Jak se opravdu dobře starat o pleť?

70
7.12.20 23:34

Jak se opravdu dobře starat o pleť?

Je mi 24, nikdy jsem se o pleť nějak nestarala a chtěla bych začít. Chtěla bych tedy poradit od někoho, kdo se v tom vyzná.

Nevěřím moc na nějaké předražené krémy a lahvičky. Věřím spíš na přírodní věci nebo věci, které jsou něčím podložené.

V poslední době jsem zjistila, že se má správně dělat skincare v určitém postupu - nejdříve pleť vyčistit, potom tonizační voda, poté sérum a nakonec až krém. Někdo má třeba skincare o 10 krocích, ale nevím, jestli je tohle až tak nezbytné…

A potom jsem narazila na informaci, že pro krásnou pleť a aby tolik nestárla jsou důležité 3 věci - používat SPF ochranu, Retinoid a sérum s vitamínem C, že toto má opravdu podložené výsledky na pleť.

Na což třeba zvyklá opravdu nejsem, mazat se krémem s UV ochranou denně na obličej nebo používat tyto věci, ale prý je toto opravdu důležité. 90% známek stárnutí pleti tvoří prý slunce.

Co mám tedy ve 24 letech dělat, abych měla hezkou pleť a dobrý základ do budoucna, že pleť budu mít mladistvou? Stačí se držet těchto věcí nebo je potřeba se zaměřit / používat něco dalšího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
7.12.20 23:55

Určitě SPF chránit před sluncem a hydratovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
8.12.20 00:04

Poctive odlicovat, a na noc hutnejsi vyzivny krem. Ve dnech, kdy se nelicim prubezne pleti dopravam ruzny masky, kapsle, vitamin C apod. Rano opet plet vycistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
8.12.20 00:46

Ano, SPF je opravdu důležité, pleť bez sluneční ochrany stárne mnohem rychleji. Nejdůležitější je pleť správně čistit, a to ráno i večer (pokud preferuješ přírodní věci, doporučuji mycí gel od alverde), raději se vyhnout micelárním vodám. Tonikum osobně za nijak zásadní nepovažuju. Sérum s vit C určitě neuškodí, je to fajn věc. A samozřejmě hydratovat, hydratovat, hydratovat. Bez pořádný hydratace je všechno ostatní tak nějak třičtvrtězbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
8.12.20 01:55

Ahoj, škoda, že nepíšeš svůj typ pleti. Důležité jsou 4 kroky.
1. Odličení- ideální jsou přírodní oleje, za mě vede arganový, ale záleží na typu pleti.
2. Čištění- odstraní nečistoty a zbytky oleje, ideální čistící mléko, gel, pěna
3. Tonizace- můžu doporučit Růžovou vodu od Purity Vision, pleť zpevní, vypne a hydratuje.
4. Pleťové sérum a krém- sérum vniká hlouběji do pokožky, krém jako závěrečná hydratace.

To vše dělat ráno i večer. Co se týče finančně dostupné přírodní kosmetiky pro takto mlaďounkou pleť - určitě Ryor, tam nešlápneš vedle, mají široký výběr, případně již zmiňovanou Purity Vision.

SPF ochrana - má ji už dnes téměř každý makeup, pokud nepoužíváš, tak mrkni na BB krémy, pleť sjednotí a chrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30608
8.12.20 07:15

Na přírodní péči je skvělá skupina na Facebooku Maroko v batohu :srdce: Holky umí poradit doslova na míru. Na čištění pleti třeba ovesný vločky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2478
8.12.20 07:18

Pokud chces mit hezkou plet, tak nejen dodrzovat, co napsala @Quertizop, ale hodne dela celkove zivotni styl. Takze zadny stres, kvalitni a dostatecny spanek, kvalitni vyvazena strava, nekourit, nepit alkohol, pit dostatek vody, pravidelne sportovat, nechodit do solarka, neopalovat se. Pokud nebudes dodrzovat toto, pak te ani sebelepsi kosmetika nezachrani. A co se kosmeticke pece tyce, dojdi si k dobre kosmeticce, aby ti doporucila kompletni radu vhodnou pro tvou plet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11720
8.12.20 08:31

Nrprehanej to. Zaklad je odlišit, umýt gelem. Tonikum není potřeba, mne třeba nedela dobře. Sérum ještě nepotřebuješ, pleť se musí snažit i sama. Takže až budeš starší a dělej přestávky v používání.
Zašla bych do lékárny, ja mam rada la roche posay.
Jeden kvalitní krém ti stačí.
A chran se před sluncem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11720
8.12.20 08:34

A pozor na kosmetičky! Méně znamená někdy více, nenech di vnutit kraviny. Je ti 24, základ je idlucut, umýt, natřít vhodným krémem a chránit se před sluncem
Fakt nepotřebuješ séra, kapsle, masky, atd.
A někdy klidně muzes zapařit, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 09:35

:srdce: to mě taky zajima…já mám zas problém s tím, že je suchá hodně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
8.12.20 10:40

A za mě je nejlepší na ten obličej toho moc nepatlat. Já se vůbec nemaluji, takže večer pouze čistím pleť kosmetikou Ziaja - kozí mléko (peeling 1-2× týdně, každý večer čistící mléko)+ každé ráno též namažu obličej denním krémem od Ziajy. Na kosmetiku jdu jednou za rok, když chci trochu klidu a relaxu. :lol: Pleť mám jak dětskou prdýlku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11720
8.12.20 10:51

@meduzka23 ono to bohatě stačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
8.12.20 12:09

@g.sandova Jsem též toho názoru. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2478
9.12.20 07:00
@meduzka23 píše:
A za mě je nejlepší na ten obličej toho moc nepatlat. Já se vůbec nemaluji, takže večer pouze čistím pleť kosmetikou Ziaja - kozí mléko (peeling 1-2× týdně, každý večer čistící mléko)+ každé ráno též namažu obličej denním krémem od Ziajy. Na kosmetiku jdu jednou za rok, když chci trochu klidu a relaxu. :lol: Pleť mám jak dětskou prdýlku…

Ja jsem taky toho nazoru, ze liceni pleti skodi, ac mi kosmeticka tvrdila, ze ne, ze makeup muze naopak pomahat, tak mi to prijde nelogicke. Takze si davam na bezne noseni jen rasenku a jinak se nelicim. Makeup a stiny si davam uplne prilezitostne, kdyz jdu vecer ven a chci byt jo za kocku. Jinak mi to prijde zbytecne zaplacavani pleti. Ale jinak teda peci davam vic nez ty, rano a vecer cisteni pleti, pak denni nebo nocni krem, o vikendu si udelam beauty vecer s dukladnejsim cistenim pleti, maskou na noc a vitaminovym serem, 1× za mesic pak cisteni cernych tecek ultrazvukem. Plet mam taky paradni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
9.12.20 07:09
@Ernais píše:
Ja jsem taky toho nazoru, ze liceni pleti skodi, ac mi kosmeticka tvrdila, ze ne, ze makeup muze naopak pomahat, tak mi to prijde nelogicke. Takze si davam na bezne noseni jen rasenku a jinak se nelicim. Makeup a stiny si davam uplne prilezitostne, kdyz jdu vecer ven a chci byt jo za kocku. Jinak mi to prijde zbytecne zaplacavani pleti. Ale jinak teda peci davam vic nez ty, rano a vecer cisteni pleti, pak denni nebo nocni krem, o vikendu si udelam beauty vecer s dukladnejsim cistenim pleti, maskou na noc a vitaminovym serem, 1× za mesic pak cisteni cernych tecek ultrazvukem. Plet mam taky paradni

Nic nelogického na tom není. Je to mechanická bariéra mezi pletí a bordelem z ovzduší. Akorát to samozřejmě musí být makeup postavený na slušných ingrediencích, kterej pleť nevysuší a neucpe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat