Jak se počítají měsíce v těhotenství?

126
26.2.21 20:05

Jak se počítají měsíce v těhotenství

Ahooj holky, prosimvás jak se počítají ty měsíce v těhotenství? :D jsem dnes 18+0tt, applikace i podle internetu mi ukazuji 5. Měsíc.. ale doktorky sem se ptala a ta mi řekla, ze jsem ve 4. Mesici :zed: tak já vůbec nevím, na netu sem moc nenasla, nevíte jak to doktoři počítají? Děkujiii :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
470
26.2.21 20:06
:)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
26.2.21 20:07

Přidala jsem fotku, jak se to počítá, jde to zobrazit? 8tt je 5. měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
26.2.21 20:09

Od prvniho dne posledni ms je to 40tt do porodu, to znamena, ze vlastne tehotenszvi je 10mesicu, ten prvni mesic je jakoby 0, takze ano, jsi ve 4 mesici, kdyz se pocita, ze je zan tehotna 9 mesicu..takze vlastne jsi 1 mesic, co jsi otehotnela+4 tehotna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
26.2.21 20:12

@Melodie91 od prvního dne poslední MS se to počítá pouze na začátku. Většinou se to pak změní na 1. screeningu podle velikosti plodu, každý má totiž ovulci jindy. U mě to dělá rozdíl dokonce týden.
Měl by platit obrázek, co jsem přidávala výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.2.21 20:14
@Suelinda píše:
Přidala jsem fotku, jak se to počítá, jde to zobrazit? 8tt je 5. měsíc

Jj, podle toho sem to brala taky, ale doktorka mi dneska řekla, že jsem ve 4. Mesici 🙈 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
26.2.21 20:18
@Natali1996 píše:
Jj, podle toho sem to brala taky, ale doktorka mi dneska řekla, že jsem ve 4. Mesici 🙈 😀

Ja bych to treba neresila vubec 🤷🏼‍♀️ 😀
Proste jste v 18tt a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.2.21 20:23
@janikema90 píše:
Ja bych to treba neresila vubec 🤷🏼‍♀️ 😀
Proste jste v 18tt a hotovo.

To jako jo, ale spíš mě zajímá, jak to vlastně je :D ikdyz podle me dává logiku 18tydnu… 16tydnu je 4. Měsíc takže 4. Ukončeny a 5. Probíhající, ale co já vím :) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
26.2.21 20:43
@Suelinda píše:
@Melodie91 od prvního dne poslední MS se to počítá pouze na začátku. Většinou se to pak změní na 1. screeningu podle velikosti plodu, každý má totiž ovulci jindy. U mě to dělá rozdíl dokonce týden.
Měl by platit obrázek, co jsem přidávala výše.

Ja to mela teda od zacatku az do konce podle terminu ms :nevim: asi jak kdo..i jsem v podstate rodila v terminu podle ms :nevim: zadna z holek kolem me to nemela jinak..max na utz se reklo, ze plod je +- nejaky ten den, tyden, oproti terminu, ale to bylo na kazdym utz jinak..i v poradne v porodnici se bral termin menstruace… ale myslim, ze to neni tak dulezite, pokud plod nema nejake extra vykyvy oproti tomu, jak by v danem tydnu mel vypadat..nakonec se stejne mimco muze narodit driv/ pozdeji :nevim:…hlavne, ze je vse ok :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
26.2.21 21:22

Mesice jsem nikdy nepocitala. Priijde mi, ze tehotny zensky polozi otazku „v kolikatym jsi mesici“ jen chlap, nebo zenska, co nikdy nebyla tehotna ;) jinak jsou vsichni zvykly pouzivat tydny. Proste se jede na tydny, coz je jasne (i kdyz obcas se tu i u tydnu nekdo pta, jak se to pocita :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
27.2.21 12:42
@Mutlice píše:
Mesice jsem nikdy nepocitala. Priijde mi, zetehotny zensky polozi otazku „v kolikatym jsi mesici“ jen chlap, nebo zenska, co nikdy nebyla tehotna ;) jinak jsou vsichni zvykly pouzivat tydny. Proste se jede na tydny, coz je jasne (i kdyz obcas se tu i u tydnu nekdo pta, jak se to pocita :mrgreen: )

Takovou otázku klidně položí žena, která mohla být těhotná třeba 3×, ale tak před 20 a více lety. Tehdy by se naopak nikdo nezeptal V kolikátém jsi týdnu? Týdny se uváděly pouze v lékařských zprávách, max. v těhotenské průkazce, ale v běžné konverzaci ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
27.2.21 17:48
@milami píše:
Takovou otázku klidně položí žena, která mohla být těhotná třeba 3×, ale tak před 20 a více lety. Tehdy by se naopak nikdo nezeptal V kolikátém jsi týdnu? Týdny se uváděly pouze v lékařských zprávách, max. v těhotenské průkazce, ale v běžné konverzaci ne.

No a nebo tak. Proste uz hodne dlouho se uvadi tydny, tak jsem to myslela. Jen jsem to detailne nevypisovala. Ano, tchyne 63 let se me zeptala, kdyz jsme oznamili, ze cekame potomka, v kolikatem jsem mesici, protoze rodila pred 40lety…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat