Jak se naučit pít aby mě nebolela hlava?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KV1234
Nováček 4 příspěvky 25.06.19 10:52
Jak se naučit pít aby mě nebolela hlava?

Ahoj, mám takový problém, který je teď v létě celkem zásadní. Je mi 18 a často mě bolí hlava, někdy to je stresem ale většinou to je z nedostatku pití. Chci se vás zeptat, jak se naučit pít aby to přestalo? Magnesii na doporučení doktorky piju 2 skleničky denně, je to i tím, že mám nedostatek hořčíku a hořčík ve formě tablet mi nedělá dobře.
Bolesti hlavy jsou fakt nesnesitelné, pokud nejdu spát, nepomůže to. Včera mě bolela tak, že jsem i zvracela, to se u mě někdy stává.
Otázka teda zní, jak se naučit denně pít tolik, aby ta bolest hlavy přestala.
díky moc

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11012 příspěvků 25.06.19 10:55

Proč pijes jenom 2 skleničky ty magnezie? Vypij celou láhev, to ti jenom prospěje :nevim: nastav si třeba na každou hodinu budík a jak zazvoní tak vypij skleničku vody.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 25.06.19 11:01

Je na to i aplikace co si stahnes do telefonu, oznamuje ti ze se mas napit. Ale v tomhle horku to chce poradne pit. Vic nez normalne.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 25.06.19 11:14

No taky to muzes mit s velkou pravdepodobnosti od krcni patere, takze cviky na to. S tim pitim, nastav si budik na kazdou hodinu treba a vypij sklenici, nebo mej piti ve flasce u sebe. Jestli mas nedostatek horciku, tak flaska magneska je k nicemu, nech si predepsat magnosolv na piti, popripade se domluv na injekcich, ja si tim musela taky projit a zachranilo me to neuveritelne.

Ou
Echt Kelišová 8136 příspěvků 25.06.19 11:14

1. zajdi na neurologii a na fyzioterapii - taky to vůbec nemusí být od dehydratace či nedostatku hořčíku. V lepším případě to bude od krční páteře, v horším od migrény.

2. jinak teda hořčík spíš suplementuj - chceš ho buď v chelátové formě a nebo alespoň jako citrát hořčíku. V tomhle počasí klidně suplementuj tak, že ráno si dáš tak 200-300mg a na večer 400-500mg (nižší dávku pokud jsi spíš drobnější, vyšší pokud vážíš 70 a více kilo). Anorganický hořčík z magnezie se vstřebává docela blbě

https://examine.com/…s/magnesium/
https://behejsrdcem.com/…-se-vstreba/

https://www.namaximum.cz/…zium-chelat/

https://www.pilulka.cz/…aty-pomeranc

A klidně k tomu suplementuj b-komplex, pomáhá vstřebávání hořčíku a je potřeba na kompenzaci stresu.

Ale na případné migrény je hořčík a b-komplex slabý čajíček…

3. na hydrataci s po 30 minutách a nebo si stáhni appku a od rána do večera si nech zvonit upozornění a vypij 2 dcl - tedy skleničku vody, domácí citronády, lehce slazeného čaje a nebo ředěného džusu.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17523 příspěvků 25.06.19 11:16

Smarja, jsi dospěla, tak se donuť, ne? Ja se napiju pokazdy, když projdu kolem sklenice vody, v práci mám na stole neustále láhev s vodou a popijim. A nemám žízeň, piju, protože se pít musí. Dej si pití na oči a proste ho pij. Nepochopím, ze přestože z toho mas takový problémy, nepijes.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 25.06.19 11:17

Samozrejme migreny a ty asi mas kdyz i zvracis, souvisi s pitnym rezimem, ale resila bych to opravdu i jako dve rozdilny veci. Naucit se pit teda a zaroven resit priciny dalsi.Jsem velky dukaz toho, ze naucit se pit opravdu da i kdyz me to obtezuje obcas. Proste je to pod natlakem no.

Aduš8
Kelišová 5230 příspěvků 25.06.19 11:27

Tak o potřebě vypít 2 litry tekutin denně se vedou spory už léta… Já jsme si taky vždycky myslela, že mě hlava bolí z nedostatku tekutin a byl to spíš stres, napětí a krční páteř. Teď i v těhotenství nepřekročím 1,5 l tekutin, cítím se docela dobře a žádné problémy nepociťuji.

cverunka
Závislačka 3093 příspěvků 25.06.19 11:28

:mrgreen: Tak já myslela, že diskuse bude o tom, jak má zakladatelka pít - pařit, aby jí druhý den nebolela hlava a ona má problém s vodou. :mrgreen:
Nachystej si ráno dvě litr a půl velké PETky s vodou a do věčera je měj pořád na očích a prostě postupně upíjej.

cverunka
Závislačka 3093 příspěvků 25.06.19 11:30
@Aduš8 píše:
Tak o potřebě vypít 2 litry tekutin denně se vedou spory už léta… Já jsme si taky vždycky myslela, že mě hlava bolí z nedostatku tekutin a byl to spíš stres, napětí a krční páteř. Teď i v těhotenství nepřekročím 1,5 l tekutin, cítím se docela dobře a žádné problémy nepociťuji.

To je také pravda, každý má jinou potřebu pití a zbytečné prolévání vodou fakt nikomu neprospěje. Taky dám tak litr a půl.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 25.06.19 11:47
@cverunka píše: :mrgreen: Tak já myslela, že diskuse bude o tom, jak má zakladatelka pít - pařit, aby jí druhý den nebolela hlava a ona má problém s vodou. :mrgreen:
Nachystej si ráno dvě litr a půl velké PETky s vodou a do věčera je měj pořád na očích a prostě postupně upíjej.

Tak me to jako prvni napadlo :mrgreen:

Kiminkkka
Kecalka 428 příspěvků 25.06.19 11:56

Tak já bych zase potřebovala vědět jak se odnaučit pít.. nemám problém i 4litry denně, ale je fakt, že celé dny trávím na zahradě a prací na baráku, takže toho hodně vypotím, ala někdy je už i to chození na malou otrava :D
Určitě dvě skleničky magnesie ti nepomůžou doplnit tolik hořčíku, kolik by jsi potřebovala (zase tak velké množství ho v té minerálce není).. Zkus si koupit třeba tu malou petláhev 0,3 nebo 0,2 vody a doplňuj si ji pravidelně (teda pokud piješ čistou vodu z kohoutku) :) Vždycky jsem ji do sebe lokla a hned napustila a měla vždycky u sebe :)

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 25.06.19 12:01

@Kiminkkka
Na to prelivani bacha teda, ale to asi vis. Jestli ty nahodou nemas nedostatek sodiku. Projevuje se jeho nedostatek jako dehydratace a clovek ma potrebu o to vic pit a pit a vlastne o to vic o nej prichazi

Kiminkkka
Kecalka 428 příspěvků 25.06.19 12:18

@wildcherry Takhle piju celý život, takže na nějaký nedostatek nebo přebytek fakt nehraju.. jsem celý život zdravá a nemám žádné problémy.. a taky nemám čas nad takovými věcmi uvažovat :think: myslím si, že to už je rozežranost dnešní doby pořád řešit jestli máš dost toho nebo onoho, jestli jíš dost ryb a máš dost vitamínů atd.. věřím svému tělu, co potřebuje o to si řekne ;)

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 25.06.19 12:31
@Kiminkkka píše:
@wildcherry Takhle piju celý život, takže na nějaký nedostatek nebo přebytek fakt nehraju.. jsem celý život zdravá a nemám žádné problémy.. a taky nemám čas nad takovými věcmi uvažovat :think: myslím si, že to už je rozežranost dnešní doby pořád řešit jestli máš dost toho nebo onoho, jestli jíš dost ryb a máš dost vitamínů atd.. věřím svému tělu, co potřebuje o to si řekne ;)

V tom pripade preji hodne zdravi :kytka:.Ja si myslim opak, ctyri litry je opravdu abnormalni mnozstvi.Ale treba mas tak nastavene telo a i ty ledviny netrpi :)

Váš příspěvek
Reklama