Jak se počítá mateřská, když mám dva úvazky?

12610
17.11.20 19:23

Jak se počítá mateřská, když mám dva uvazky?

Ahoj,

dostala jsem prosbu o zveřejnění dotazu, takže předávám:

Prosím, jak se vypočítává mateřská, když mám dva uvazky u jednoho zaměstnavatele? Kalkulačka po mě chce hrubou mzdu - to ji mám sečíst ty dvě, nebo se mi vypočte z te vyšší? Děkuji.

Zároven je to hrubá mzda za poslední měsíc před mateřskou? Mě totiž buden uvazek v průběhu těhotenství zanikat a už mi ho logicky neprodlouží (tři měsíce před TP - to už asi nestihnu, že?). Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8707
17.11.20 19:50

@chs.jasmin Je to složitější. Jedná se o 2 pracovní poměry (a ani jeden není zaměstnání malého rozsahu)? Nebo je něco z toho dohoda? Trvají oba alespoň 270 dní? Bez dalších informací se nedá odpovědět, jestli se bude počítat z obou nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
17.11.20 19:53

A období pro výpočet výše je obvykle 12 měsíců před měsícem nástupu na PPM. Pokud nastupuje z ochranné lhůty, tak 12 měsíců před měsícem začátku ochranné lhůty. Pokud zaměstnání bylo kratší, tak kratší doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
17.11.20 19:53

A to jsou ty úvazky jaké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12610
17.11.20 19:56

@Lendeš Uvazky jsou oba dva u jednoho zaměstnavatele, oba dva jsou HPP, každý je částečný (jeden je 0,6 a druhý je 0,3) a oba dva v době porodu poběží rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
17.11.20 20:42
@chs.jasmin píše:
@Lendeš Uvazky jsou oba dva u jednoho zaměstnavatele, oba dva jsou HPP, každý je částečný (jeden je 0,6 a druhý je 0,3) a oba dva v době porodu poběží rok.

V době porodu rok oba? Tam píše, že jeden bude 3 měsíce před TP zanikat… Jde o to, jestli k datu nástupu (6-8 týdnů před TP) bude splňovat u obou alespoň 270 dní. Pokud jo, tak se počítat bude výše z obou a bude potřebovat 2 žádosti o PPM.

Příspěvek upraven 17.11.20 v 20:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43554
17.11.20 20:43
@chs.jasmin píše:
@Lendeš Uvazky jsou oba dva u jednoho zaměstnavatele, oba dva jsou HPP, každý je částečný (jeden je 0,6 a druhý je 0,3) a oba dva v době porodu poběží rok.

podminka 270 dni nemocenskeho pojisteni musi byt splnena ke dni nastupu na ppm (8-6 tydnu pred terminem porodu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama