Jak se nejlépe naučit lyžovat v dospělosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 20:56
Jak se nejlépe naučit lyžovat v dospělosti?

Myslíte, že se mohu dobře naučit lyžovat po třicítce nebo jsem ztracený případ :lol: Naši mě bohužel ke sportu moc nevedli, lítala jsem max na kole. Naučila jsem sama aspoň na inlinech, což je pro mě sport co mě nejvíc baví. Lyžovat jsem se chtěla naučit už dřív, ale přišly děti, dvě těhotenství po sobě, tak nebyl prostor.Ted už jsou dětem necelé 4 a 2 roky a pomalu se už blíží doba, kdy ony samy se začnou učit lyžovat. Plánujeme je dávat do lyžařské školičky a lyžovat se určo naučí, to se nebojím. Ovšem co se mnou? Mě asi do dětské školičky nevezmou že :mrgreen: Je tu někdo, kdo by mi mohl poradit jak na to? Zaplatit si instruktora nebo postačí někdo známý, kdo bude ochoten mě to naučit? Ráda bych se naučila lyžovat správně abych se někde nezabila. Manžel tvrdí, že se prostě naučím sama, stejně jako ty brusle, ale nevím teda jak :?

Reakce:
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 23.01.19 20:58

To das.zaplat si instruktora na par hodin a pak uz jen lyzuj. Zase tak stara nejsi.

Ou
Kelišová 6318 příspěvků 23.01.19 21:02

Zaplaťte si normálně instruktora - na individuál. Na jeden den, je to daleko jednodušší učit se to rovnou správně. Přeci jen je to o fous složitější a trošku rizikovější pohyb, než na bruslích. Instruktora pro dospělé budou normálně nabízet tam, kde je školička pro děti. Je to zcela běžná služba a není potřeba se stydět.

A jestli manžel pravidelně nelyžuje, tak pár tipů jak na carvingové lyže a jak jezdit líp mu taky jedině zpříjemní následné ježdění.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1875 příspěvků 19 inzerátů 23.01.19 21:06

Stála jsem letos poprvé na sjezdovkách, tak jsem si zaplatila instruktora ve školičce, stejně jako dětem, je mi 35. To dáš ;)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 23.01.19 21:06

Ja si ve svych petadvaceti dvakrat nebo trikrat sjela detskou sjezdovku a pak uz jsme sla na normalni a bez problemu ;) kdyz me druhy den videl kamarad,tak se me ptal,jak dlouho jezdim,kdyz jsem mu rekla,ze na tom stojim druhy den,tak mi neveril :mrgreen: jasne obcas jsem spadla,ale to asi i zdatnejsi lyzari 8)

kacakaca
Závislačka 2662 příspěvků 23.01.19 21:16

Ja si zaplatila instruktora na par hodin a prd z toho. Pak jsem jela na hory s manzelem, naucil me to mnohem lip, byl trpelivejsi, klecel u mne a ja ziskala jistotu. Druhy den jsem „sjela“ i cernou sjezdovku.

alisekR
Kelišová 5562 příspěvků 23.01.19 21:22

Zaplať si instruktora. V dětské školičce většinou berou i dospělé. My platili.pro dceru. Manžel nelyžoval nikdy, stačily mu dvě hodiny. Dalším zimu už jezdil černé. Já lyžovala ve 14 naposled. Pak víc jak dvacet let nic. Stačily mi taky dvě hodiny instruktor. Oba jezdíme dobře. Každý víkend celou zimu. :lol: Takže se neboj.

Půáček
Kecalka 296 příspěvků 23.01.19 21:28

Ja mam dva kamarády instruktory a vím, že celkem často mají i dospělé. Normálně si zaplať instruktora/ instruktorku na půl dne, oni tě naučí techniku a pilovat to už budeš sama :-)

Micaella22
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 23.01.19 22:09

Logicky s instruktorem

Maminanamatersky
Kecalka 310 příspěvků 23.01.19 22:10

Jsem instruktorka lyzovani. Muzes si instruktora zaplatit klidne i pro sebe. I dospeli se uci na malem vleku uplne zaklady ;) Idealne tri dny za sebou alepson po dvou hodinach. A jestli umis dobre na bruslich, tak to je jedine plus.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 09:32

Všem moc děkuji za rady. Ještě se zeptám na názor, je tedy asi nejlepší minimálně pár dní za sebou plus pilovat pak sama styl, tím pádem tedy asi spojit např s týdenním pobytem na horách by byla ideálka že? Jsme totiž z Brna, takže dojíždět max někam do Nového Města by sice šlo, ale je otázka jak to tam bude se sněhem a jsou tam určitě omezenější možnosti než přímo na horách…Jinak vybavení jsem si pořizovala před 6 lety, od té doby mám stále stejnou váhu, je potřeba tedy seřizovat znovu? Mám klasické lyžáky, lyže,hůlky, přilbu, brýle, samo oblečení na sníh, ještě něco dalšího? Vychytávka? A jak to funguje s instruktory na horách? Je potřeba objednat si ho dopředu stejně jako lyžařskou školičku nebo to funguje přímo na místě bez objednání? Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale ráda využiji rad zkušenějších

Maminanamatersky
Kecalka 310 příspěvků 24.01.19 16:47

@Teruška85 Urcite nezapomen na kuklu pod helmu, jestli nemas. Investovala bych do znackovych rukavic. V nejakych obyc levných se strasne poti ruce. Jinak asi nic specialniho do vybavy na rekreacni lyzovani nepotrebujes.. U lyzi zalezi, jestli se na nich/jak moc behem tech 6 let jezdilo? Jestli vubec, tak neni potreba je znovu serizovat. Tim nic nezkazis, kdyz si objednas instruktora predem. Mohlo by se ti i stat, ze u nejake vytizene skoly, nebude hned instruktor pro dospělé k dispozici. Ale urcite to neni podmínkou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >