Jak se nestresovat z nové práce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 11:11

Jak se nestresovat z nové práce?

Ahoj dámy,
nastoupila jsem tento týden do nové práce. Jedná se o prodejnu v centru prahy.
Léčím se s úzkostí, depresemi, exhauscí a agorafobií. V práci jsem po třičtvrtě roce (byla jsem na nemocenské v bývalé práci).
Mám 12ti hodinové směny. V práci mi to vůbec neutíká, je to dlouhé. Hodně cizinců (nezvládám AJ), tudíž neustále ve stresu, zda se domluvím s dalším zákazníkem apod. V práci stojím a bojím se dalšího zákazníka. Stydím se, jsem nervózní. Co Vám pomohlo se v nové práci “zajet”, co nejdříve se rozkoukat + jak zlepšit AJ, jen nějaké základy na obsloužení zákazníků? Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
5.1.22 11:45

Se mi u toho vybavilo: Koupil si hospodu, ale lezli mu tam lidi. :mrgreen:

Proč nejdeš dělat někam do skladu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4245
5.1.22 12:21

To pro tebe asi není úplně vhodná práce 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
5.1.22 13:08

@Fuflík Jára Cimrman hospoda na mytince :lol: :lol:

Upřímně tohle chce spíš změnit práci. Dvanáctky a takové věci z kterých jsi ve stresu se nezlepší :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
5.1.22 14:00

Proč si hledáte práci, která je přesným opakem toho, co potřebujete? Vy jste měla dobrý pocit z toho, že se hlásíte někam, kde budete muset mluvit anglicky (když to neumíte) a kde se budete muset setkávat se spoustou cizích lidí, z nichž dost na vás bude nepříjemných (když máte psychický stav, jaký máte)? Nezlobte se na mě, ale nebylo by pro vás lepší prostředí, kde se budou opakovat stále ti samí lidé a kde si budete většinu času dělat svoje? Třeba nějaká fabrika, sklad?

Kdybyste neměla ty psychické potíže takhle diagnostikované a byla prostě jen trochu přecitlivělá, řekla bych, že to časem přejde. Tady si myslím, že by to byl zbytečně vyčerpávající boj, který by vedl spíš k vyhoření, než k navýšení sebevědomí.

Pokud nejste v Praze ničím vázaná (byt je třeba pronajatý, nejste vdaná a nemáte děti), uvažovala bych i o tom přestěhovat se někam jinam. Mě Praha vždycky připadala jako hrozně odosobněné, studené, šedé a depresivní místo. Mít nějakou diagnózu, rozhodně by se mi tam psychický stav nelepšil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,
Léčím se s úzkostí, depresemi, exhauscí a agorafobií. V práci jsem po třičtvrtě roce (byla jsem na nemocenské v bývalé práci).
Mám 12ti hodinové směny. V práci mi to vůbec neutíká, je to dlouhé. Hodně cizinců (nezvládám AJ), tudíž neustále ve stresu, zda se domluvím s dalším zákazníkem apod. V práci stojím a bojím se dalšího zákazníka. Stydím se, jsem nervózní. Co Vám pomohlo se v nové práci “zajet”, co nejdříve se rozkoukat + jak zlepšit AJ, jen nějaké základy na obsloužení zákazníků? Moc děkuji

Běž pracovat někde do skladu jako skladník, v Praze je skladu dost.
Já sice nemám zdr. problémy jako ty, angličtinu v obchodě ještě nepotřebují (Ostrava :mrgreen: )
Ale nechci se otravovat se zákazníky, už jsem s nimi pracovala dost, tak si nehledám práci kde by byl dennodenní kontakt s lidmi :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
487
5.1.22 16:15
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,
Mám 12ti hodinové směny. V práci mi to vůbec neutíká, je to dlouhé. Hodně cizinců (nezvládám AJ), tudíž neustále ve stresu, zda se domluvím s dalším zákazníkem apod. V práci stojím a bojím se dalšího zákazníka. Stydím se, jsem nervózní. Co Vám pomohlo se v nové práci “zajet”, co nejdříve se rozkoukat + jak zlepšit AJ, jen nějaké základy na obsloužení zákazníků? Moc děkuji

Mírný stres je dobrý. Není to nic špatného. Zlepšuje odolnost. Ale… Agorafobie, úzkosti a paralyza se ještě horší, takže jiný job. Tohle není bude lepší, pokud jsi byla na neschopence kvůli psychice.
Jinak můžeš zkusit přehrávat scénky do zrcadla v angličtině, lidi se ptají pořád na to samé, ne? Mluvit sama k sobě do zrcadla. Natrénovat, abys zvládla nektere věci rutině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
5.1.22 17:57

A proč si hledáš práci v prostředí, které tě stresuje. Jdi do nějaký fabriky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat