Jak se nebát vytrhnutí zubů?

17.5.20 18:34

Jak se nebát vytrhnutí zubů?

Mojí 13ti leté dceři budou trhat zuby kvůli rovnátkům a hrozně se bojí. Mám na vás otázku.
1.Jak ji domluvit aby se nebála
2.Bolí injekce? Té se bojí asi nejvíce
3. JAK dlouho extrakce trvá?
4. Zacházení s dětmi je stejné jako s dospělým? (já s tím mám špatné zkušenosti) Čeká jí to za 2 dny a já se s ní nemohu domluvit. Prosím pište☹️ :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

856
17.5.20 18:41

Tahali mi 4 naraz… bylo mi asi taky 13.
Bala jsem se hodne, ale zpetne muzu rict, ze to nebylo tak hrozny. Injekce boli, ale da se to prezit. Horsi je, ze ty zuby ruzny krouti a nevytahnou to naraz… ja citila bolest hluboko u nosu a u brady, kam uz injekce nazasahla… ale bylo to rychly…
Jinak je fakt ze uz bych na to nesla :mrgreen: jsem straspytel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5465
17.5.20 18:43
@uzivatelanonym píše:
Mojí 13ti leté dceři budou trhat zuby kvůli rovnátkům a hrozně se bojí. Mám na vás otázku.
1.Jak ji domluvit aby se nebála
2.Bolí injekce? Té se bojí asi nejvíce
3. JAK dlouho extrakce trvá?
4. Zacházení s dětmi je stejné jako s dospělým? (já s tím mám špatné zkušenosti) Čeká jí to za 2 dny a já se s ní nemohu domluvit. Prosím pište:frowning2:️ :palec:

A proč se musí trhat ty stálé zuby? To je škoda, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
17.5.20 18:43

Moje zubařka mi před injekcí pomazala dáseň nějakou znecitlivující vodičkou s banánovou příchutí. Tak se zkus na ní zeptat, ale myslím, že ji určitě v ordinaci mít budou. Jinak extrakce zubu trvala cca 3 vteřiny?! Déle to určitě nebylo. Prostě chytla zub, zakejvala a vyndala. Absolutně bezbolestné, jen trochou tlak. Mám vytržené 3 zuby a pokaždé pohoda. Pro mě lepší, než vrtání :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.20 18:46

Rovnátka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.20 18:48

@pajisek90 a trhali dolní nebo horní zuby :P?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
17.5.20 19:06

Mám syna čerstvě 13. Cca od 7 let jsme docházeli na ortodoncii, měl hodně předkus, asi ve 4 letech vytržený špičák kvůli váčku, celou dobu jsem poslouchala, že má malou čelist, velký předkus, díky vytrženému zubu dole málo místa na stálé zuby. A že na 99% bude muset jít na vytržení 4 stálých zubů, že se mu nevejdou…asi 3 roky jsme chodili jen na pozorování a poslouchali výše uvedené. I přesto už jsem byla tehdy přesvědčená, že bych mu zuby NIKDY trhat nenechala…Pak najednou změna, dostal aparát na noc na srovnání čelistí- byly to takovák vyndavací rovnátka na horní i dolní patro, která jakoby zacvakla do sebe…zároveň s předkusem mu to i nějak roztáhlo čelist. Trvalo to asi rok…Už je teď rok nenosí, není potřeba…vše se mu krásně srovnalo, zuby má krásné, předkus žádný a o nějakém trhání nemůže být ani řeč, doktorka už o tom vůbec nemluví, není potřeba…nechci Vás ovlivňovat, ale raději bych šla na radu ještě jinam, než dát dítěti v tomhle věku vytrhnout zdravé zuby…někdy asi není jiná možnost, ale přesto mi to přijde šílené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7156
17.5.20 19:07

Já byla se čtrnáctiletou dcerou na trhání nedávno, taky kvůli rovnátkům.
Připravovala jsem ji na to, že injekce asi bude bolet, ale že je to chvilička. A pak že je to sranda, jak člověk má tu pusu umrtvenou, že se nedá pít. :-) Taky se bála, ale nebylo čeho. Injekce ji nebolela, trhání necítila (byl to mléčnej špičák) a pak se smála tomu, jak nic necítí.
Já už bych si taky bez injekce nenechala v puse nic dělat. :-)

Jo a na otiskách byla minulý týden, taky jsme slyšela, jak je to nepříjemný, ale to prej bylo v pohodě, doktor jí dal do pusy něco kovovýho, na to nakydal tu hmotu, prej to byla taková hnusnější žvejkačka a trvalo to jenom chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
17.5.20 19:50

@damaaja ja mam treba tak malou hubu ze i po vytrzeni 4 stalych zubu se mi ty ostatni tam stale nevlezou… takze ja jsem za to rada… pro me mozna lepsi nez nosit nekolik let staly rovnatka… myslim ze doktori tomu rozumi a poradi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
17.5.20 20:19

@uzivatelanonym Horní i dolní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5465
17.5.20 20:35
@uzivatelanonym píše:
@Enmamma
Šílené a nezodpovědné.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2020
17.5.20 20:35

A nemuzes ji priplatit entonox? Nase zubarka to nabizi. Moje 4leta s nim zvladla vytrzeni dvou zubu kvuli vackum bez slzicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6383
17.5.20 20:47
@Enmamma píše: Šílené a nezodpovědné.

proč? co když má velké zuby na malou čelist? Jsi zubař?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6383
17.5.20 20:50

@uzivatelanonym dceři dělali už 2 zákroky na zubním - jednou dokonce pohotovost
existuje anesteziologický sprej, který se aplikuje ještě před aplikací injekce
Pak necítila nic, jen tlak a tah…
mi samotné trhali kvůli stálým rovnátkům obě čtyřky nahoře, zuby se pak měly kam srovnat a naši dceru to asi taky čeká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
17.5.20 20:52

Hele injekce je spis neprijemna…ale jinak vytrzeni zubu neboli…mam uz vytrzeny dve osmicky a pk dve dolni sestky a jediny co je pak neprijemny je to den dva jedeni kasicek nez to samotny trhani…proste at se nadechne, stipne se pri tom do ruky pred tou injekci (mozek se zameri na jinou bolest) a bude to ok. O dost horsi je vrtani zaziva… to nedavam doted, ale injekce je pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama