Jak se postavit k neúspěchu u maturity

Anonymní
10.4.17 11:15

Jak se postavit k neúspěchu u maturity

Ahoj holky,
syn bude za necelý měsíc dělat třetí pokus maturitní zkoušky z matematiky. Celé studium byl jeden z nejlepších studentů na odborné škole. Bohužel na jazyky je opravdu více než tvrdý, tak zvolil zkoušku z matematiky. Ostatní známky u maturity - vše za 1, matematika na jaře i na podzim za 5. Celý rok chodí na doučování, učí se doma (chodí do práce). Je ale tvrdohlavý a v současné době ve velkém stresu. Říká nám, že pokud neuspěje, končí a prostě bude bez matury. Snažím se na tu situaci vnitřně připravit. Nechci ho stresovat, takže mu rozhodně nedávám teď žádná ultimáta a upřímně - nechci mu je dávat ani po případném neúspěchu. Je mu dvacet, je dospělý, a ostatně nikdy jsme s manželem děti do ničeho nenutili a podporujeme je v jejich volbě. Syn je v životě schopný. I se základním vzděláním má dobrou práci, je cílevědomý, mám pocit, že život neprohraje. Stále doufám, že to nakonec dopadne dobře a maturitu mít bude, ale co když ne? Jaký je váš názor? Máme být neústupní a nutit ho do opakování ročníku za každou cenu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

121
10.4.17 11:21

Nenuťte ho. Chodí do práce a stejně si jednou nějakou školu dodělá. Znám to z okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
10.4.17 11:23

No aby toho jednou nelitoval. Záleží také, na jaké pozici pracuje, co chce v životě dokázat. Například pokud bude mít svoji firmičku jako třeba truhlář, tak je mu maturita k ničemu. Pokud se ale chce v životě posouvat dál, tak aby nelitoval, že si to neodbyl teď a nemusel ji v budoucnu dělat znovu.. Je to samozřejmě jeho rozhodnutí, je jen otázka, zda se mu vyplatí opakovat ten jeden rok a zkusit to příští rok znovu a nebo se na to vykašlat..
Ještě otázka - není možné se proti výsledku odvolat? Vím, že konkrétně u té matematiky to občas prošlo, třeba neprošel jen o bod nebo tak něco, třeba by se to vyplatilo…Jinak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17690
10.4.17 11:25

Nenutit, nenervovat, řekni že když to neudělá může si udělat výučák, možná mu škola i nabídne vstup rovnou do třetáku
hlavně fakt nic nenutit znám rodinu, kde se jim syn oběsil na základní škole protože propadl a rodina řekla at domu vůbec nechodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
10.4.17 11:30

Pracuje, je mu 20. Nemůžeš ho nutit k ničemu.
Nemá nějaký problém jako je dyskalkulie.
Ta maturita z matematiky je totiž opravdu primitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:33

Díky za názory :kytka:
Jak jsem psala, ani si to nedovedu představit nutit ho. Máme hezký vztah, věřím v jeho schopnosti. Když to shrnu, je mi to (ho) hlavně líto. Teď je zaměstnaný, šéf ho chválí, vydělá si. Syn má podnikavého ducha, má docela reálný záměr - výhledově, ale už na tom pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
32244
10.4.17 11:33

Já dělala maturitu z matiky na druhý pokus..vše za jedna a matika za 5, podruhé v září za 4:o)
Nenutila bych ho..pokud má práci a počítají s ním v té práci i bez maturity ( pokud ho tam nedrží jen s důvodu slibu že si maturitu udělá a nechají si ho i bez maturity )..
smířit se s tím, říct mu, že život se nezhroutí..a nechat ho klidně i bez maturity žít..
Mám dojem že třeba postupně si tu maturitu udělá, bude to bohužel horší, protože tím ztratí pár let dalšího života, ale třeba za těch pět let mu to dojde a udělá si ji..Protože ted je super že má práci bez maturity, ale nemusí jí mít celý život a pak bude těžce shánět nějakou dobře placenou práci bez maturity nebo vyučnáku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32244
10.4.17 11:35
@Sany80s píše:
Pracuje, je mu 20. Nemůžeš ho nutit k ničemu.
Nemá nějaký problém jako je dyskalkulie.
Ta maturita z matematiky je totiž opravdu primitivní.

jasně primitivní, proto si ji dobrovolně volilo jen minimum lidí a ted co je povinná tak je většina proti :roll: :mrgreen:
každým nemá logické myšlení..protože matika se našprtat nedá..ta se musí pochopit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.4.17 11:38
@smurfka píše:
jasně primitivní, proto si ji dobrovolně volilo jen minimum lidí a ted co je povinná tak je většina proti :roll: :mrgreen:
každým nemá logické myšlení..protože matika se našprtat nedá..ta se musí pochopit.

Ale dá… takových lidí vystudovalo ČVUT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32244
10.4.17 11:40
@radkka píše:
Ale dá… takových lidí vystudovalo ČVUT.

tvuj názor ti neberu..dle mě se nedá..dle tebe ano..oka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.4.17 11:41
@smurfka píše:
tvuj názor ti neberu..dle mě se nedá..dle tebe ano..oka

No, já je osobně znám :mrgreen: a od té doby se nedivím, že tady nikdo neumí postavit silnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.4.17 11:52

Taky bych nenutila. Jak vidíte, dokáže se postarat i bez toho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2702
10.4.17 12:15

Maturita je zaklad a je jedno ze ma ted dobrou praci. Bez maturity je clovek opravdu v profesnim zivote nula, je treba ho dokopat maturitu udelat. A to mluvim za sebe, ktera mela stredni skolu problem dodelat a mama me nutila. Nakonec mam vysokou skolu ale to je vedlejsi. Opravdu bez maturity mu to zivot da sezrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
13738
10.4.17 12:28

Nenutila bych, mam kamaradku, ta to mela naopak, ze byla na matiku nepouzitelna, tak si vybrala anglictinu, tu neudelala ani na 3 pokus, takze to vzdala. Odjela na cas do anglie na brigadu a po navratu si nasla praci tady, k maturite uz se nevratila a ted je spokojena. Ale je pravda, ze hlavne chlapovi se bude prace s pouze zakladnim vzdelanim hledat spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
10.4.17 12:35

Kdyby to byl můj syn, trvala bych na tom, aby si maturitu dodělal, klidně později, dálkově, pokud je to možné.

V dnešní době má maturitu opravdu téměř každý, bála bych se, že by byl v budoucnu velmi znevýhodněný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama