Jak se o sebe starat?

5
18.5.17 12:33

Jak se o sebe starat?

Ahoj slečny, ženy, dámy, paní,
Jdu si k Vám pro radu. Jde o to, že vůbec nevím, jak pečovat o svůj zevnějšek. Nejsem moc zvyklá se malovat (vlastně vůbec :D) a nějak vůbec nevím, jak dosáhnout toho, abych byla taková hezká upravená slečna. Jsem mladá a když kolikrát vidím maminky dvakrát starší jak já, co vypadají líp a víc o sebe dbají, je mi až stydno.
Přijdu si jak taková „holka od vedle“, tak bych chtěla poradit, co jsou takové absolutní „základy“ a co vám přijde jako hrůza, když na mladých holkách vidíte.
K pleti - jakou máte ranní a noční rutinu? Vůbec nevím, na co jsou všechny pleťové vody apod. Zatím znám jen krém a občas (když je to s pletí horší) si dám peeling. A je to taky trochu stíženo tím, že bych chtěla, pokud možno, používat spíš přírodní kosmetiku, abych zbytečně nezatezovala jak kůži, tak planetu.
Díky moc všem! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1832
18.5.17 12:46

Tak samozdrejmosti je, si holit nohy a podpazi..zbytek je tvoje vec. Bez rasenky nevychazim..vlastne se maluju kazde rano, okoli ani noc nevi jak nenamalovana vypadam krome leta kdy se chodime koupat. Proste rasenka je pro me ten zaklad…posledni dobou si i jemne zvyraznuji oboci tuzkou. Jinak nic. Nekdy, jen tak 1×do roka, kdyz me to chytne si dam i make-up+tvarenku+tuzku na oci+nejake stiny… pro me je rasenka ten zaklad to mi zatim staci. Vybiram si ale peclive a zaroven nekupuju drazsi jak 150 a na mesic to vydrzi nez vyschne…sem tam nalakuju nehty bezbarvym lakem, spise na ochranu tech nehtu aby pekne rostly a nelamaly se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
18.5.17 12:47

@ayor těžko radit, každý má jinou pleť, jiné přednosti

já se sice upravuji, ale moc to nepřeháním…líčím se každý den - bb cream, tenké linky, řasenka, otázka chvíle…ale mám hezkou pleť, takže fakt jen sjednotím barvu…

večer odlíčit, micelární voda a kokosový olej…občas umyji pleť takovým černým mýdlem s aktivním uhlím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 12:49

Ahoj, mrkni se na nějaký youtube kanál o kráse. Je plno slečen a žen, které natačejí videa a radí jak se líčit, jakou kosmetiku používat apod. Já mám nejraději Beauty by Katty (https://www.youtube.com/…eNUbuNvjsLGQ) a Petra Lovely Hair (https://www.youtube.com/…ralovelyhair). Myslím, že když projedeš pár videí, dostaneš odpovědi na své otázky. A přírodní kosmetiky je spousta, já si nejvíce oblíbila Lush a Yves Rocher. :*

Příspěvek upraven 18.05.17 v 12:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1478
18.5.17 12:49

Mě by zajímalo, jak ten vzhled udržet. Já se maluji ráno (tónovací makeup, řasenka, tužka na oči, pudr) a za pár hodin už si přijdu jak Joker :D.

Jinak moje rutina: ráno - opláchnu obličej studenou vodou, očistím micelární vodou, dám denní krém (používám mandlový z lékárny za 60 kč), tónovací make-up (mám flekatý obličej), řasenka, tužka, transparentní pudr.. Večer - obličej umyji čistícím gelem (něco jako sprcháč, ale na obličej :srdce: ), očistím zbytky micelárkou a dám si noční krém. Jednou za čas použiju peeling od Garnier (mají takový super „kartáč“) a hydratační masku.

Příspěvek upraven 18.05.17 v 12:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
18.5.17 12:50

@ayor To celkem zalezi, co si predstavujes pod pojmem „starat se“ a jak podle tebe vypadaji „upravene a na sebe dbajici“ maminky ;)
Osobne cim jsem starsi, tim mam radeji prirozenost. Na stredni skole jsem nosila makeup, pudr, rasenku, lesk na rty, licila si vyrazne oci, doma jsem mela nekolik samponu, kondicioneru, telovych mlek a kremu, kremu na ruce, peelingu… A s vekem jsem dost ubirala. Vysku jsem koncila s makeupem, rasenkou a pudrem a par vecma v koupelne, protoze postupne jsem presla na prirodni veci.
Ted rano otru oblicej pletovou vodou, oci ruzovou vodou, prepudruju a jdu, vecer pouziju sampon a sprchac, opet pletova voda, ruzova voda a asi tak jednou na kvartal se natru kokosovym olejem. Sem tam se oholim. Nemam zadne koncidionery, masky na oblicej, vlasy, oci, kremy na ruce, nohy, laky na nehty - proste nic, chci byt co nejvic minimalisticka a nemit zaskladanou koupelnu. Vlasy si nebarvim. Stav pleti, kuze a vlasu je mnohem lepsi nez byl kdy driv s hromadou kosmetiky, byt prirodni.
Za upravenou se povazuji, otazka, jestli to spada do tvoji skatulky upravenosti. Udajne vypadam mladsi, nez jsem, aspon co se obcas nekdo nekde prokecne, kdyz zjisti, kolik mi je, a mam ze sebe mnohem lepsi pocit nez v letech, kdy jsem resila jestli tenhle nebo tamhleten krem.

Příspěvek upraven 18.05.17 v 12:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
18.5.17 12:50

Já používám BB krém, už jsou i nějaké bio, já si kupuji niveu, každé ráno micelární vodu, BB krém, tvářenku, pudr, linku na horní víčko a řasenka. V koupelně jsem ráno 10 minut i s čištěním zubů. Večer taky micelární vodu. Samozřejmě oholené nohy a podpaží. Ona linka a řasenka udělají hrozně moc. Linku si kupuji oriflame šedou neb jsem dost bledule a černá na mně nevypadá dobře. 1-2× týdně si dám nějakou masku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
18.5.17 12:52

V první řadě je potřeba mít se ráda, mít nějaké sebevědomí a být pozitivně naladěná. Psychika je základ, který dělá krásu a vytváří z člověka osobnost. Všechny ostatní serepetičky kolem zas až tak důležité nejsou, žádné krémíčky, masky, čistící vody, peeligy…už to nespasí.
Vlastně když nad tím přemýšlím, ti nejhezčí lidé z mého okolí dodržují akorát základní hygienu, občas zajdou ke kadeřnici, možná si na sebe čas od času plácnou nějaký krém, případně se hodně decentně namalují. Rozhodně se nehýčkají nad zvyklosti běžné populace. ;)
Ale nutno říct, že nemám ráda takové ty nepřirozené facebookové typy s vyšpulenými rty. Byť možná mají dokonalou hladkou pleť bez nečistot a jediné vrásky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 12:52

Já taky nevím jak se používají oční linky, podklad, makeupy, jak se správně nalíčit, k čemu slouží další blbůstky, které vídávám v drogerii. Nikdy jsem se nemalovala a záviděla holka na základce a střední jak jsou namalované. A dneska? V 32 letech nemám ani vrásku, vypadám mladě a mé vrstevnice ze základky, co si patlaly na ksicht plno makeupů mají vyžraný obličej a vypadají dnes tak na 45 let.
Tak základ je určo holit se.
Ráno omyju obličej, namažu se niveou a pádím do práce. Pokud vím, že půjdu někam do společnosti, dám si akorát řasenku a když mám čas tak se ťabrám se stíny, ale nic moc to nepřeháním.
Večer akorát vodu na čištění pleti, asi tak 4× do týdne ji použiju, jinak pak mám na noc výživový krém z Yves Rocher.
Pak jednou týdně pemzou projedu paty, namažu tělo, pedikůru manikůru taky zvládám sama. Jediné, co si lakuju nehty na rukou vápníkem z lékárny. Jiné barvy na nehty nedávám.
Když se tak zamyslím, ani nevím, jaký makeup by mi slušel, nikdy jsem na pleť nic barevného nepatlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
18.5.17 12:55

Tak pro začátek určitě bude stačit ráno a večer umýt obličej jemným gelem, ne peelingem. Ten tak jednou týdně. Ať si zbytečně nenicis pleť. Pak to vzít micelární vodou a něčím maznout. Nejlépe hydratační krém. Nebo ten kokosak je fajn. Dávám taky na noc. Řasenka a tenká linka postačí, pokud nejsi zvyklá se malovat. A hlavně buď růž nebo teď na léto bronzer. Vypadá pak pleť mnohem upraveneji a přitom stačí párkrát presmrdlat tváře a hořejšek čela štětcem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
18.5.17 12:57

Maluju se jen, když někam jdu…do města, nákup, školka…o víkendu tedy většinou moc ne. Večer micelární voda, krém proti vráskách, střídám dva druhy, jednou týdně si obličej vydrbu gelem od Eucerin, mám sklony k pupenům, ale díky pravidelné péči se mi to téměř povedlo odstranit. Jen okolo MS se mi třeba jeden dva vyraší, ale to jsou hormony. Po tom mytí gelem si naplácám na obličej měsíčkovou indulonu, na férovku kombinuji drahé krémy a osvědčené odzkoušené metody babiček :mrgreen: Na melír chodím každých 7 týdnů. O vlasy pečuju hodně, protože se i vždy za jednou po třech letech dost zhorší, nevím proč, ale je to tak. Pak mi odpadají odbarvené vršky cca 10-15cm od hlavy a pak se pomalu zas napraví do dokonalosti. Takže dávám tonika, masky a všechno možný. Jinak o zbytek kůže na těle nepečuju nijak zvlášť, nikde se mi nedělá akné ani nic takového. Když mám suchou pokožku, tak se namažu tělovým mlékem, v létě hodně opalovací krémy, ale nízké faktory, opaluju se totiž dobře a když se blbě rozmažu, jsem flekatá jak kravička…hnědo světlá :mrgreen: Mažu se tedy hlavně kvůli vysušování kůže sluníčkem. U moře se samo mažu vyšším faktorem. Používám pravidelně mléko po opalování a to i tady v ČR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
18.5.17 12:58

Nepotrpím si na hutný make-up a v těch vedrech už vůbec ne. Tak používám jen korektor tam kde je třeba a pak už jen konturuju obličej pudrovkama. Nikdy ne mastnyma. To jen zas zaplacam :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1478
18.5.17 12:58

@Bizky Na kokosák pozor, je třeba vyzkoušet na nějaké méně viditelné části obličeje (např. čelo pod ofinou). Mně po něm vyskákalo akné (prý se to občas děje na některých citlivějších pletích).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
18.5.17 12:59
@hudečice píše:
Já taky nevím jak se používají oční linky, podklad, makeupy, jak se správně nalíčit, k čemu slouží další blbůstky, které vídávám v drogerii. Nikdy jsem se nemalovala a záviděla holka na základce a střední jak jsou namalované. A dneska? V 32 letech nemám ani vrásku, vypadám mladě a mé vrstevnice ze základky, co si patlaly na ksicht plno makeupů mají vyžraný obličej a vypadají dnes tak na 45 let.
Tak základ je určo holit se.
Ráno omyju obličej, namažu se niveou a pádím do práce. Pokud vím, že půjdu někam do společnosti, dám si akorát řasenku a když mám čas tak se ťabrám se stíny, ale nic moc to nepřeháním.
Večer akorát vodu na čištění pleti, asi tak 4× do týdne ji použiju, jinak pak mám na noc výživový krém z Yves Rocher.
Pak jednou týdně pemzou projedu paty, namažu tělo, pedikůru manikůru taky zvládám sama. Jediné, co si lakuju nehty na rukou vápníkem z lékárny. Jiné barvy na nehty nedávám.
Když se tak zamyslím, ani nevím, jaký makeup by mi slušel, nikdy jsem na pleť nic barevného nepatlala.
čím si lakuješ ty nehty? Vápníkem? To mě zajímá, což to je?? :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
18.5.17 12:59

Micelarku neee. Je to takový jar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...