Jak se neupínat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 23:08
Jak se neupínat?

Ahoj, táhne mi na 35, manžel, malé dítě. Dlouhodobě asi ňtrochu nevyrovnaná, řeším. Mám problém, že se vždy v mém životě na někoho nezdravě upnu a nevím jak se toho zbavit :(. Jsem závislostní typ takže buď se upnu na manžela nebo kamarádku nebo někoho :nevim: jak bylt sama se sebou a neupniit se na jiné :zed:. Na malého se neupínám, nechci mu uškodit, ale bojím se, že k tomu budu směřovat když se odepnubod manžela nebo kamarádky. S dotyčným potřebuji být co nejvíce, pořád spolu mluvit, sdílet, řešit a přebírám nevědomky i trochu jeho pohledy na svět. Neumím být sama sebou :nevim: Jak to máte vy, dokážete nebýt na někom závislí?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 23:13

Omlouvám se za chyby, píšu z telefonu.

cecetka
Echt Kelišová 8755 příspěvků 17.08.19 06:16

Nikdy jsem nebyla na nikom citove zavisla, takze to neznam. Jako male dite asi ano, na mamince :srdce:

Nemas nejake trauma z detstvi? Neco, co te podvedomne blokuje byt sama sebou? :nevim:

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 17.08.19 06:51

Psychoterapie a naučit se být sama se sebou a přijímat se. A cestou k tomu pročistit stará zranění, která v tobě vzbuzují onu paniku, že nestojíš za nic a musíš se neustále sebepotvrzovat zvenčí.

Než se k tomu odhodláš, tak alespoň projdi tuhle knihu- nejsi v tom sama a dá se to proměnit.

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Russet
Neúnavná pisatelka 18367 příspěvků 17.08.19 07:06
@Anonymní píše:
Ahoj, táhne mi na 35, manžel, malé dítě. Dlouhodobě asi ňtrochu nevyrovnaná, řeším. Mám problém, že se vždy v mém životě na někoho nezdravě upnu a nevím jak se toho zbavit :(. Jsem závislostní typ takže buď se upnu na manžela nebo kamarádku nebo někoho :nevim: jak bylt sama se sebou a neupniit se na jiné :zed:. Na malého se neupínám, nechci mu uškodit, ale bojím se, že k tomu budu směřovat když se odepnubod manžela nebo kamarádky. S dotyčným potřebuji být co nejvíce, pořád spolu mluvit, sdílet, řešit a přebírám nevědomky i trochu jeho pohledy na svět. Neumím být sama sebou :nevim: Jak to máte vy, dokážete nebýt na někom závislí?

Tak být s manželem a sdílet pocity mi nepřijde tak hrozné. Na něco si nech pro kamarádku. Nebo dvě. Bála bych se jen přebírání těch pohledů na svět. To teda neznám. Odmala jsem samorost. Manželovi tvoje chování vadí nebo se necítíš dobře jen ty?.

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 17.08.19 07:28

Pamatujte na jednu moudrou radu: dobrá hospodyně nikdy nedává všechna vajíčka do jednoho košíčku! Pro spokojený a vyrovnanÿ život potřebujete vždycky nejské stabilní základy jako pro dům. A tam nestačí manžel nebo dítě. Je dobře mít několik bodů, o které se můžete opírat. Uplatnit se v práci, v zálibách, spoléhat se na svou rodinu, přátele a také ( ale ne výhradně ) pečovat o vztahy s partnerem. Když nedej bože o jeden opěrný bod přijdete (jeden kosicek s vajíčky se rozbije), mate ještě další opěrné body ( další kosicek).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 07:52

@MP Krista ano, alu u mě to funguje, že buď žiju prací nebo kamarádkou nebo manželem neumím to kombinovt :oops: vždycky se upnu na 1 :?

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 17.08.19 08:01

No ale už asi chápete, ze to není ideální. Teď už jen to krok za krokem změnit. Pokud jste teď doma s dítětem, věnujte se víc třeba přípravě na návrat do práce, obnovte vztahy s kamarády, zkuste nějaký nový sport nebo zálibu, zkuste se upnout taky trochu sama k sobě, buďte sama sobě kamarádkou a oporou.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 17.08.19 10:33

Měla jsem také takovou kamarádku. Už nemám. Z důvodu vlastního pudu sebezáchovy jsem se od ní musela distancovat. Ač mě to dodnes mrzí, nešlo to jinak, doslova by mě udusila. Momentálně dusí vlastního manžela a všichni kolem čekají, jak dlouho to dotyčný vydrží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 11:00
@modravlocka píše:
Měla jsem také takovou kamarádku. Už nemám. Z důvodu vlastního pudu sebezáchovy jsem se od ní musela distancovat. Ač mě to dodnes mrzí, nešlo to jinak, doslova by mě udusila. Momentálně dusí vlastního manžela a všichni kolem čekají, jak dlouho to dotyčný vydrží.

No mně si kamarádi nestěžují jen někdy manžel, že chci být pořád s ním nebo dřív, že jsem stále v práci… vždycky se upnu na jedno a druhé mi pak pomalu mizí. S tou prací to si manžel stěžoval, že ho uzurpuji tak jsem se zaměřila na tu práci, tu jsem pak řešila v hlavě doma nebo jsem byla v práci déle jak jsem s ní žila, k tomu jsem měla koníček a on z toho byl zas hotový, že je pro mě vzduch. Nebo jsem se vrhla do cvičení a pak jsem cvičila pořád.

Váš příspěvek
Reklama