterou si vděčná a jednu věc co se ti povedla.

Zároveň věci kterých se obáváš začni plánovat a vždy postupně po průběžných krocích, které zvládneš se odměň - předem si naplánuj za co a jak se odměníš.

No a je potřeba čelit svým strachům, trénovat je a naučit se, že chyby jsou od toho, aby se znich člověk použil, ne katastrofa globálního významu a kdo nechybuje a jen se jim vyhýbá, tak se pořádně nic nenaučí.

inpirace v knihách
https://www.kosmas.cz/…77698/ticho/#…

https://www.kosmas.cz/…-jeji-lecba/

https://www.kosmas.cz/…-sebeduvere/

https://www.kosmas.cz/…lidsky-rust/

https://obchod.portal.cz/…nitrni-dite/

Příspěvek upraven 25.07.19 v 21:09

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 25.07.19 21:07
@Paola21 píše: Řekla bych, že to nejde se naučit. Člověk je jaký je, můžeš se naučit to nějak zakrýt maximálně, ale jestli jsi člověk, co si věci bere, tak je nezačneš jen tak házet za hlavu. Mám to stejné.

jasně že jde naučit mít se sama ráda, neubližovat si a nesabotovat sama sebe, nenechat se stravovat úzkostí.

Jen bývá lepší vzít si na to nějakého průvodce, protože sám sebe člověk překračuje nesmírně těžké, protože úzkost aktivně bojuje proti tomu, aby se ji člověk naučil zvládat.

Váš příspěvek
Reklama