Jak se odstraňuje na ORL dětem ušní zátka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 18:56

Jak se odstraňuje na ORL dětem ušní zátka?

Dobrý den,

prosím je zde někdo, kdo byl s dětmi odstranit ucpané ouško na ORL - ušní zátka? Jak se odstraňuje? Je to bolestivé?

Malé jsou 3 roky a nenechá se do ucha ani podívat :-/

Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.5.22 19:20

Mi to bolestivé vůbec nepřijde, ani ne až tak nepříjemné.. Ale chápu, že tříleté dítě z toho nebude nadšené. Ale ta úleva potom, když člověk slyší :palec:
S dětmi jsem teda nebyla, tak nevím jestli to dělají stejně - mi ucho proplachovali stříkačkou. Bude to chvilka.

• Citovat
  • Nahlásit
6277
19.5.22 19:26

Podle míry zanesení zvukovodu, někdy postačí jen odsátí, ale jistí to proplach zvukovodu vlažnou / teplou vodou (kdyby byla studená, dotyčný dostane závrať).

Mně výplach zvukovodů přišel i celkem příjemný. :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
19.5.22 19:29

No budete dítko muset podržet, asi bude vyvádět. Ten výplach nebolí, ale za mě úplně příjemný není. Ale za tu úlevu to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60407
19.5.22 19:45

@Doctus mně taky :D

Jinak, nebolí to, jen prostě musí sedět a držet chvilku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10444
19.5.22 22:31

Byla jsem na tom sama jako dítě, průplach teplou vodou ze stříkačky, taky mi to bylo až příjemné, určitě to nebolelo. Ale musí prostě chvilku vydržet nehybně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
19.5.22 22:34

Šestiletá dcera vyvadela, jako kdyby ji trhali hlavu, musela jsem na ní ležet. Trvalo to cca dvacet sekund, taková malá odsávačka. Nicméně pak mi říkala, že to nebolelo, jen to bylo nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
19.5.22 22:49

Moje čtyřletá dcerka zvládla výplach i se zánětem zvukovodu, což je hodně bolestivá záležitost. Samotný výplach byl úplně v pohodě. A že tam toho bordelu teda měla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
20.5.22 16:32

Propláchne se proudem ze stříkačky, otázka pár sekund. Holt jí musíš/musíte pevně držet.
Děti prostě vyvádí často jen z principu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat