Jak se nezamazat při konzumaci točené zmrzliny

179
8.6.15 08:57

Jak se nezmazat při konzumaci točené zmrzliny

Ahoj všem. Nevím jak jsou na tom vaše děti, ale ty moje prostě nedokáží sníst točenou zmrzlinu v kornoutku tak, aby sebe a vše kolem nezapatlaly. Když si dáme zmrzku tady u nás u místního prodejce, tak celkem o nic nejde. Ale vadí mi, když se zvedou, když vyrazíme na nákupy nebo na výlet, když nemám možnost je převléknout. Klasická opatření, jako jsou kapesníčky do ruky, bryndáčky kolem krku a papírové obaly kornoutů, nefungují, zmrzlinovou katastrofu pouze zmírňují. Pomohla by leda pláštěnka. Nebo jim tu zmrzku prostě nekoupit.

Existuje nějaká vychytávka na konzumaci točené zmrzky pro děti? Něco v duchu bryndáku s kapsou? Nějaký ochranný kryt kornoutku? Moc by se mi ulevilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20675
8.6.15 09:00

No malý jsem dala prázdný kornoutek a do toho jsem jí dávala zmrzlinu postupně. Jako co chceš slyšet? Musí prostě lízat rychleji. Nebo jim to ulizuj ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
8.6.15 09:03

@pjetka taková vychytávka byla v den D, kolem kornoutku něco, kde ta zmrzlina stékala… super to bylo, ale asi se to nechytilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22630
8.6.15 09:05

@Run resim to stejne. Prazdny kornout a do nej trosku zmrzliny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17960
8.6.15 09:06

@pjetka nebude lepsi, misto vymysleni neceho v duchu bryndaku s kapsou, davat proste ten bryndak s kapsou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
8.6.15 09:07

Nevím jak velké děti máš, ale vetší hlídám jak rychle lížou a zda jim to neteče, popřípadě ulíznu. Menším uvážu plenu kolem krku, koupím kornoutek a dávám jim postupně. Nebo je vedle ve městě super děvče co mi za 5kč do kornoutku natočí jen trochu zmrzky a mlaďásci jsou spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
8.6.15 09:12

Jako ano, moje dítě a zmrzlina v kornoutu = zmrzlina od očí po bradu a opatlané ruce, ale že by potřebovala pláštěnku? Hlídám průběžně otírám.
Nebo plastovou lžičku k tomu.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82723
8.6.15 09:13

Taky jsem videla vychytavku, jedno liznuti dite, dalsi liznuti pes. Mamince to ocividne nevadilo, no a zmrzlina nemela sanci roztect. Ovsem me se z toho krapitko zvedl kufricek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
8.6.15 09:13

Dávám do kelímku, když ho mají a nechci, aby se zmazala. V nejhorším ulizuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
8.6.15 09:15
@ntkv píše:
Jako ano, moje dítě a zmrzlina v kornoutu = zmrzlina od očí po bradu a opatlané ruce, ale že by potřebovala pláštěnku? Hlídám průběžně otírám.
Nebo plastovou lžičku k tomu.. :nevim:

Moje by teda potřebovala. Její oblíbenej trik je ukousnutí kelímku zespodu. Štve mě tím, ale dobře si pamatuju, že jsme to dělali taky. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
8.6.15 09:15

Mám tříleté dítě a zvládá to celkem v pohodě. Maximálně jí trochu ulíznu. A taky dávám menší porci, malou zmrzku. Když byla malá, tak zmrzlinu nedostávala tam, kde jsem ji nemohla převléct. Pokud by ještě teď vyváděla hovadiny, tak bych ji prostě zmrlinu nekupovala. Takže jí stojí za to se snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
13075
8.6.15 09:19

@Run čumíš co? :mrgreen:

Já kupuju tam, kde mají kelímek a lžičku. A sobě to nekupuju, protože jsem taky čuně :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28838
8.6.15 09:25

U nás mají kornoutky ve tvaru kalíšku a mističek, dá se přikoupit plastová lopatička, někde ji ještě dávají zdarma, někde stojí korunu.Ty kornoutky se platí a viděla jsem to v každé menší městské cukrárně, tak pokud Ti to za to stojí, je to řešení.

Jinak ulíznout, taky to tak praktikuju :nevim:
A pokud potřebujeme na nějakou slavnostní příležitost zůstat úplně čistí, zmrzlinu si prostě nekupujeme, když tak až po akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39080
8.6.15 09:31

Hlídám, jak moc se mu roztýká a v případě potřeby olizuju. Zapatlaný moc nebývá (oblečení si nezašpinil snad nikdy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
8.6.15 09:35

Detem nechávám dát tu zmrzlinu tak, aby toho tam nebylo tolik a celý ten kornout mají obalený ubrouskem, ale musím teda rict, ze delam domácí. nikdy v zivote bych detem tu topcenou nekoupila. Staci malo a salmoneloza je na svete. Je tolik balenych zmrzlin:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama