Jak se obrnit, je toto psychické týrání?

Anonymní
22.2.21 08:55

Jak se obrnit, je toto psychické týrání?

Dobrý den,
neřeší tu někdo něco podobného ve vztahu?
S manželem jsme už spolu hodně let. No a teď tedy k tomu co řeším. Bohužel jsem ztratila práci, nyní jsem doma a hledám. Ale to je právě ten problém, p4ijde mi, že mne manžel začal od té doby ponižovat a zesměšňovat… :/ Nevím, zda nejsem moc přecitlivělá. Chtěla jsem druhé dítě moc, ale manžel řekl že tedy ne, na základě toho se mnou přestal spát… Spíme odděleně od narození dítěte, už tedy několik let. Druhé dítě nechce se mnou, že to bych musela být jiná atd…měla jsem prý emoční výbuchy, když jsem byla nevyspalá, atd, už nechce a taky nyní z finančních důvodů což chápu. Narážky na mou postavu, že mám velký pupek jak těhotná apod., a směje se tomu, hubnout jsem tedy už začala… Manžel ví, že nyní jsem bez financí. No do třetice je hodně fixován na své kamarády, skoro každý den si s nimi píše atd, když se teď nemohou vídat… Mám pocit, že se o mně nezajímá. Tedy ano nezajímá, zdá se mi že zesměšňování bohužel přibývá, nyní i třeba začne řvát když přijde domů z práce, že není dostatečně uklizeno třeba. Mluví se mnou jakoby s despektem jako bych byla malé dítě, často se mi vysmívá, často mne poučuje… Lichotku jsem tedy od manžela několik let neslyšela… Vím, že jediné východisko je najít si práci a zhubnout, dokud budu závislá bude zřejmě toto jednání pokračovat…asi toto řeší hodně ženských. Nemáte někdo radu jak se do té doby obrnit a vydržet. Jeho jednání mne zraňuje. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4159
22.2.21 08:57

Možná je řešením najít pro pořízení druhého potomka jiného tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25221
22.2.21 09:03

Já se většinou chlapů zastávám, protože my ženy jsme trošinku hysterické a přeháníme, ovšem tohle je duševní mrzák. On sám nepřibral? Je vždy perfektně oholený, oblečený, vysportovaný atd.?
Co mě ovšem nejvíc zarazilo, že teď jsi bez financí. Tak snad jste manželé a finance máte společné ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12558
22.2.21 09:04

Bývaly manžel byl hodně podobný a za psychické týrání jsem to považovala. Kdo nezažil tak to nepochopí. No teď už mám jiného manžela a k tomu malá dvojčátka :).
Držím palce ať se umoudří anebo ať ty najdeš sílu s tím vztahem něco udelat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
22.2.21 09:15
Vím, že jediné východisko je najít si práci a zhubnout

To jako vážně? Já bych řekla, že jediné východisko bude zbavit se takového chlapa. Z toho co píšeš mi přijde, že dřív nebo později ti zničí úplně sebevědomí. A že ti vyčítá i to, jak vypadá tvoje břicho v těhotenství, to jsem ještě neviděla. :lol: Jinak jestli chceš hubnout, tak to dělej hlavně pro sebe, ne pro něj. Podle mě i kdybys zhubla 30kg, tak si najde zase jinou věc, kterou začne kritizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8793
22.2.21 09:17

Ja to sice nezazila, ale chapu to. Jedine reseni je najit si praci a zdrhnout, ne zhubnout :roll:
Jak se obrnit? Obrnis se ve chvili, kdy ti prestane zalezet, co si mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
22.2.21 09:18
@Anonymní píše:
Dobrý den,
neřeší tu někdo něco podobného ve vztahu?
S manželem jsme už spolu hodně let. No a teď tedy k tomu co řeším. Bohužel jsem ztratila práci, nyní jsem doma a hledám. Ale to je právě ten problém, p4ijde mi, že mne manžel začal od té doby ponižovat a zesměšňovat… :/ Nevím, zda nejsem moc přecitlivělá. Chtěla jsem druhé dítě moc, ale manžel řekl že tedy ne, na základě toho se mnou přestal spát… Spíme odděleně od narození dítěte, už tedy několik let. Druhé dítě nechce se mnou, že to bych musela být jiná atd…měla jsem prý emoční výbuchy, když jsem byla nevyspalá, atd, už nechce a taky nyní z finančních důvodů což chápu. Narážky na mou postavu, že mám velký pupek jak těhotná apod., a směje se tomu, hubnout jsem tedy už začala… Manžel ví, že nyní jsem bez financí. No do třetice je hodně fixován na své kamarády, skoro každý den si s nimi píše atd, když se teď nemohou vídat… Mám pocit, že se o mně nezajímá. Tedy ano nezajímá, zdá se mi že zesměšňování bohužel přibývá, nyní i třeba začne řvát když přijde domů z práce, že není dostatečně uklizeno třeba. Mluví se mnou jakoby s despektem jako bych byla malé dítě, často se mi vysmívá, často mne poučuje… Lichotku jsem tedy od manžela několik let neslyšela… Vím, že jediné východisko je najít si práci a zhubnout, dokud budu závislá bude zřejmě toto jednání pokračovat…asi toto řeší hodně ženských. Nemáte někdo radu jak se do té doby obrnit a vydržet. Jeho jednání mne zraňuje. Děkuji.

Ne, nemusíš ani zhubnout, ani si najít práci, musíš se zbavit despotického manžela. Despotický není proto, že máš kila navíc a jsi bez práce, to je jen záminka. Despota si důvod vždy najde, aby mohl být despotický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
22.2.21 09:20
@PaníBovaryová píše:
Ja to sice nezazila, ale chapu to. Jedine reseni je najit si praci a zdrhnout, ne zhubnout :roll:
Jak se obrnit? Obrnis se ve chvili, kdy ti prestane zalezet, co si mysli.

A jak ti přestane záležet na tom, co si myslí, je zbytečný s takovým člověkem trávit čas…

• Citovat
  • Nahlásit
245
22.2.21 09:21

Vím, že jediné východisko je najít si práci a zhubnout, dokud budu závislá bude zřejmě toto jednání pokračovat…asi toto řeší hodně ženských.

8o

No já tedy doufám, že toto hodně ženských neřeší 8o Jen si to možná v téhle situaci ty a podobné přejí- „vždyť není tak zle, každý máme něco“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
22.2.21 09:21

S takovým mužem bych nebyla nezlob se… To že nemáš praci neznamená že musís být ponižována… A nenechala bych na sebe řvát ani nic podobného.. Najdi si práci a utec.. 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2560
22.2.21 09:22

Je vidět, že máš v manželovi skutečnou oporu.
Když nastane problém, tak tě podrží - pod vodou :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
22.2.21 09:25

Upřímně, bič a pryč. Zhubni si pro svůj dobrý pocit. Najdi si práci našetři si do začátku a pak odejdi. Tohle rozhodně nemáš zapotřebí. :srdce: :kytka: a vaše dítě taky ne, na tohle chování by nemělo koukat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
980
22.2.21 09:28

A neprijde ti, ze takovy clovek pro tebe neni dost dobry? Je to bidak, kope do tebe kdyz jsi zranitelna-bez zamestnani, bez sebeucty. Nevim, ale prijde mi, ze i kdyby se z tebe pres noc stala supermodelka, tak si zase najde duvod jak si kopnout - zarlive sceny apod. Hledala bych praci o 106 a byt kam se od toho usurpatora odstehovat. A toho svyho kanara at si vycpe a strci do klece - vis co tim myslim :pocitac: Zij, neprezivej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
22.2.21 09:31

Pryč od něho. Milující a slušný chlap nebude svou manželku ponižovat za žádných okolností. Obávám se, že i když zhubneš a najdeš si práci, tak si najde zase jiný důvod k takovému chování. Smutné je, že si to některé ženy nechávají líbit a ještě hledají příčinu u sebe. Nehledej způsob, jak to vydržet, ale jak od něho odejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
22.2.21 09:39

Měla jsem to podobně, už v druhým těhotenství se manžel postupně začal chovat hůř a hůř, když bylo pak dítěti půl roku, zjistila jsem, že má nějakou velmi dobrou kamarádku (podřízenou z prace), tak mi to pak všechno docvaklo. Ještě loni touhle dobou by mě ani ve snu nenapadlo, že letos bude všechno jinak. V podstatě se to během loňského roku všechno změnilo. Od prosince jsem s dětmi 1,5 a 2,5 odstěhovaná, došlo k tomu během dvou týdnů :-D takže chlap byl hodně překvapenej, že jsem si jednoho dne našla jiné bydlení a do 14 dnů stěhovala. Má, co chtěl, může si trávit čas se svojí „kamarádkou“ :-D snad mu to všechno stalo za to, že díky ní se ke mně choval fakt jak k největšímu hnoji a mně došla veškerá trpělivost. Pokud vím, tak žije sám a s tou svojí podřízenou asi není, ale tak snad je spokojenej :-D já teda jsem a to hodně :-D a nechápu, proč na mě pořád hází tak nepříjemný ksichty, když si bere jednou týdně na odpoledne děti :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat