Jak se odvázat? Jak se nést?

Anonymní
30.8.21 11:52

Jak se odvázat? Jak se nestydet?

Ahoj holky, úplně nevím do jakeho tématu tohle mám zařadit. Jak se odvázat? Jak se dokážete bavit jen tak se známými na ulici? Já co jsem doma na mateřské, mám stím ohromný problém. Nedávno jsem potkala známého s kterým jsem si prohodila pár písmenek přes msg, nicméně reálne jsme se jen pozdravili. Jak se mám sebrat, a jít se normálně bavit s lidmi? Jakmile někoho potkám na ulici, hned mám sebevědomí na bodě mrazu. Okamžitě si začnu říkat že mám určitě rozmazanou řasenku, rozčepyreny vlasy, a že prostě a jednoduše vypadam jako dement. Po alkoholu samozřejmě problém nemám, ale nemůžu chlastat denně nonstop :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9181
30.8.21 13:36

Já vypadám jak dement po alhokolu ;). Pokud nejsi komunikativní, sebevědomá, spontánní a upřímná, tak si jen tak s někým náhodně nepokecáš ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
30.8.21 16:04

Já jsem se to naucila v práci, kde komunikovat je moje denní báze 😀 Ale i před tím to nebyl problém. Zkrátka jsem se k tomu donutila, a když jsem zjistila, že to nic není, spokojeně jsem se bavila dal 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
1.9.21 04:20

Stud vs. sebeúcta

O studu, sebehodnotě, sebeúctě a zranitelnosti umí dobře mluvit Brené Brown:

youtube.com/watch?v=iCvmsMzlF7o

Aby se mohl určitý vztah nebo spojení stát, musíme dovolit, abychom byli viděni, doopravdy viděni.
a) Stud totálně ničí spojení.
Stud = strach z odpojení. (Věřit, že něco se mnou je takové, že když to ostatní lidé uvidí, tak nebudu hodna spojení. Pocit, že nejsem dost dobrý, nejsem dost zajímavý, nejsem dost hubený, dost bohatý, hezký nebo chytrý, dost vysoko postavený…)
Strach, že nejsme vztahu hodni, ničí vztah.
b)
Sebehodnota. Mít pocit, věřit, že jsem hodnotný, mít silný pocit lásky a sounáležitosti.  
Jediný rozdíl (stud vs. sebeúcta) je v tom, že tito lidé věří, že jsou hodni lásky a sounáležitosti. A tak mají silný pocit lásky a sounáležitosti.
Náš úkol je podívat se na dítě a říct: „Víš co? Jsi nedokonalá a jsi hodna lásky a sounáležitosti.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat