Jak se podílite s partnerem na placení domácnosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 15:00

Jak se podílite s partnerem na placení domácnosti?

Zdravím, jak se podílite na placení bydlení, jídla a ostatních věcí. S přítelem bydlím rok. Nájem s energiemi platil 10 000, teď mu byl zvednut na 13 000. Nepřispívám mu nic, když jsem se k němu přestěhovala, pobírala jsem jen malou nemocenskou. Díky kovidu jsem přišla o práci a moc jsem si vybírat nemohla. Beru 18 000, přítelel má skoro 3× tolik. Občas si rejpne že neplatím nájem taky, ale kdyby jsme šli na půl, poplatím svoje měsíční placení, nějaký ten nákup a jsem na nule :(
Není to tak že bych nic neplatila, veškerou drogerii kupuji já, v nákupu potravin se třídáme. Nějaké věci do domácnosti také většinou platím já.
Ráda bych mu finančně pomohla víc ale prostě nemůžu a občas se kvůli tomu cítím blbě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26402
11.11.21 15:06

My dali všechny peníze na jednu hromadu a platilo se z toho. Máš 18 tisic a platíš z toho jen drogerii a půlku jídla? Co bys dělala bydlet sama? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 15:12

A nemůžete si o tom promluvit, kolik bys mu přispívala v rámci tvých možností? My jsme dřív v pronájmu platili napůl, ale byli jsme ve velkém bytě 3 a nájem byl asi 8 tis. celkem, takže to nevycházelo ani 3 tis. na jednoho. Teď bydlíme u manž. rodičů v domě a já z rodičáku platím jenom příspěvek na energie, na kterém jsme se s tchánovci domluvili. Plus svůj účet za tel. a pojištění. Jídlo, benzin a vše kolem dětí platí manžel.

• Citovat
  • Nahlásit
193
11.11.21 15:14

Jak bys to resila, kdyby si nemela pritele? Myslim, ze hodne zen zivi chlapi. Kdyby si mela s nim dite, tam se to dalo krasne zaobalit pribehem, jak nemuzes vydelavat vic, protoze se staras o dite. Kdyz si bezdetna, kouka se na to jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10073
11.11.21 15:16

Potraviny platíte napůl, poplatíš drogerii, což zase tolik měsíčně není. Co se skrývá pod tím „poplatím svoje věci a jsem na nule“? Dluhy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
11.11.21 15:17

Manžel si platí hypotéku, já mu posílám na účet nějaké peníze na energie. Ale jednou platí něco on, pak něco já. Kdyby byl větší výdaj, složíme se. Zase kdybych třeba potřebovala a neměla, tak by nebyl problém mu o peníze říct.
Takže vlastně máme vlastní účty, ale hospodaříme společně. A když je potřeba, tak si sedneme a spočítáme příjmy/výdaje a domluvíme se na všem, ale stalo se to asi jen jednou nebo dvakrát. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
11.11.21 15:23

@ontarova.stara
Taky mám bohužel dluhy (moje nerozvážnost a blbost) a manžel s tím počítal a počítá. Za chvíli budu mít jen rodičák a nezbyde mi z něj téměř nic. Naštěstí mám nějakou rezervu, takže závislá na něm úplně nebudu. Ale stejně chce, abych si peníze ušetřila (on má také nějaké peníze bokem a ve fondu) a sám se nabídl, že výdaje vezme na sebe.
Myslím, že kdyby si to spolu vyříkali, tak předejdou tomuto handrkování. :nevim:

Ve vztazích tak moc chybí komunikace a pak se píšou takové dotazy. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3636
11.11.21 15:25

Ve vasem pripade by mi davalo smysl zridit jeden spolecny ucet, kam budete posilat pomerove danou castku, kterou potrebujete kazdy mesic na poplaceni vsech potreb. Na jakem pomeru se domluvite je uz na vas, jestli to bude treba 30:70, 40:60…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10161
11.11.21 15:28

Tak na jednu hromadu bych peníze nedávala ale je jasné že na půl to prostě nejde když bereš o dost míň. Mesicne drogerie moc neudělá a jídlo jak u koho :nevim: Kolik si představuje že bys mu dala na nájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10161
11.11.21 15:30

@Wenn.Nox Mám dluhy ale mám i rezervu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
11.11.21 15:34

Taky bych z tebe nebyla nadšená. Nejprve nemocenská pak ztráta zaměstnání.. Myslím, že to chce nějakou snahu. Kdybys bydlela sama tak by ti to taky muselo stačit. Minimálně 5 tisíc na nájem bys mu dávat měla. Sama bys ani pokoj za min nesehnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821

@Annabela11
Dobře, tak přesnější, půjčku. Nějak jsem nás tím nepřemýšlela. Není to to samý? :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10073
@Wenn.Nox píše:
@ontarova.stara
Taky mám bohužel dluhy (moje nerozvážnost a blbost) a manžel s tím počítal a počítá. Za chvíli budu mít jen rodičák a nezbyde mi z něj téměř nic. Naštěstí mám nějakou rezervu, takže závislá na něm úplně nebudu. Ale stejně chce, abych si peníze ušetřila (on má také nějaké peníze bokem a ve fondu) a sám se nabídl, že výdaje vezme na sebe.
Myslím, že kdyby si to spolu vyříkali, tak předejdou tomuto handrkování. :nevim:Ve vztazích tak moc chybí komunikace a pak se píšou takové dotazy. :roll:

Já vidím jako celkem zásadní rozdíl, že tvůj muž do toho šel s vědomím, že budete mít dítě a ta situace prostě taková nějaký ten rok bude. Prostě jste si sedli, vyložili karty a vyjasnili si situaci. Tady zakladatelka se přistěhovala bez příjmu, on ji dočasně dotoval a předpokládal, že časem se ta situace nějak vyrovná. A ona i nadále dělá mrtvého brouka a zaplatí polovinu jídla. Čímž nemám na mysli, že pojedou striktně na poloviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
11.11.21 15:36

No já nevím teda, ale za co tak utrácíš, když bys „poplatila svoje“ a byla na nule?
Já v úplném začátku zaměstnání brala necelých 13 tisíc čistého a stejně jsem půlku dala partnerovi na nájem a poplatky. Všechno spočítal dohromady (včetně vody a internetu) a platili jsme. K tomu jsme každý dali z výplaty 1,5 tisíce bokem a z toho kupovali jídlo a drogerii do bytu. Do toho jsem si zvládla platit dopravu, jídlo, drogerii, paušál, pojistku a ještě ušetřit tisícovku.
Samozřejmě ceny jsou teď trochu jinde, ale i tak mi přijde divné, že bys nevyšla, kdybys partnerovi přispívala, pořád by ti zbylo kolem 12 tisíc.
No rozhodně bych mu přispívala, když už nemůžeš těch plných 6tisíc a něco, tak mu posílej třeba 5 tisíc, nebo alespoň 4.
A nauč se šetřit. Kdybys žila sama tak bys to dělala jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
11.11.21 15:36

Tak něco přispívej, samotné by mi to bylo blbé nic nedat. Nebo prostě každý dejte nějaké procento ze svého platu na hromadu, ať je to fér, a z toho plaťte nájem, jídlo, atd. My jsme teda měli vždy peníze dohromady, ale ne každému to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat