Reklama

Jak se nestarat o miminko na 250%?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

warita
Kelišová 7441 příspěvků 28.12.16 14:30
Jak se nestarat o miminko na 250%

Vazene damy a panove,

v jedne diskuzi padl nasledovny nazor: „kdyz zena porodi miminko, tak se o nej zacne starat na 250%, na partnera nema cas a nechce s nim mit sex. Problemy ve vztahu zacinaji a konci nedostatkem sexu, takze se pak zena nesmi divit, kdyz manzel hleda jinde“.

V reakci na tento ponekud zajimavy nazor a nasledujici logicke proti-argumenty nam pod anonymem schovavajici se pan dal na srozumenou, ze my zeny se snazime muze zmenit a to se nikdy nikomu nepodarilo, takze si to mame uvedomit a k tomu podle toho pristupovat.

Kdyz jsem manzelovi tlumocila nazor pana anonymniho, tak se muj manzel udivene zeptal, kterou cast te 250% pece, kterou miminko vyzaduje, by pan vynechal? Prebalovani, kojeni, uspavani, prani a zehleni obleceni nebo snad konejseni ditete, ktere cele hodiny neni k utiseni? Mame cerstve narozene miminko, sam manzel vidi, kolik je kolem toho prace.

Rada bych se teda zeptala pana nanonymniho tyto veci:

1. jake aktivity by z tech 250% vynechal, prosim vyberte si z vyse uvedeneho seznamu, ktery cini program vetsiny meho dne a cini ze mne vecer zombika.

2. na nazor, ze my zeny se snazime zmenit muze bych rada reagovala proti otazkou, zda se pan anonymni nesnazi zmenit nas zeny, kdyz nam radi se starat mene o miminko a venovat se vice sexu. Myslite, ze je realne takovou zmenu u zeny ocekavat?

3. Take si myslim, ze kdyz uz zastavate takove nazory, tak se prosim neschovavejte za anonym. Pan se udajne boji, co by na to rekla manzelka. To se vam nedivim, ze se bojite! Ale budte chlap a kdyz uz takove veci rikate, stojte za tim.

Na zaver se ptam vas mile damy, jake aktivity byste ubrali z vasi pece o miminko a takto ziskany cas vrazili do aktivity typu sex? A zda se vam, ze sex je priorita, kdyz vam rve dite non stop a vy nevite kam driv skocit? A ze treba misto sexu by bylo lepsi si trochu odpocinout? Mne totiz neprijde, ze by se ty prvni narocne mesice po narozeni miminka a utlum sexu nedal vydrzet. Dite prece jenom neni miminko nastalo, i kdyz by si to clovek v tech sladkych chvilkach, kdy malicke spi obcas i pral.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 28.12.16 14:39

V v jaké diskusi? Mě třeba chybí kontext toho všeho…

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 28.12.16 14:39

@warita řešení bych viděla u klidnějších dětí, kde lze část z těch 250% na chvíli navalit na někoho jiného a užít si nějaký ten sex. Třeba poslat někoho na procházku s kočárem, to některá mimina snesou snad hned po narození :-)

Jinak ale jako matka dvou malých nespavých paviánů můžu říct, že nedělám nic navíc, vynechat bych mohla snad jen občasné čtení na internetu ve chvíli, kdy už opravdu potřebuju uniknout do jiné reality. A přesto nic nestíhám a ze svých tří hodin spánku denně se kvůli sexu nevzdám ani jediné minuty :mrgreen: Ale naštěstí tohle řešit nemusím, muž už stejně nemá zájem o mě ani o děti, předpokládám že to vzniklo právě jeho odsunutím na druhou kolej miminkem, které dokázalo řvát (ne brečet, opravdu hystericky řvát) i 8 hodin v kuse celý první půl rok svého života.

Berousik
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 28.12.16 14:42

Tak ja mam dve dcery a u obou jsem se prvni mesice spis nudila. Prebalit, nakrmit, dite spi. A dokola po cca trech hodinach. Nemam drazsive ani plactive deti. Takze odpocivat misto sexu netreba. Mozna ma dotycny pan taky nenarocna mimina, tak nechape, na co si matky narocnych deti stezuji. Tim to nezlehcuji, musi to byt na palici, kdyz dite porad breci.
A dalsi aktivity… v dobe pracek, susicek a jednorazovych plen nemuze byt o praci kolem miminka ani rec. Nase mamy to mely mnohem horsi, my si fakt nemame na co stezovat ;)

hani28
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.12.16 14:47
  1. Delala jsem vse krome zehleni, to jen prvni 3 mesice, presto jsem s manzelem netravila nijak mene casu nez pred tehotenstvim. Od novorozenete se o malou staral stejne jako ja, kdyz nebyl v praci. Akorat ted travime cas ve 3, ne ve 2.
  2. O mimino se prece zena nemusi starat mene, aby mela vice casu na sex. Cas se najde vzdy, jde spis o tu unavu. Tam jde o to, aby ji chlap pomohl s mimcem a domacnosti a nebude tak unavena.

Jinak teda pere pracka, zehlila jsem jen prvni 3 mesice ale to miminkovske se zehli rychle, prebaleni je prace na dve minuty (pokud neni prujem apod.) takze u techto cinnosti moc nechapu, ze by clovek kvuli nim nemel na nic cas.

Příspěvek upraven 28.12.16 v 15:01

warita
Kelišová 7441 příspěvků 28.12.16 14:47
@berry4 píše:
V v jaké diskusi? Mě třeba chybí kontext toho všeho…

Veskery kontext, ktery byl, jsem podala. Tema diskuze bylo, ze manzel opustil svou manzelku a 2 deti, z toho jedno 5 mesicni miminko a odesel k milence.

Pan anonymni prisel do diskuze, aby zakladatelce vysvetlil ( a nam vsem ostatnim), ze si za to v podstate muze sama, protoze misto sexu s manzelem se starala o narozene miminko na 250%. Vice kontextu tam nebylo.

Rada bych prave vedela, co se vsechno schovava pod temi ponekud mlhavymi 250%, at v tom teda mam jasno a neudelam tu stejnou chybu.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:49
@Berousik píše:
Tak ja mam dve dcery a u obou jsem se prvni mesice spis nudila. Prebalit, nakrmit, dite spi. A dokola po cca trech hodinach. Nemam drazsive ani plactive deti. Takze odpocivat misto sexu netreba. Mozna ma dotycny pan taky nenarocna mimina, tak nechape, na co si matky narocnych deti stezuji. Tim to nezlehcuji, musi to byt na palici, kdyz dite porad breci.
A dalsi aktivity… v dobe pracek, susicek a jednorazovych plen nemuze byt o praci kolem miminka ani rec. Nase mamy to mely mnohem horsi, my si fakt nemame na co stezovat ;)

U nás stejně tak. Pro mne je zatím mateřská/rodičovská relax, my máme abnormálně hodné dítě :nevim:. Ale nebudu zlehčovat, že to tak musí být všude, nicméně chápu, že pokud chlap má doma něco podobného, jako je náš junior, tak nechápe, že některá mimina mohou prořvat celé dny a noci. Takže věřím, že jsou ženy, které se několik měsíců nevyspí :nevim:.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 28.12.16 15:00

@warita já teda nwm, ale u obou kluků jsem se první půl rok vesměs nudila :think: takže nebyl důvod nic měnit…

Emno
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 2 inzeráty 28.12.16 15:04

Jde strašně moc o to dítě. Smaozřejmě i o matku, některá je do toho vnořená víc, některá to bere lážo plážo, každej dáno svou povahou a potřebama… ale dítě, jaký je, udělá nejvíc. Když máš dráždivý a nespokojený miminko a chceš mu udělat líp, tak kolem něj budeš lítat první měsíce nosntop a je to opravdu záhul. Když máš spokojený miminko, spáče, kliďase, tak se budeš nudit a vnímat to celý jinak.

atominnka
Generální žvanilka 21547 příspěvků 28.12.16 15:09

@warita odkaz na diskusi byx byl? pro mě je to málo informací

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 28.12.16 15:13
@warita píše:
Vazene damy a panove,

v jedne diskuzi padl nasledovny nazor: „kdyz zena porodi miminko, tak se o nej zacne starat na 250%, na partnera nema cas a nechce s nim mit sex. Problemy ve vztahu zacinaji a konci nedostatkem sexu, takze se pak zena nesmi divit, kdyz manzel hleda jinde“.

V reakci na tento ponekud zajimavy nazor a nasledujici logicke proti-argumenty nam pod anonymem schovavajici se pan dal na srozumenou, ze my zeny se snazime muze zmenit a to se nikdy nikomu nepodarilo, takze si to mame uvedomit a k tomu podle toho pristupovat.

Kdyz jsem manzelovi tlumocila nazor pana anonymniho, tak se muj manzel udivene zeptal, kterou cast te 250% pece, kterou miminko vyzaduje, by pan vynechal? Prebalovani, kojeni, uspavani, prani a zehleni obleceni nebo snad konejseni ditete, ktere cele hodiny neni k utiseni? Mame cerstve narozene miminko, sam manzel vidi, kolik je kolem toho prace.

Rada bych se teda zeptala pana nanonymniho tyto veci:

1. jake aktivity by z tech 250% vynechal, prosim vyberte si z vyse uvedeneho seznamu, ktery cini program vetsiny meho dne a cini ze mne vecer zombika.

2. na nazor, ze my zeny se snazime zmenit muze bych rada reagovala proti otazkou, zda se pan anonymni nesnazi zmenit nas zeny, kdyz nam radi se starat mene o miminko a venovat se vice sexu. Myslite, ze je realne takovou zmenu u zeny ocekavat?

3. Take si myslim, ze kdyz uz zastavate takove nazory, tak se prosim neschovavejte za anonym. Pan se udajne boji, co by na to rekla manzelka. To se vam nedivim, ze se bojite! Ale budte chlap a kdyz uz takove veci rikate, stojte za tim.

Na zaver se ptam vas mile damy, jake aktivity byste ubrali z vasi pece o miminko a takto ziskany cas vrazili do aktivity typu sex? A zda se vam, ze sex je priorita, kdyz vam rve dite non stop a vy nevite kam driv skocit? A ze treba misto sexu by bylo lepsi si trochu odpocinout? Mne totiz neprijde, ze by se ty prvni narocne mesice po narozeni miminka a utlum sexu nedal vydrzet. Dite prece jenom neni miminko nastalo, i kdyz by si to clovek v tech sladkych chvilkach, kdy malicke spi obcas i pral.

Jee dekuji za zalozeni diskuze. Mne nazor pana take velice zaujal, bohuzel uz jsem nestihla diky blokaci diskuze polozit otazku, jak by si to tedy muz s takovym nazorem predstavoval? Jak by podle nej zena s miminkem mela fungovat konkretne. Co vse by mela stihat a na co se vykaslat, aby nemusel o jeji prizen soutezit s novorozencem. Ano ptam se na nazor podobne smyslejicich panu, abych videla zda vubec maji prehled, co zena s miminem na krku musi vse stihat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 15:13

Já se toho pána nechci nijak zastávat, ale pravdou je, že si mi občas kamarádi (muži) postěžovali, že samozřejmě chápou, že je teď v rodině středobod to dítě, ale že by občas ta žena mohla vnímat i je. A nejde ani tak o sex, jako o fakt, že se ani nezeptají, co bylo v práci (známý měl třeba opravdu důležité pracovní setkání, probíhala fúze dvou firem a jemu šlo o to, jestli si ho na pozici nechají, a když přišel domů, tak mu žena začala vyprávět o tom, že to kakání bylo trochu do zelena, a jestli by neměla jít s malým k doktorovi, a jeho úplně zazdila). Doslova mi jeden kamarád říkal „sex si zvládnu vyřešit klidně sám v noci na záchodě, ale to pokecání mi fakt chybí“.
Prosím anonym, píšu u někom jiném a někdo by si mohl domyslet jejich identitu.

hofka
Extra třída :D 14973 příspěvků 28.12.16 15:17

Mě by zas zajímalo, co ti muži budou dál dělat. Najdou si jinou, založí novou rodinu a jsme zas tam kde jsme byli:-)

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 28.12.16 15:22

Já jsem vynechala často procházky po venku a hraní si s dítětem, občas i přebalování a utišování. Vzhledem k tomu, že jsem bydlela s tchyní a tchánem, kteří to za mě rádi udělali, tak jsem to šulila takhle.
Ale vzhledem k tomu, že jsem v noci kojila dvě děti, tak jsem stejně byla kaput.
Když si manžel stěžoval na moji únavu a měl utíkací sklony, tak dostal přes hubu od maminky.
Já bych prostě řekla, že se to dá řešit takhle, že si nebudeme hrát na dokonalost tak, že nedáme dítě úplně normálním prarodičům ani do kočáru a ještě se budeme navzájem plácat po zádech, že jsme skvělé matky, když máme tyhle sklony.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 28.12.16 15:24
@Anonymní píše:
Já se toho pána nechci nijak zastávat, ale pravdou je, že si mi občas kamarádi (muži) postěžovali, že samozřejmě chápou, že je teď v rodině středobod to dítě, ale že by občas ta žena mohla vnímat i je. A nejde ani tak o sex, jako o fakt, že se ani nezeptají, co bylo v práci (známý měl třeba opravdu důležité pracovní setkání, probíhala fúze dvou firem a jemu šlo o to, jestli si ho na pozici nechají, a když přišel domů, tak mu žena začala vyprávět o tom, že to kakání bylo trochu do zelena, a jestli by neměla jít s malým k doktorovi, a jeho úplně zazdila). Doslova mi jeden kamarád říkal „sex si zvládnu vyřešit klidně sám v noci na záchodě, ale to pokecání mi fakt chybí“.
Prosím anonym, píšu u někom jiném a někdo by si mohl domyslet jejich identitu.

A ti panove, ktere chapes, se zajimali o to, co bylo pres den doma, pomahali manzelkam s domacnosti, pohlidali prcka, aby si mohla trochu orazit? Nebo se jen dovalili domu, lehli na gauc a cekali, ze ted je cas na servis pro ne, kdyz dite si ho vybralo pres den?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama