Jak se nezbláznit na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malina9
Povídálka 14 příspěvků 21.03.19 10:00
Jak se nezbláznit na mateřské?

Jsem třetím rokem na mateřské se dvěma dětmi a momentálně jsem ve stavu permanentního vyčerpání a podráženosti. Celou dobu jsem si to užívala, svoje děti miluju, baví mě s nimi trávit čas, vymýšlet aktivity, pozorovat jejich pokroky… Ale teď jako by mi došla energie, momentálně to vůbec nedávám a hrozně mě to štve, protože pak stačí maličkost (nebo situace, kterou už ten den řeším po stopadesáté) a já vyletím. Pak mi to je samozřejmě líto, nechci, aby děti měly vedle sebe podrážděnou, nespokojenou matku. Jenže jak se dát do kupy?
V noci často vstávám k miminku, přes den jsem neustále ve střehu - nemůžu je nechat bez dohledu, oba jsou dost pohybliví a vynalézaví. Starší sice dvakrát týdně navštěvuje dětskou skupinu, ale ten čas mi stačí max. na vyřízení věcí, které s oběma jdou obtížně a na uvaření oběda. Pak ho hned zase letím vyzvednout. Manžel se sice péče o děti ani o domácnost nezdráhá, ale domů se vrací pozdě. Cítím, že bych hrozně moc potřebovala vypadnout z toho zápřahu, dělat chvíli taky něco jiného, abych nabrala nové síly a dala se do kupy. Třeba tak dvě hodiny přes den na své koníčky. Ale jak toho dosáhnout? Hlídání je dost finančně náročné a trochu bych se bála svěřit děti cizímu člověku. Zvažuju, že až starší půjde do školky, že bych začla trochu pracovat. Ale není to nefér vůči malému? „Odložit“ ho třeba na dva dny někomu na hlídání/nebo do dětské skupiny v roce a něco? Je lepší permanentní společnost uštvané matky nebo spokojená maminka, která mu ale nevěnuje 100 procent svého času?
Maminky více dětí (nebo i jednoho uličníka, to občas taky stačí :) ), co děláte pro sebe? Pro to, abyste se nezbláznily a bylo vám všem spolu dobře?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4130 příspěvků 21.03.19 10:13

@Malina9 mám šestnáctiměsíčního syna, je od roka v jeslích , protože já se měla vracet do práce,bydlíme v Německu a rodičák jsme měla jen na rok. Před návratem jsme zjistila, že se nám zadařilo podruhé a malý v jeslích na 3,5 hodiny denně zůstal. Je tam spokojený, vyhraje si s dětmi, do třídy mi utíká, nejraději ještě obutý. Já si stihnu odpočinout, uklidit, věnovat se sobě, nakoupit.. a vyzvedávám ho s tím, že se na něj opravdu těším. A řekla bych, že vztah mezi námi je daleko lepší, než když jsem s ním byla doma a vytočila mě každá blbost. Všichni mi říkali, tak teď, když jsi zase doma, tak si malého necháš doma, ne… A ne, nenechám, protože nám to oběma takhle vyhovuje.

mrav
Nadpozemská drbna 26625 příspěvků 21.03.19 10:14

Co tady poradit? Snad pomoc rodiny - dát děti chvilku na hlídání a věnovat se chvilku sama sobě. Pro děti to bude vítaná změna a ty alespoň trošku nabereš psychické síly. Protože odpočinutá a spokojená matka většinou znamená i spokojené děti. :mavam:

astoret
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 21.03.19 10:14

@Malina9 mam jen jedno, do 3 let jsem se ji plne venovala, byt ve 2 a pul bych ji uz dala do skolky, ale nebylo misto a ted zpetne vidim, ze ty deti potrebovala uz driv, mit druhe, tady jsou jesle od roku a pul, klidne bych na par dni dopo dala, je to pozitivum pro dite, leda ze by takto male dite tam opravdu byt nechtelo a plakalo, pres koleno bych to nelamala, ale aspon to zkusila, jak zareaguje a venivala se sobe ci praci. Taky jsem vyhirela, jsme v zahranici, skolka zatim 3× dopo do 12, je to malo, neni misto, scera potrebuje vic, doma se nudi, tudiz porad neco vymyslim. Kdyz je ve skolce, mam maly uvazek na 10 hod, obcas dochazim do firmy, jinak z domova, kazdy ct dopo kurz nemciny, obcas mam dost, vse se mi hromadi, nic nestiham, dcera se nudi a zlobi.. Manzel chodi az pozde vecer domu, nasla jsem si tu 2 kamaradky, obe se odstehovaly.. Navic jsme sli z Prahy na vrsnici do Alp, super.. Nedavam to a chci zpet mesto, takze se budeme stehovat, ale zas co skolka, jsou preplnene, takze se odstehovat znamena loterie, mozna nevyjde a co pak..

Citim na sobe, ze jsem vyhorela, ted je tu v blizkem meste latinsky filmovy festival, jak bych sla, ale neni hlidani.. Takze pujdem na hriste, ty uz nrsnasim.. Miluji prirodu kolem, zacina se delat hezky, planovala jsem si mensi tury, co by zvladla i dcera, ale bohuzel.. Ji to nebavi a zlobi, chce deti kolem sebe..

Nemam co bych poradila, snad jen, ze povyrostou a bude lepe. Ja uz oslovila slecnu na hlidani, pre uz nechci denne chodit po hristich a herny, potrebuji cas pro sebe, ale.. Dcera nerada nove lidi, tak uvidime, treba to klapne.. Zkusim parkrat chodit s nimi, aby si zvykla a snad..

Protoze bez toho casu pro sebe to nejde a nemyslim stihniut povinnosti a praci, proste relax.. Nacerpat sily.

Co babicky, nehlidaly by?

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 21.03.19 10:15

Proč by to bylo nefér? Naopak, odpočinete si od sebe a pak společný čas bude o to lepší.
Já děti taky dávám do miniškolky, vozíme na víkend k babičkám a je to mnohem lepší :palec:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9949 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 10:15

Mám děti 28m (syn) a teď 8 týdenní (dcera)e to zatím baví, samozřejmě jsem unavená, občas na malého vyletím, ale v tu chvíli je to prostě tak no. Ale je pravda že mám hlídací tchýni - sice pracuje, ale velmi ráda si aspoň 2-3× v týdnu (někdy i víckrát) vezme jednoho nebo druhou na 2h ven. Já si poklidím a tak, nebo jdu ven s druhým, vyčistím si hlavu. A jednou za 4 týdny jdu na manikúru a i ta hodina a půl je znát. Za mě je důležité si něco takového dopřát, mít možnost pracovat z domu, nebo jen pár dní do týdne klidně to udělám, lepší spokojená máma = spokojené dítě :)

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 21.03.19 10:22

Mám dvě děti, do těch 4 let, co jsem byla doma to ještě šlo, ale pak už se to nějak přehouplo a mě začalo solidně hrabat, takže jsem přestala být v pohodě, děti jsem neustale okrikovala a pak kvůli tomu brečela, že na ně rvu zbytečně, když vlastně vůbec nezlobí. Tak šel ten mladší ve dvou letech do dětské skupiny a ta starší byla už rok ve školce. Prostě jsem nutné potřebovala už do práce a jsme spokojeni všichni. Děti jsou obě spokojené ve svých školkách. Já jsem na částečný úvazek v práci a pak se na sebe všichni těšíme a odpoledne si užijeme úplně v pohodě. Věnuji se jim ve školkách skvěle, o nic děti nepřichází, jen bych na ně byl nepříjemná.

shanin
Kecalka 101 příspěvků 21.03.19 10:37

Cítím se podobně, ale jsem na tom trochu líp. Dvě děti 3,5 a 1 rok, starší dcera chodí teoreticky na 4 dopoledne týdně do školičky, prakticky je od prosince téměř pořád doma kvůli nemocem. :-) Mám částečný úvazek v práci a jeden den v týdnu má manžel možnost přijet domů v poledne a já odpoledne strávím v kanceláři. Je to super.

Kolegyně z práce nechávala dceru v soukromých jesličkách na dvě dopoledne v týdnu od 10 měsíců a malá tam byla spokojená. Ale samozřejmě velmi záleží na povaze dítěte. Já jsem toto mohla udělat až ve dvou letech, dřív to absolutně nepřicházelo v úvahu, do roka a půl nevydržela ani s babičkou.

ugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 21.03.19 11:09

V půl roce mimča jsem se vrátila ke svému koníčku. A i když muž taky chodí domů pozdě a měl toho až nad hlavu, prosadila jsem si, že jeden večer v týdnu je můj. Práci si vždycky zařídil tak, že čtvrteční večery byly až na naposté výjimky nedotknutelné a musel být doma do určité hodiny. Já mu nachystala odstříkané mlíko a ty 3-4 hodiny trávil čas s miminkem, zatímco já si jinde „čistila hlavu“. S druhým mám v plánu totéž. Jinak jsem si našla takové brigádky na počítači, které se daly dělat, když zrovna dítko spalo (obvykle v noci), popř. když muž dorazil a hoďku se mu věnoval, to bylo fajn, že kromě vydělaných peněz jsem taky myslela na něco „dospělejšího“.

scentini
Závislačka 3606 příspěvků 21.03.19 11:15

Muj relax je jit se projit, udelat neco na zahrade( ted sazim ovocne keriky, delam jarni vyzdobu), nebo neco dobreho uvarim, pecuji kazdy vecer o sebe. Ke stesti mi staci se rano namalovat a hned se citim lip. Vecer si zapalim svicku a sedim, holky spi je ticho a klid. Mam dve deti :5 letou dceru nechodi do skolky, ale ma krouzky a chodi mezi deti a 7 mesicni dceru.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 21.03.19 11:22

@Malina9 proste jsi vyhorela, jela jsi na max a najednou uz to dal nejde… presne tomu jsem se chtela vyhnout a diky stejnomerne peci tatinka a o dite a hlidaci prarodice od sestinedeli se mohu venovat praci a konickum. Pomoc je jednoducha - zacit zit sama pro sebe, domluvit si hlidani (rodina, placene hlidacky) a vyrazit sama ven (kino, divadlo, koncert) a najit si nejaky konicek nebo castecne zamestnani. Tatinek deti nefunguje? A cerne svedomi kvuli dokladani ditete na hlidani bych opravdu nemela, dite nemusi byt s matkou 24/7/365… Dceru hlida babicka pravidelne dva dny v tydnu i s noci od miminka a mala to snasi vyborne, s babickou ma uzasny vztah, ja si od ni odpocinu a nikdo neni podrazdeny nebo nejede na doraz.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 21.03.19 12:01

Ja se po pulroce vzdycky vracela do prace na polovicni uvazek. Pracovala jsem vetsinou 2 dny v tydnu kdy fungoval manzel a moje mamka, pozdeji jsem mela chuvu.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 24.03.19 13:48

muze byt hur. citila jsem se taky tak, zpetne vidim, ze to bylo jeste ok. ted jsem onemocnela a uz pul roku lezim. porad se nekoho doprosuju o hlidani, penize litaji za chuvy atd. dokud jsi zdrava, jeste to jde.

Bubla_Bučková
Kelišová 5944 příspěvků 24.03.19 14:15
@Malina9 píše:
Jsem třetím rokem na mateřské se dvěma dětmi a momentálně jsem ve stavu permanentního vyčerpání a podráženosti. Celou dobu jsem si to užívala, svoje děti miluju, baví mě s nimi trávit čas, vymýšlet aktivity, pozorovat jejich pokroky… Ale teď jako by mi došla energie, momentálně to vůbec nedávám a hrozně mě to štve, protože pak stačí maličkost (nebo situace, kterou už ten den řeším po stopadesáté) a já vyletím. Pak mi to je samozřejmě líto, nechci, aby děti měly vedle sebe podrážděnou, nespokojenou matku. Jenže jak se dát do kupy?
V noci často vstávám k miminku, přes den jsem neustále ve střehu - nemůžu je nechat bez dohledu, oba jsou dost pohybliví a vynalézaví. Starší sice dvakrát týdně navštěvuje dětskou skupinu, ale ten čas mi stačí max. na vyřízení věcí, které s oběma jdou obtížně a na uvaření oběda. Pak ho hned zase letím vyzvednout. Manžel se sice péče o děti ani o domácnost nezdráhá, ale domů se vrací pozdě. Cítím, že bych hrozně moc potřebovala vypadnout z toho zápřahu, dělat chvíli taky něco jiného, abych nabrala nové síly a dala se do kupy. Třeba tak dvě hodiny přes den na své koníčky. Ale jak toho dosáhnout? Hlídání je dost finančně náročné a trochu bych se bála svěřit děti cizímu člověku. Zvažuju, že až starší půjde do školky, že bych začla trochu pracovat. Ale není to nefér vůči malému? „Odložit“ ho třeba na dva dny někomu na hlídání/nebo do dětské skupiny v roce a něco? Je lepší permanentní společnost uštvané matky nebo spokojená maminka, která mu ale nevěnuje 100 procent svého času?
Maminky více dětí (nebo i jednoho uličníka, to občas taky stačí :) ), co děláte pro sebe? Pro to, abyste se nezbláznily a bylo vám všem spolu dobře?

Pořídila jsem si jedináčka :mrgreen:

Annabela11
Závislačka 3524 příspěvků 24.03.19 14:26

@Malina9 Taky jsem to nedávala byla jsem věčně nevyspala doma kolotoč pořád to samé těšila jsem se az dcera půjde do školky já do práce. Nekoho mateřská naplňuje mě ne :nevim: Jsem ráda že to mám za sebou chodím do práce a jsem spokojenější…Mám děti několik let od sebe a nedovedu si představit být doma třeba 6let v kuse :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama