Jak se nejlépe připravit na "případné" těhotenství

16.1.07 14:58

Jak se nejlépe připravit na "případné" těhotenství

Ahoj,
s manželem uvažujeme o miminku a já bych, jako úplná amatérka, chtěla poprosit Vás zkušenější o radu.

Samozřejmě, že se obávám asi jako většina žen, které touží po miminku, že se nám to nepodaří, ale právě proto bych chtěla včas připravit svou „tělesnou schránku“ a připravit tak pro případné těhotenství co nejlepší „půdu“.

Můžete mi prosím někdo poradit co mám dělat? Jestli mám začít brát nějaké vitamíny, nebo se vyhýbat sportu a cestování? A co dieta? Když jsem přestala brát pilulky tak jsem doslova přes noc explodovala a tak bych se chtěla pokusit dostat zpět na svou půdovní váhu, ale nevím jestli to nenaruší nějak můj imunitní systém…?

Taky se chci zeptat jestli jste některá z Vás měla tak trošku strach z toho založit rodinu? Miminko si strašně přejeme, ale já mám teď takový pocit nejistoty jestli to zvládnu…?

Děkuju moc za rady
Hermína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

648
16.1.07 15:15

Já bych se vrhla na zdravou stravu, nějakou pročišťující kúru, pokud kouříš, tak přestaň kouřit, nepřeháněj to s alkoholem a hlavně sportuj, abys měla v těhotenství kondici. Z vitamínů je nejdůležitější kyselina listová, hlavně uživatelky hormonální antikoncepce mohou mít nedostatek, takže hned začít užívat, protože kyselina listová chrání plod před vývojovými vadami, hlavně v prvních týdnech po početí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.07 15:50

Teď jsem se dozvěděla od kamarádky o nějakých vitamínech Calibrum Babyplan, který by se prý měl před těhotenstvím a v prvních měsících těhotenství užívat. Co je na tom pravdy?

• Nahlásit
  • Citovat
andela
16.1.07 15:51

Vím že mnohé se mnou nebudou souhlasit … ale já bych se nepřipravovala nijak … samo že je dobré skončit s neřestmi jako skouřením a alkoholem … ale jinak bych to nechala zcela na přírodě … ona so stejně udělá vše podle svého :wink: Max bych se připravila duševně na to, že nastal ten čas a nebude trvat dlouho a budete 3.
A neboj, to víš že mimčo zvládněš .. já měla strach spíš tak nějak před porodem, a vše je tak jak má být :lol: .

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
648
16.1.07 16:06

Ano, ty vitamíny calibrum babyplan existují, je tam pár nejdůležitějších vitamínů, je tam i ta kyselina listová. Pokud má člověk plnohodnotnou stravu, tak jsou vitaminy v tabletkách zbytečné. Ale přiznejme si, zvlášť teď v zimě, kdy je málo čerstvé zeleniny, jak se stravujeme. Takže já jsem pro brát nějaké vitaminy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
16.1.07 16:27

Ahojky, já se připravovala na první těhu takto:
2 měsíce jsem brala Calibrum babyplan - tam je hlavně ta listovka. Měsíc před těhu jsem brala mineráli a vitamíny od fy Daily - Nutrilite. Jsou na 3 měsíce, ale stojí cca 1000,– Vyšlo nám to napoprvé, takže jsem je dobírala ještě 2 měsíce v těhu. Samozřejmě jsem nepila alkohol a snažila se jíst zdravě. Teď opět beru Calibrum babyplan, protože na jaře se začneme pokoušet o další mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.07 17:02

ja zacla brat 3 mesice pred tehotenstvim calibrum baby plan a kyselinu listovou proti vyvojovym vadam.je dobre ze se na to chces pripravit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
16.1.07 19:16

Ahojky, já jsem se nepřipravovala nijak ani poprvé ani podruhé, nechala jsem to na přírodě.
Samozřejmě hodně nezdravé věci je třeba vynechat, ale tím to u mě končilo.
Stejně to většinou dopadá tak, že nastavají maminka se na něco připravuje, pak je to úplně jiné a je z toho zbytečně stresovaná, že to není podle jejích představ
Takže s přípravami velmi rozumně!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
16.1.07 19:20

Ja bych se taky nijak extra nepripravovala. Jak psaly holky - neresti jako koureni, to bych omezila. A treba dodrzovat zdravy zivotni styl, vhodnou zivotospravu, ale diety asi moc vhodne nejsou. Telo si pri diete rekne: ted stradam, takze dava prednost preziti „tela“ pred tehotenstvim. Ale sporty urcite neomezuj. Vis, my se snazili o mimiska 2,5 roku a kdybych na tu dobu omezila vsechny sporty, tak by to urcite nebylo dobre ani na mou psychiku. Dokonce jsem pravidelne chodila do posilovny, jen 14 dnu po IUI mi bylo sportovani nedoporuceno, ale to se tebe vubec netyka.
Ohledne vitaminu, konkretne Calibrum Baby Plan, bych chtela upozornit, ze jsem po jejich pulrocnim brani nabrala asi 5 kg. A dle diskuzi tady na emiminu jsem nebyla sama. Samozrejme, ze to 100% nedokazu, ze to bylo po nich, ale vim, ze zivotni styl jsem nijak nezmenila a 5 kilo bylo nahore a kdyz jsem brat prestala, tak vaha se taky drzela. Jinak mesic pred tim, nez se nam zadarilo jsem brala kyselinu listvou. Kyselina listova ma totiz krome snizeni vrozenych vyvojovych vad take vliv na kvalitu vajicek. Ja brala denne 1000 mikrogramu, ale jak jsem jiz psala, nam se 2,5 roku nedarilo. Tobe bohate staci 400 mikrogramu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.1.07 20:49

Ahoj, já jsem se na těhotenství nijak nepřivavovala. Nekouřím a nepiji, sportovala jsem vždycky. Ale až budem chtít další mimi, tak bych chtěla užívat kyselinu listovou. Jinak o těch vitamínech Calibrum babyplan a jim podobných jsem slyšela, že se rodí vetší děti. Ale opravdu nevím, co je na tom pravdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
16.1.07 21:10

Ahoj Hermíno,
pokud jíš zdravé věci, ovoce a zeleninu, tak asi nemusíš brát žádné podpůrné vitamíny. Já jsem bohužel mlsná huba a zeleninu skoro vůbec nejím už od malička. Vařenou vůbec a syrovou jen něco málo, ale většinou je to jen sezonní zelenina, takže je to, jako bych vůbec nic nejedla. Tak jsem brala Calibrum babyplan, to se bere i v prvních třech měsících těhotenstí. Brala jsem to hlavně kvůli kyselině listové, kterou moje tělo jinak nezíská. Nevím, jak je u nás dostupná samotná kyselina listová, ale v těch vitamínech prostě je. Kdybych chtěla znovu otěhotnět, začala bych znovu brát Calibrum babyplan asi tak 3 měsíce předem.
Jana s dvojčaty

• Nahlásit
  • Citovat
Fik
31.1.07 15:17

Ahoj Hermíno,
přemýšlím úplně stejně jako ty…
jsme také ve stádiu plánování..
Tak jsem ráda, že již tady někdo své obavy zveřejnil :D
Fík

• Nahlásit
  • Citovat
11
5.4.07 23:30

calibrum baby plan a chutě?

Ahojky, plánujeme miminko, takže jsem začala brát vitamíny Calibrum Baby Plan. Vím,že těhotná nejsem ale začala jsem mít staršné chutě, pořád bych něco jedla. Může to být těmi vitamíny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
6.4.07 11:34

Re: calibrum baby plan a chutě?

kolca píše:
Ahojky, plánujeme miminko, takže jsem začala brát vitamíny Calibrum Baby Plan. Vím,že těhotná nejsem ale začala jsem mít staršné chutě, pořád bych něco jedla. Může to být těmi vitamíny?

U mě to tak bylo. Začala jsem to brát a během pár týdnů nabrala asi 6 kilo. Měla jsem chutě na to, co jsem předtím nemusela a i když na objem jsme myslím jedla i míň než předtím, nakynula jsem :? Ale beru to jako „daň“ k tomu snažení. Jak řekla moje doktorka, teď to necháme být a s prckem se to vyběhá samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.4.07 08:50

calibrum baby plan a chutě?

Teda 6 kilo, to si nedovedu představit. + ještě dalších třeba 15 v těhotenství…to budu jak sud. Už te´d nejsem žádná vychtrlina. :? Přemýšlím, jestli nemám začít papkat vitamínky až budu těhu a teď vy:,–(it, protože to moje cpaní stejně není zdravý, takže teď to zřejmě stejně ničemu neprospívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama