Od kdy se počítají týdny v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
sandyr
6.5.10 14:31

jak se pocitaji tydny tehotenstvi?

Ahojte, chtela bych se vas zeptat jak se pocitaji tydny tehotenstvi? Jestli to mam pocitat od posledniho data menstruace nebo od data, kdy doslo k oplodneni? A jak se podle toho ridi doktor, myslim co se tyce UZ.krev, screening atd. Predem diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3138
6.5.10 14:33

Ahoj, od prvního dne posledni mentruace. Tzn. pokud máš týden zpoždění, předtím pravidelný cyklus a 2 čárky na testu jsi 5tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sandyr
6.5.10 15:01

ale kdyz k oplodneni doslo v ovulaci a mam tyden zpozdeni tak jsem prece va 3. tydnu?

• Citovat
  • Nahlásit
24659
6.5.10 15:07

Embryjko má 3 týdny, ale jsi v pátém týdnu… Protože menstruaci pozná každá, ovulaci už ne.
Proto se počítá podle menstruace. Pak ve dvanáctém týdnu miminko změří a kdyby bylo o hodně větší/menší než podle toho spočítaného,upraví termín porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sandyr
6.5.10 15:10

Jo uz to chapu, ale to pak prece nemuze odpovidat na UZ? A ani kdyz se podivam do pocitace na tehotenstvi tyden po tydnu :think: Kdyz realne jsem ve 3.tydnu, ale dle PM v 5.tydnu. Tak se nemuzu divat jak se vyviji plod v urcitem tydnu, kdyz se to pocita od PM?

• Citovat
  • Nahlásit
16291
6.5.10 15:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
6.5.10 15:14
Hanule píše:
Tady to máš hezky napsaný…

Těhotenství týden po týdnu

Vývoj miminka aneb těhotenství týden po týdnu

nebo pod záložkou Encyklopedie v liště nahoře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16291
6.5.10 15:15
sandrik píše:
Hanule píše:
Tady to máš hezky napsaný…

Těhotenství týden po týdnu

Vývoj miminka aneb těhotenství týden po týdnu
nebo pod záložkou Encyklopedie v liště nahoře

Tak to by mne nenapadlo že tu něco takového je, šikovně to ukryli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24659
6.5.10 15:22

Všichni doktoři to počítají podle MS, ty vývojové tabulky jsou vytvořené podle počítání podle MS, pasuje to, neboj :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sandyr
6.5.10 15:27

Hanule, moc ti dekuji. Taky tam pisou, ze urceni delky tehotenstvi je rozdil 2 tydnu, to co jsem si myslela. Ale pocita se to od data PM, protoze je to datum , ktery se vi jiste. Hodne jsem cetla vase diskuze a jedna holcina pise, ze ji doktor posila na NT screening v 10. tydnu. Tak budto to spatne spocitala a nebo jsem to nepochopila. Vim, ze je jeste brzo, ale kdyz me muj doktor posle na NT screening tak me posle podle tydnu dle data PM? To znamena, ze budu dle data PM v 11. tydnu, ale dle data oplodneni (znam ho) budu v 9. tydnu? Je to tak?? Uff, napsala jsem roman

• Citovat
  • Nahlásit
sandyr
6.5.10 17:08

Holky, mam teda pravdu v tom co jsem napsala??

• Citovat
  • Nahlásit
888
6.5.10 17:22

Jo, pošle tě podle data PM - v 11.-13, týdnu. Čili mimčo bude staré 9-11 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
7.5.10 15:34

http://tehotenstvi.academy.sk/index.php?… Tohle jsou supr stránky určitě se podívejte!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6971
9.7.13 12:27

Ahojky.. tak bych se chtěla zeptat:D.. k doktorce se zatím jen chystám, dvě čárky jsem objevila 6.7.2013 a to den po zmeškání (měla jsem to dostat 5-tého).. ovšem cyklus byl 48 dní.. předtím 46 a nejnižší 41 po vysazení antiko(před antiko 28 a při antiko taktéž).. Vím přesně kdy jsem to měla dostat, protože měřím- měřila jsem bazální teplotu..dokonce vím i kdy se prďola zahnízdil a kdy byla ovulka.. a teď mi povězte jak se to vypočítává u těchto dlouhých cyklů? :-).. já jen že teď má něco málo přes týden po zahnízdění a přitom podle cyklu a tudíž poslední menstruace by to mělo být o dost víc..:/.. Myslíte, že když doktorce řeknu že to vím a přesně jí řeknu datum že to bude lepší?? a nebo jí stačí že mám dlouhý cykly a bude to počítat jinak?:D jsem z toho dost zmatená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
9.7.13 12:30

@Terulisekk
jo, popis ji situaci.
ja jsem mela po prvnim tehotenstvi pekne rozhozene cykly a jeste jsem chaotik, takze jsem vubec nevedela, kdyz jsem presne dostala posledni MS :oops: ale bylo mi receno, ze to je fuk, ze se to stejne upravuje podle UTZ v prvnim trimestru.
takze mi tam uplne na zacatku napsali nejake datum odhadem a pri dalsi kontrole to poupravila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat