Jak se počítá týden těhotenství po KETU?

Anonymní
5.5.21 07:03

Jak se počítá týden těhotenství po KETU?

Ahojte, jak se prosím počítá týden těhotenství po KETU? Od prvního dne menstruace, nebo až od transferu + dny, kolikadenní embryo to je? Jde mi o to, abych přesněji věděla, kdy pak budu moct jít na první kontrolu, zda tluče srdíčko - jestli cca v 6. týdnu od prvního dne MS nebo až za 6 týdnů od transferu. Děkuji za ujasnění :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3803
5.5.21 07:47

Normálně podle poslední ms. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20112
5.5.21 07:56

Pokud jsi měla cyklus v nativu, tak podle menzes. Ale pokud byl nějak hormonálně řízený, tak ode dne ketu odečteš stáří embrya a 14 dní a máš „jakože“ první den cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
5.5.21 08:01

@Janli
já měla řízený cyklus a počítala jsem to od prvního dne poslední ms a sedělo to prakticky úplně přesně. O tom co píšeš ty jsem nikdy neslyšela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20112
5.5.21 08:05
@kiwiovka píše:
@Janli
já měla řízený cyklus a počítala jsem to od prvního dne poslední ms a sedělo to prakticky úplně přesně. O tom co píšeš ty jsem nikdy neslyšela. :nevim:

Pokud ti ten řízený cyklus vychází plus mínus s normálním, tak jo. Ale spousta žen nemá menzes vůbec nebo dlouho trvá než naroste sliznice a pak jsi při ketu třeba 30den cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
5.5.21 08:20

Mě si po KETu automaticky v CARu pozvali za 14 dní na krev, poté, co byla pozitivní, tak za 4 týdny na ultrazvuk a pak až mě předali mojí gyndařce. V průkazce mám dva termíny, jeden podle menstruace (řízené léky) a druhý podle prvotrimestrálního screeningu, týdny těhotenství doktorka píše podle toho ultrazvukového, liší se o tři dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4769
6.5.21 13:39

Počítá se to tak, že v den transferu je člověk 2+stáří embrya. Pokud tam není rozdíl víc, než týden podle MS, tak se to většinou neřeší. A termín se upravuje dle screeningu.
@kiwiovka tam hrozně záleží, kolikátý den cyklu na KET jdeš. Pokud jdeš tak nějak, jako kdyby byla ovulace ve standardně dlouhém cyklu, je to ok. Ale pokud jdeš třeba o týden dřív (já třeba měla transfer už 13 nebo 14 DC) nebo v nativu někdo s dlouhým cyklem jde až třeba 26DC, pak se to může lišit.
Mě když objednávali na screening, tak se to počítalo podle „data početí“, podobně, jak píše Janli - den KET minus stáří embrya.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat