Jak se nezbláznit se dvěma prcky

14.8.15 15:34

Jak se nezbláznit se dvěma prcky

Ahoj asi nejspíš ženy! Mám doma 19ti měsíční holčǐčku a před týdnem jsem ji z porodnice přivezla brášku. Zatím je s námi tatínek doma, ale tomu brzy dovolená skončí a já budu na prcky sama. Nemáte nějaké tipy jak to zmáknout a nezbláznit se? Navíc mám pocit že dceru šidím ale to je jasné, že celý můj čas patřil ji a teď ho musím dělit. Nějak nevím jak na ně, potřebovala bych ještě jeden pár rukou minimálně. Dnes se dcera vzbudila dupkou nahoru a byla protivná a pořád řvala, k tomu se přidal i prcek a já myslela že mě z nich prdne! A to jsme na ně byli dva :D. Prosím o rady a zkušenosti jak jste to dělaly vy??? Vypadla bych nejraději ven, ale v tom hicu? Předem děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
14.8.15 15:42

@Lucias6307 mame babicky a dedy takze ja mam malokdy oba dva prcky doma a když jo tak manzel ma firmu hnedka vedle v baraku takze si muze skončil kdy chce a zakocit domu na obed nebo pomoct kazdopadne ja mam jiny rozestup 5 let takze to uz je pohoda to se stara clovek jen o jedno a druhy pomaha takze u tebe bych zkusila pomoc babicek a dedu ;) ale zase jeden je ve skolce a s druhym doma takze i ta skolka udela hodne :palec:

• Citovat
  • Upravit
22312
14.8.15 15:48

@Lucias6307 Mě zachránil šátek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
14.8.15 15:53

@Lucias6307 Smířit se s tím, že budeš muset řešit prioritní věci, což obnáší to, že jedno dítko si holt vždy bude muset počkat (a někdy to znamená i pořvat).
A nedávat si minimálně zpočátku velké cíle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
14.8.15 15:54

Jsi doma týden. Ono se to poddá. Začátek je nejhorší. Já mám děti s o něco větším věkovým rozdílem, dvouletým, ale nejhorší na tom byl prostě ten začátek. Bylo to o tom se vyloženě zajet, zorganizovat si to. Neřešit moc věci okolo, brát to tak, jak to leží a běží a vyplyne ze situace. Řídila jsem se hodně podle staršího, mimino se jen vezlo. Babičky nemáme, já se vracela hned po šestinedělí do školy a týden co týden jsem odjížděla od mimina a batolete na přednášky a zvládal to i manžel. :D Neříkám, že to byla vždycky idyla, někdy je to náročnější, ale přežili jsme to všichni. K zbláznění mi to přijde až teď, když má mladší holomek ty 2 roky. Je to šílený provokatér a nenechá bráchu vteřinu na pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
14.8.15 16:02

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.8.15 16:03

Sniz naroky co se tyka uklidu a vareni. prckovi var na delsi dobu dopredu a hod to do mrazaku a lednicky. manzelovi vysvetli, ze chleba se sunkou je faj ;) zaukoluj babicky, pokud to jde, vysilej na prochazky s miminem manzela, kamaradku, babicku atd. takyu hod za hlavu predsudky tykajici se pohadek nebo pisnicek na youtube a mej to nachystane pro starsiho pro pripad krize (20min klidu se pocita ;) ).
prvni tydny budou chaos, pak se nejak ustali rezim - kdy spi mimino, kdy spi starsi, kdy je kdo vic v klidu, kdy naopak potrebuje zabavit, podle toho si nastavis nejaky rezim, kdy co delat.
chvilema to bude na palici, ale je to hrozne moc o tvojem rozpolozeni, cim vic budes v klidu, tim lip to pujde. kasli na neporadek, „uvar“ mrazenou pizzu a aspon par minut denne hod nohy nahoru, i kdyby ti mela domanost spadnout na hlavu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 16:26

Ahoj, mne taky mooooc pomaja satkovani. Maly tam krasne spi i dve hodky a ja zat muzu uklidit, nebo jit ven se starsim. Mas. volne ruce a mrne je v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
14.8.15 16:27

Mne se darilo celkem synchronizovat spanek batolete a mimina pres den, takze vetsinou aspon hodinu az dve spali zaroven, to bylo fajn.
U druheho jsem hodne vyuzila poznatky Karpa, Nejstastnejsi miminko v okoli.
Ono se to utrepe, jen clovek nesmi resit blbiny. A vyvitky svedomi vuci batoleti mi prijdou zcestne, vzdyt i kdyby bylo samo, tak mu preci nebudes stat cely den za zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
14.8.15 16:59

Ahoj @Lucias6307, já jsem se po příchodu z porodnice snažila co nejrychleji najet na předchozí zajetý režim a mimino se holt muselo danému režimu přizpůsobit. Prostřední dcera byla uplakaná, takže jsem koupila šátek. Nejmladší je zlatíčko - do 3M hodně spala a teď si vydrží sama hrát pod hrazdičkou a je klid ;) Já se tedy dětem při hře nikdy nevěnovala nijak intenzivně a už vůbec ne celý den, podle mě se mají pokud možno zabavit sami a pak si čas najdeš na všechno ;) Ale samozřejmě nastávají situace, kdy všechny 3 potřebují v jeden okamžik něco jiného, a pak je to samozřejmě s kraválem - ovšem důležité je rozhodně neztrácet nervy a udělat vše postupně v klidu ;) Takže přeji pohodové miminko, nežárlící starší a v neposlední řadě pevné nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
14.8.15 17:35

@Lucias6307 měla jsem děti podobně blízko u sebe. Když bylo druhému 7 měsíců, tak jsem znovu otěhotněla. Po narození 3. dítka se mi „jen“ 2 děti zdály jako luxus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
14.8.15 17:48

Docela mě překvapuje, kolik mamin píše, že se režim řídil podle staršího. U nás to tedy bylo (a do značné míry stále je) naopak. Kdy se půjde ven, kdy bude čas vařit nebo dělat něco v domácnosti, kdy je čas hrát si se starším záviselo na spaní, kojení a kolikách mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3157
14.8.15 18:27

Tak ja to nezvladla a zblaznila se :lol: Ale ne, obcas mi z nich sibe radne, ale vetsinou je to fajn. Jde o to si zajet rezim. A hlavne se nestresovat malickostma. To mi chvili trvalo, nez jsem pochopila. My nemame hlidani a ja mela problem se smirit s tim, ze jim nemuzu dat tolik casu, co bych kazdemu jednomu chtela. Ale kdyz jsem po relativne kratke dobe videla tu druhou stranku veci, ze je obohacuje byt spolu, tak uz veci tak nehrotim. Musi si to sednout, uvidis, ze az se zajedete, tak bude vsechno ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 19:14

Děkuji za rady a krásnou podporu! Moc se těším až si to sedne :D. Ne že bych dceři potřebovala stát za zadkem, ale sama si moc nevyhraje-vše ji baví jen chvilku a tak pořád vymýšlíme ňové a nové no a to teď s prckem nejde - a jsem na ni občas zbytečně hnusná -zvýšíme hlas nebo ji odbydu protože zrovna prcek ječí a mě z toho může picnout. No a pak je mi to líto, ale asi si musíme obě prostě zvyknout, že teď budou věci trochu jinak :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama