Reklama

Jak se odhodlat a píchnout si Clexane?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 21:22
Jak se odhodlat a píchnout si clexane?

Ahoj, potrebuju nejakou radu jak si píchnout injekci. Pícha mi to vždycky manzel, ale musel pracovně na dva dny pryc. Picham vždycky pred spaním, ja na to ani nekoukam jak to dela 8o nejake rady, tipy jak to poprvé udelat? Jsem nervozni :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 20.12.16 21:24

Pozde bycha honit, ale bylo by dobre koukat na to, jak to dela muz. To uz nedozenes, tak vis, jak to boli, kdy to boli, tak by to melo byt snadne.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 21:26

Nevím co je clexane a kam si ho pícháš. Když jsem měla sádru na noze tak mi dali něco kvůli ředění krve, musela jsem píchat do břicha. To první bylo taky děsný. Asi hodinu jsem seděla a nemohla se odhodlat. Pak mě napadlo něco jako že tu přece nebudu sedět celou noc, to břicho jsem si trochu zmáčkla mezi prsty, trošku jsem jako zabodla abych tu jehlu tam netlačila po milimetrech. No a bylo ale jako jo, úplně tě chápu. Neboj to zvládneš.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 20.12.16 21:27

Zhluboka nadechnout a bodnout… moc dlouho nad tím nekoumej a jdi do toho :palec: hlavně do toho nejdi moc zlehka, to se budeš akorát trápit :think: První je nejhorší, pak už to půjde ;)

Dašule7
Kecalka 489 příspěvků 20.12.16 21:28

Nevím, jak poradit, ake tažila jsem to samé a asi
po 20 min klepání se strachy jsem bašla odvahu a píchla.
Chce to překonat strach píchnout do vlastního těla.
Nakonec to vůbec nebylo tak hrozné. Fakt je to jen v hlavě. Prostě jako když jdeš vyndavat větší třísku a musíš hlouběji do kůže. Neboj, to zvládneš!!

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 20.12.16 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebuju nejakou radu jak si píchnout injekci. Pícha mi to vždycky manzel, ale musel pracovně na dva dny pryc. Picham vždycky pred spaním, ja na to ani nekoukam jak to dela 8o nejake rady, tipy jak to poprvé udelat? Jsem nervozni :(

už ses někdy píchla jehlou do prstu? tak to je to samý.. udělej na břiše kožní řasu a ďob.. ani to neucítíš.. :srdce:

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 20.12.16 21:32

Nevím přesně jak clexane… já si o prázdninách musela pichat… do břicha. Chytni si kožní řasu a proste pichni. Zhluboka se nadechni, vydechni a jdi do toho. Nemá cenu se rozmyslet, přemýšlet, akorát to protahovat a odkládat, budeš to mít za sebou :)

Já mám panickou hrůzu z injekci, nikdy jsem se nekoukala jak mi berou krev nebo pichaj injekce, horor pro mě byl jen koukat v nemocnicí, aby mě to naučili. První dvě aplikace jsem si píchla poslepu, proste jsem si chytla špek a pichla, pak jsem jen otevřela oči při aplikaci do podkozi. Teď si nedovedu představit, ze mi kdy bude pichat někdo něco, protože jsem se to naučila pichat tak, že jsem o tom ani nevěděla.
Takže se rozhoupej, moc nad tím nepremyslej a sup, mas to. Vím, o čem mluvím, já se u druhé injekce tak zasekla, že jsem nad tím seděla snad dvě hodiny, totálně zpocena a hystericka, ať mě odvezou na pohotovost a nechám si to píchnout tam. Totálně zbytečný, proste to ber jak to je, píchnout to musíš…
Tot moje poznatky :mrgreen:

Ginuš
Hvězda diskuse 37738 příspěvků 20.12.16 21:35
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebuju nejakou radu jak si píchnout injekci. Pícha mi to vždycky manzel, ale musel pracovně na dva dny pryc. Picham vždycky pred spaním, ja na to ani nekoukam jak to dela 8o nejake rady, tipy jak to poprvé udelat? Jsem nervozni :(

mám strach z jehel, taky píchal chlap, ale když jsem si musela píchnout sama, tak jsem píchala pomalinku, prostě jsem neuměla rychle švihnout rukou a píchnout. Držím palce, ať to zvládneš

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 20.12.16 21:38

Ja si picham fraxiparine, coz je to same. chytnu spek a je to tam :-D. akorad mi prijde, ze některý jehli zajedou krasne, ani o ni nevim a u nektery, jak kdyz je tupa.Uz to picham 8mesicu a jeste nejaky mesic budu, jde o zvyk.

11223344
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 20.12.16 21:40

Holky diky… ja mam taky stres z jehel, jsem ted cela rozpichana. Asi Jo vadi ze to je do bricha, jsem srab :( a je to lepsi v sedě nebo leze?

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.12.16 21:41

Tak já zase trnu, když mi něco píchá kdokoliv cizí :mrgreen:
Jako dlouholetá diabetička I. typu, kdy jsem svého času píchala injekce i 8× denně radím moc to neřešit, vydezinfikovat místo, udělat řasu a prostě píchnout. Hlavně se z toho nepos*at, říkej si, že to děláš pro miminko… Porod bolí daleko víc, než takový mini ďobanec :mrgreen:

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 20.12.16 21:41

Do stehna nebo do bricha. Udelas kozni rasu, aplikujes, pustis kozni rasu. Bylo by dobry to pred vpichem odesinfikovat

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 20.12.16 21:42

@11223344 v sede, v leze neudelas tu rasu

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 21:43
@Anonymní píše:

resila jsem poprve ten samy problem a jako 3 hodiny jsem oufala sedela v kuchyni a bulela jsem az :mrgreen: ale pak jsem proste vzala tu kuzi ten spek a pichla si to tam a vyndala a slo to..sok to byl ale pak uz jsem si to pichala sama :mrgreen: taky jsem na to nekoukala

mesiah
Kecalka 314 příspěvků 20.12.16 21:48
@Anonymní píše:

Ahoj, úplně te chápu. Mě nasadili clexane v těhotenství a to odhodlavani pichnout si to bylo hrozny, čím déle jsem u toho premyslela, tím to bylo horší. Ja jsem si vždycky pustila nějakou motivační píseň, udělala na stehne rasu a kolmo svisle rychle zapichla, je třeba za píchnout tak hluboko, až se ti zastaví o ten kryt, potom jsem se na to nedívala a pomalu tlačila. Je třeba tam jehlu bodnout jakoby rychle a to nic neucitis, jak jehlu prilozis a pak na ni zatlacis, tak to bude bolestivé. To zvládneš, když jsem to zvládla ja, taková posera ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama