Jak se poprat s příkrmy do mrazáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
včelička3
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 23.09.14 19:45
Jak se poprat s příkrmy do mrazáku

Zdravím všechny, mám dotaz. chtěla jsem pro mimčo udělat příkrm do mrazáku, povařila jsem cuketu, rozmixovala a dala do formiček na led. Dnes jsem je chtěla vyklopit a ejhle problém :,( nejdou vyklopit (mám ty tvrdé formičky na led) Nemáte někdo fígl jak dostat ty kostičky příkrmu ven? Popřípadě nějaký užitečný nápad jak udělat příkrmy pro mimčo na zimu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
natyber
Kelišová 6061 příspěvků 23.09.14 19:52

Koupila jsem si malé plastové mističky s víčkem, vždy jsem měla celou dávku jídla v jedné mističce.

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 23.09.14 19:55

Ahoj, na začátku jsem také zeleninu mrazila do tvořítek na led. Pak jsem několik kostiček polila z druhé strany horkou vodou a povolily. Ale také jsem jedno tvořítko zlomila, než jsem pochopila, že otloukání nepomůže :D.
Přes zimu jsem používala hlavně dýni a mrkev zamraženou z podzimu a když už nebyla nic moc zelenina, tak jsem koupila párkrát i zmraženou zeleninu v supermarketu.

Edit: Když už prťousek snědl větší porce, mrazila jsem zeleninu (předem uvařenou a pomačkanou) normálně do igelitových pytlíků. Jinak bych musela vyklepnout půl tvořítka na ledové kostky a to už by nebylo praktický.

Příspěvek upraven 23.09.14 v 19:56

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 23.09.14 19:55

Davala jsem to do pytliku na led-slo to bezproblemu vydloubnout.

HelcaDE
Kecalka 182 příspěvků 23.09.14 19:55

Delam to tak, ze to necham v mrazaku ve formickach jen tak 1 den, druhy den to vyklepnu do igelit. sacku. Pokud to nejde, nech to trosku povolit a pak formicku chyt za konce a jakoby prekruť (pravou rukou od sebe, levou k sobe) - jde mi to i tuhych formicek :palec:

Pipet
Generální žvanilka 24215 příspěvků 23.09.14 19:55

Opláchnout formičky teplou vodou…
Já taky mrazila celé porce. Případně zeleninu na kostičky a vařila jsem co 2 dny.

Persefona
Kecalka 119 příspěvků 23.09.14 20:01

Zkus to ponořit do nějaké plytké nádoby s horkou vodou, ať se to odlepí. Nejlepší jsou ty silikonové formy na led, stojí kolem 60 Kč, ale ty jsem používala spíše na maso. Ale myslím, že plastové mističky s víčky jsou dobrý nápad.

lucynka25
Echt Kelišová 9024 příspěvků 1 inzerát 23.09.14 20:33

Juuu takových nápadu :potlesk: :potlesk: :jazyk:
Beru ten zamrazit do kostiček a přehodit do pytlíku :potlesk: @HelcaDE

HelcaDE
Kecalka 182 příspěvků 23.09.14 20:40
:palec: ;)
včelička3
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 23.09.14 21:48

Děkuji všem za rady, manžel když přišel z práce tak to z toho vymlátil :mrgreen: Já jsem právě včera to dala do mrazáku a dnes jsem to chtěla vyndat a přendat do sáčku, přijde mi to tak nejlepší vzhledem k úspoře místa :palec: Nejraději bych to měla v malých mističkách, ale to bych potřebovala větší mrazák :( V každém případě moc děkuji za rady :hug: Zítra se chystám na dýni :pankac:

včelička3
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 23.09.14 21:49

Ještě mě napadl dotaz zkoušeli jste dávat dětem třeba patizon, koukala jsem po něm na trhu, ale nevěděla jsem jestli ho brát :think:

Sion
Závislačka 4375 příspěvků 21.06.18 12:19

Ahojky holky, nezamrazovali jste nahodou přikrm ve skleničce od přesnídávky? Kdybych ji nedala plnou nemuselo by to prasknout ne? Plastové dozičk mám teď plné jahod :kytka:

Janli
Echt Kelišová 7827 příspěvků 21.06.18 12:20

Mrazím normálně, dávám do dvou třetin.

Elenloth
Závislačka 4065 příspěvků 4 inzeráty 21.06.18 12:40

@Sion Jo, úplně v pohodě, jen nepřeplňovat. Plastové misky jsem měla moc velké, tak jsem zamrazovala rovnou ve skleničkách, ať to vyjde na 1 porci. Jen nesmí z toho mrazáku vypadnout. :mrgreen:

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.06.18 12:47

Taky mrazím ve skleničkách od přesnídávek, protože nic jiného doma nemám a v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >