Jak se nesrovnávat

Anonymní
30.4.21 10:37

Jak se nesrovnávat

Nikdy jsem nebyla zvyklá na zájem mužů, nedokážu reagovat na flirt, s muži se snažím vždy navazovat spíš kamarádství a nehraju na „ženskou“ notu. Byla jsem vždy takto spokojená a srovnaná. Jsem v dlouhodobém spokojeném manželství s dětmi. Teď ale po RD chodím do práce (mužský kolektiv) a najednou mi vadí, že tu pozornost nemám. Tím, že je tu žen velmi málo, vidím zcela jasně, jak muži mají ke mě jiný přístup, než k „ženštějším“ kolegyním. Mrzí mne, že mi to vadí, když po většinu života mi to bylo fuk :cert: Už je to krize středního věku? Je mi 36. Mnohem víc se teď dívám na ostatní ženy a srovnávám se, závidím. To, co bych měla mít dávno vyřešené, být srovnaná sama se sebou, je pomalu horší, než v pubertě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1603
30.4.21 10:45

Mozna je to tom, ze nehrajes na zenskou notu, jak pises, tak to chlapi „nechavaji byt“ a berou te proste jako kolegyne. Sama mam tu zkusenost, ze zenske, ktere se porad snazi radoby skryte flirtovat, tak i kdyz to nejsou kolikrat zadne krasavice, tak ti chlapi jim na to skacou a radi na to pristoupi. Nebrala bych to tedy tak, ze ses min hezka, chytra, zajimava nebo ja nevim co, ale nejspis vyzarujes vecny pristup, coz je na pracovisti ostatne fajn. Tady z tech flirtiku jsou pak obcas nezadouci priblemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
30.4.21 10:48

To se da naucit. Ne teda uplne, ale trosku - staci usmat se, zareagovat na usmev, zavtipkovat. Neni to nejaky mega flirt, ale ve finale to neni tak tezke, jak to vypada, a zmeni to hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
30.4.21 10:50
@Anonymní píše:
Nikdy jsem nebyla zvyklá na zájem mužů, nedokážu reagovat na flirt, s muži se snažím vždy navazovat spíš kamarádství a nehraju na „ženskou“ notu. Byla jsem vždy takto spokojená a srovnaná. Jsem v dlouhodobém spokojeném manželství s dětmi. Teď ale po RD chodím do práce (mužský kolektiv) a najednou mi vadí, že tu pozornost nemám. Tím, že je tu žen velmi málo, vidím zcela jasně, jak muži mají ke mě jiný přístup, než k „ženštějším“ kolegyním. Mrzí mne, že mi to vadí, když po většinu života mi to bylo fuk :cert: Už je to krize středního věku? Je mi 36. Mnohem víc se teď dívám na ostatní ženy a srovnávám se, závidím. To, co bych měla mít dávno vyřešené, být srovnaná sama se sebou, je pomalu horší, než v pubertě.

Každý můžeme někomu něco závidět. Ty jim větší zájem, oni tobě krásné dítě… Ty jim mládí, oni tobě zkušenost…
Naše role se prostě v průběhu života mění, každá fáze nám něco dává a o něco nás připraví, a je dobré umět i to vnímání sebe a své role přepnout… Ale máš pravdu, že zrovna v tomhle ohledu je t někdy dost citlivé a potřebujeme cítit ten záchvěv zajímavosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
30.4.21 12:29

A manžel doma ti pozornost dává? Funguje vám sex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
30.4.21 15:00

Jinak zakladatelko, v mém okolí je nejčastější příčina rozvodu to, že žena přijde do práce po RD a zamiluje se… Já byla vždy sportovní typ, takže slovo sexy ke mě taky úplně napasovalo (rifle, mikina, tenisky ten dojem prostě neudělají), pracovala jsem brzy po porodu druhého dítěte a taky jsem prahla po pozornosti - dnes to vidím tak, že jsem potřebovala načerpat něco zpět, pač celou RD jsem dávala pozornost svým dětem a muži… Takže jsem změnila šatník, chtěla být „vidět“ a zároveň vůbec nevěděla, jak reagovat na flirt nebo nějaké laškovani. Jsou to dva roky a už jsem zase v klidu, sukně nosím pořád, trochu jsem zženštila šatník, ale po cestě do práce si raději čtu než abych očima hledala kontakt. :mrgreen: jo a taky jsem trochu zatlacila na mého muže, abychom spolu trávili čas víc a líp, aby mi tu pozornost dal primárně on, aby tam to partnerstvi nemizelo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 10:35

@řeřicha Ano, myslím, že tvuj scenář na mě sedí velmi. Možná je to spíš partnerský problém, než problém s mým sebevědomím. Jsme spolu strááášne dlouho a ten spráný vibe už tam dlouho není, spíš nahromaděné frustrace na obou stranách :-( Koronáč tomu bohužel nepřidal. Za osm let, co máme děti, jsem byli sami na jedno jediném prodlouženém víkendu :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat