Jak se odstřihnout od rodiny

 • Fotoalbum (0)
 • Sledovat e-mailem
 • Přidat k oblíbeným
 • Zapnout podpisy
 • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 02:24

Jak se odstřihnout od rodiny

Ahoj holky, je nový rok tak si k vám jdu pro radu. Chtěli bysme začít nějak jinak. Jde o manželovy rodiče. Už nějaký ten rok trvá to, že na nás kašlou nebo nás kritizují. Upřednostňují jenom manželova bratra a jeho rodinu. Když jsme s nima o tom zkoušeli několikrát mluvit, tak to samozřejmě nepřiznají. Všechnu vinu svádí na nás a otáčí to proti nám. Vrchol všeho bylo, když nám kdysi rok slibovali pozemek na stavbu domu a když přišlo na věc, tak si to rozmysleli. To byl pro nás totální podraz a vůbec nechápeme proč měli potřebu z nás dělat blbce a defacto nám škodit. Ty vztahy mezi náma nás moc trápí. Zkoušeli jsme už snad všechno, ale když není vůle z druhé strany, těžko něco změnit. Nějakou dobu jsme nebyli v kontaktu a nám bylo fakt dobře. Nemuseli jsme pořád řešit, že na nás kašlou, že se neozvou, že je nezajímají naše děti. Problém je ten, že oni nás nenechají bejt. Teď samozřejmě na Vánoce vyrukovali s tím, že mají pro děti dárky. My pak vždycky vyměknem a přijde nám blbý je poslat do háje. Nakonec přišla stejně jen babička. Taky jsme pro ně něco měli a poslali to, aby si to rozdělali i s dědou. Čekali jsme, že se ozvou a aspoň poděkujou nebo třeba aspoň zavolají nebo pošlou přání k novýmu roku a samozřejmě zase ticho po pěšině.. Tím jsme se opět utvrdili, že jsme jim vlastně jedno a jenom si splnili nějakou povinnost kvůli Vánocům. Jenže my už to takhle nechceme. I když jsme jim tenkrát řekli, že nás zklamali a že už s nima nechceme udržovat nějaký styky, tak pak nás začnou „otravovat“ třeba s těma Vánocema. Jak je definitivně odstřihnout, nebo myslíte, že je lepší to nějak udržovat? Problém je, že my se tím fakt užíráme. Pro nás je rodina představa toho, že se budeme mít rádi, zajímat se o sebe, pomáhat si a ne, že se budeme párkrát v roce přetvařovat a na něco si hrát. To jsou pro nás toxický vztahy, který nám akorát otravují život. Navíc nechceme dětem dělat bordel v hlavě a za chvíli jim vysvětlovat, proč se o ně babi s dědou nezajímají a z jejich bratranců jsou na větvi. Vím, že problémy jsou v hodně rodinách, ale i tak díky za každou radu :mavam:

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19000
1.1.22 02:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je nový rok tak si k vám jdu pro radu. Chtěli bysme začít nějak jinak. Jde o manželovy rodiče. Už nějaký ten rok trvá to, že na nás kašlou nebo nás kritizují. Upřednostňují jenom manželova bratra a jeho rodinu. Když jsme s nima o tom zkoušeli několikrát mluvit, tak to samozřejmě nepřiznají. Všechnu vinu svádí na nás a otáčí to proti nám. Vrchol všeho bylo, když nám kdysi rok slibovali pozemek na stavbu domu a když přišlo na věc, tak si to rozmysleli. To byl pro nás totální podraz a vůbec nechápeme proč měli potřebu z nás dělat blbce a defacto nám škodit. Ty vztahy mezi náma nás moc trápí. Zkoušeli jsme už snad všechno, ale když není vůle z druhé strany, těžko něco změnit. Nějakou dobu jsme nebyli v kontaktu a nám bylo fakt dobře. Nemuseli jsme pořád řešit, že na nás kašlou, že se neozvou, že je nezajímají naše děti. Problém je ten, že oni nás nenechají bejt. Teď samozřejmě na Vánoce vyrukovali s tím, že mají pro děti dárky. My pak vždycky vyměknem a přijde nám blbý je poslat do háje. Nakonec přišla stejně jen babička. Taky jsme pro ně něco měli a poslali to, aby si to rozdělali i s dědou. Čekali jsme, že se ozvou a aspoň poděkujou nebo třeba aspoň zavolají nebo pošlou přání k novýmu roku a samozřejmě zase ticho po pěšině.. Tím jsme se opět utvrdili, že jsme jim vlastně jedno a jenom si splnili nějakou povinnost kvůli Vánocům. Jenže my už to takhle nechceme. I když jsme jim tenkrát řekli, že nás zklamali a že už s nima nechceme udržovat nějaký styky, tak pak nás začnou „otravovat“ třeba s těma Vánocema. Jak je definitivně odstřihnout, nebo myslíte, že je lepší to nějak udržovat? Problém je, že my se tím fakt užíráme. Pro nás je rodina představa toho, že se budeme mít rádi, zajímat se o sebe, pomáhat sia ne, že se budeme párkrát v roce přetvařovat a na něco si hrát. To jsou pro nás toxický vztahy, který nám akorát otravují život. Navíc nechceme dětem dělat bordel v hlavě a za chvíli jim vysvětlovat, proč se o ně babi s dědou nezajímají a z jejich bratranců jsou na větvi. Vím, že problémy jsou v hodně rodinách, ale i tak díky za každou radu :mavam:

Jestli to neni tim, ze vy mate jednoduse jinou predstavu o rodinnych vztazich.
Chcete je nacpat do nejake vasi predstavy, coz proste nikdy nefunguje.
Co takhle prestat mit jakakoliv ocekavani, do niceho je netlacit a prestat resit, co by meli, nemeli atd? Nechte je dejchat, bude lip vsem.

(Kdyz nekomu poslu darek, tak rozhodne necekam, ze mi ten clovek bude volat, dekovat a posilat prani. A fakt to neberu, ze me takovy clovek „nema rad a neni pro rodinu“. Jestli to takto mate se vsim, tak se nedivim, ze to skripe.)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2702
1.1.22 02:54

Myslím, že co popisujes, zakladatelko, resi mnoho rodin.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1096
1.1.22 03:17

Za mě, pokud vás to opravdu dlouhodobě uzira, tak idstrihnout.
Jak?
No prostě přerušit kontakty a už se neozval.Nebo jim to priste naplno říct.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1096
1.1.22 03:18

Pokud je opravdu odstrihnwte, tak si připravte pevné nervy.
Takoví lidé to často nechtějí pochopit, respektovat.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
12848
1.1.22 05:05

Takže prostě máte jinou potřebu kontaktu než oni, to je celé. Vy chcete často, jinak všechno ostatní znamená nezájem. Jim stačí párkrát do roka vás vidět, dát sem tam nějakej dárek a váš přístup je nadměrné obtěžování. A vy to chcete řešit extrémem, že je radši úplně odstrihnete. :roll: je jasný, že pak jsou nasrani, když jednáte jak malý děcka (buď bude po mým nebo nic!)

K řešení těchto situací se využívá tzv. KOMPROMIS, když každá strana trochu ustoupí ze svých požadavků na úkor druhé strany. Domluvte se na trochu častějších návštěvách a je to. Počet, který je nebude otravovat a vám přijde dostatečný k projevení zájmu.

A k dárku… Jen ocas očekává za darování darů nějakou zpětnou reakci. Dáváš dárek, aby jsi jim udělala radost ne? Ne že čekáš za to dar nebo cokoliv nazpět.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
23543
1.1.22 06:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je nový rok tak si k vám jdu pro radu. Chtěli bysme začít nějak jinak. Jde o manželovy rodiče. Už nějaký ten rok trvá to, že na nás kašlou nebo nás kritizují. Upřednostňují jenom manželova bratra a jeho rodinu. Když jsme s nima o tom zkoušeli několikrát mluvit, tak to samozřejmě nepřiznají. Všechnu vinu svádí na nás a otáčí to proti nám. Vrchol všeho bylo, když nám kdysi rok slibovali pozemek na stavbu domu a když přišlo na věc, tak si to rozmysleli. To byl pro nás totální podraz a vůbec nechápeme proč měli potřebu z nás dělat blbce a defacto nám škodit. Ty vztahy mezi náma nás moc trápí. Zkoušeli jsme už snad všechno, ale když není vůle z druhé strany, těžko něco změnit. Nějakou dobu jsme nebyli v kontaktu a nám bylo fakt dobře. Nemuseli jsme pořád řešit, že na nás kašlou, že se neozvou, že je nezajímají naše děti. Problém je ten, že oni nás nenechají bejt. Teď samozřejmě na Vánoce vyrukovali s tím, že mají pro děti dárky. My pak vždycky vyměknem a přijde nám blbý je poslat do háje. Nakonec přišla stejně jen babička. Taky jsme pro ně něco měli a poslali to, aby si to rozdělali i s dědou. Čekali jsme, že se ozvou a aspoň poděkujou nebo třeba aspoň zavolají nebo pošlou přání k novýmu roku a samozřejmě zase ticho po pěšině.. Tím jsme se opět utvrdili, že jsme jim vlastně jedno a jenom si splnili nějakou povinnost kvůli Vánocům. Jenže my už to takhle nechceme. I když jsme jim tenkrát řekli, že nás zklamali a že už s nima nechceme udržovat nějaký styky, tak pak nás začnou „otravovat“ třeba s těma Vánocema. Jak je definitivně odstřihnout, nebo myslíte, že je lepší to nějak udržovat? Problém je, že my se tím fakt užíráme. Pro nás je rodina představa toho, že se budeme mít rádi, zajímat se o sebe, pomáhat si a ne, že se budeme párkrát v roce přetvařovat a na něco si hrát. To jsou pro nás toxický vztahy, který nám akorát otravují život. Navíc nechceme dětem dělat bordel v hlavě a za chvíli jim vysvětlovat, proč se o ně babi s dědou nezajímají a z jejich bratranců jsou na větvi. Vím, že problémy jsou v hodně rodinách, ale i tak díky za každou radu :mavam:

To je naprosto normální v každé druhé rodině. Moje kamarádka si stěžovala na opak, měla rodiče manžela denně na návštěvě, vždy šli náhodou kolem a jen tak zaskočili… To bylo mnohem horší.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1071
1.1.22 06:45

Ty očekáváš, že vás budou mít rádi. Ne nemají. Smiř se s tím a podle toho s nimi jednej. Na vztah musí být dva. A kde láska není, tam prostě není. V tuhle chvíli bych byla spíš ráda, že jim nemusím být vděčná za nějaký pozemek a můžu se zachovat podle sebe a volně dýchat. A pokud to nejsou tvoji ale partnerovi rodiče, tak tam bych to neřešila už vůbec. A u těch svých, až budou staří a nemohoucí a budou mě potřebovat. Ale zároveň od nich nesmíš nic chtít.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
21458
1.1.22 07:27

Prijmete s manzelem skutecnost, ze se s nimi budete vidat jen na Vanoce a narozeniny. I tak se to za rok nascita. Hodne se vam ulevi. A detem, kdyz v tom vyrostou, to nebude pripadat divne.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1297
1.1.22 07:30

Podle me jste chteli pozemek a oni Vam ho nedali a tim u vas skoncili ( treba maji duvod co ja vim )… a ted kdyz se nechovaji, jak Vy chcete napr. ze nevolaji, tak je to spatne… no meli jste predstavu, rodice maji zase jinou :nevim: smirte se a prijmete to… kontakt formalni bych udrzovala, uz kvuli detem…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11585
1.1.22 07:42

Nevidím na jejich chování nic strašného. Ty je prostě nemáš ráda a stve tě, ze vám nedali ten pozemek. chceš aby vám pomáhali, aby se zajímali. Jak jim pomáháte vy?

Příspěvek upraven 01.01.22 v 07:44

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
292
1.1.22 07:43

Jak se odstrihnout? No nereagovat na telefony nebo pokud ano, proste jim v obdobi Vanoce/Velikonoc nebo kdy se s vami chteji videt, rict, ze neprijedete…duvod jim vysvetlovat nemusis…nebo naopak ano a to snad i natvrdli pochopi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
6813
1.1.22 07:43
@Cenarius tak ocas očekává poděkování… ne, to je jen normální a slusne poděkovat :nevim: u nás je taky protezovany sourozenec a na me se kašle, takže já zakladatelku chápu. Nikdo nečeká ovace, ale zavolat, poděkovat a poprat hezké svátky je normální a slusne.
@Anonymní píše:

Za pozemek buď rada, jinak by to dělalo ještě větší zlo. Tobě by vadilo to same a ještě byste je ignorovali když byli tak stedri. Jako matka nechapu, ze jsou někteří rodiče ke svým dětem takto nespravedliví a upřednostňují jednoho. Jako jestli mate tak závazne důvody a jste s manželem za jedno, tak at si s nimi promluví a pak prestat reagovat a nezvedal telefony. Co jineho se da dělat.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
12848
1.1.22 08:04

@hospodki tak tady člověk nenapíše PROC upřednostňují druhého, že se třeba choval jak idiot nebo ten druhej víc pomáhá atd.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1.1.22 08:49
@karkarka píše:
Nevidím na jejich chování nic strašného. Ty je prostě nemáš ráda a stve tě, ze vám nedali ten pozemek. chceš aby vám pomáhali, aby se zajímali. Jak jim pomáháte vy?Příspěvek upraven 01.01.22 v 07:44

Jojo, tak to asi je.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat