Jak se pozna porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baru.v
Stálice 70 příspěvků 12.01.09 07:05
Jak se pozna porod?

Zdravim pri pondelku, rano jsem si precetla clanek, jak se pozna porod (http://www.forexample.cz/view.php?…) a dovolim si vyhlasit anketu. Poznaly jste to podle objektivnich signalu, nebo jste proste „citily“, ze uz je to ono (podobne jak pri otehotneni)?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.09 07:30

Ahoj

Tak ja som necitila nič.Len mi tvrdlo brucho,tak som sa bala,že sme radšej šli do nem.Tam mi řekli,že mam kontrakce po 5min.Ja som necitila žiadnu bolesť,žiadna plodovka…Dr do mna nemohla strčiť 2 prsty.Nakoniec mi řekli,že mi urobia cisarsky,takže zas žiadna bolesť.Akurat keď doučinkoval Epidural to už bolo citiť poriadne.Ale šlo to zvladnuť.
Prajem všetkym nastavajucim maminkam takyto bezbolestný porod.
pa Lucka

Olliva
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 12.01.09 08:01

Ahoj,
ja jsem vubec nic nepoznala, moje jedine stesti bylo ze jsem ten den mela kontrolu u Dr. a ten kdyz me zacal vysetrovat, tak mi rekl ze rodim, fakt super, nevim zda bych pozdeji poznala ze uz rodim. Bolesti jsem zacala citit az po ceste do nemocnice, ale je mozne ze kdyby mi Dr. nerekl ze rodim, tak bych nic nepoznala. V porodnici mi pichly plodovku a az tehdy jsem mela fakt poradne bolesti.

Pred mesicem rodila moje kamaradka a upozornuji ze to uz byl jeji druhy porod a taky si nebyla moc jista zda uz je to porod, proste se v noci probudila s tim ze jde na zachod, pak ji chytla bolest tak ji rozchazela v kuchyni asi tak po 15minutach sla vzbudit pritele a stale zvazovali zda uz to je ono nebo ne. Nakonec do porodnice jeli a mala se narodila do 30minut takze celkem mela kontrakce 1,5hodiny

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 12.01.09 08:42

Já to poznala u obou, jelikož mi nejdřív praskla voda:-)

Uživatel je onlinejjanekk
Závislačka 2586 příspěvků 12.01.09 09:08

Ahoj,
tak ja, presto, ze mi porod vyvolavali, tak jsem to nepoznala :oops: , jsem myslela, ze to jsou streva. Byla to kontinualni bolest, zadna prerusovana kontrakce, to az po prasknuti vody, ale to uz mi predtim doktorka sdelila, ze rodim :roll: :lol:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 12.01.09 09:25

Tak já jsem to ze začátku nepoznala,začlo to v šest ráno jakoby přeplněná střeva jak už někdo psal,odjela jsem ještě sestře na oslavu,tam odpoledne když to nepolevovalo jsem začla mít jakési tušení,když nepomáhala sprcha,chození,le­žení,prostě nic a večer v sedm už jsem si byla 100% jistá,jen ostatní mi nevěřili,protože jsem podle nich neměla ještě bříško dole :roll: ,no v jednu jsme vyrazili a ve tři čvrtě na osm přišel David na svět císařem(dusil se,vyhřezlý pupečník).Plodovka mi odtekla až v půl sedmé ráno v porodnici :wink:

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 12.01.09 10:12

Ahoj já měla bolesti 2 dny,ale malému se ven nechtělo a nakonec musel císařem.Takže já to poznala :roll:

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.01.09 11:26

Ahoj, já to teda taky poznala - vždy to bylo nejdřív jako silné menstruační bolesti, které se stupňovaly :twisted: až to přešlo v nucení tlačit… A pak už to byl fofr - prasklá plodovka a pár zatlačení..... :lol: :lol: :lol: J.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 12.01.09 11:52

Ahoj,já poznala oba své porody.První podle toho,že jsem měla tvrdé břicho amimi se už tolik nehýbalo.
A druhý podle takových menstruačních bolestí,co se stupňovaly.A taky jsem se pár dní před porodem vyprazdňovala­.Příroda je chytrá neboť jsem už před porodem nestíhala klistýr.
A chci ještě připsat,že ani u jednoho porodu mi nepraskla plodová voda!Renata :-)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 12.01.09 13:44

tak já to taky nepoznala a vždy se hrnula do porodnice moc brzy. Mno příště by byla lepší anketa k novému tématu, neb s tohoto se stejně asi moc nedovíš, leda že by sis dělala čárky za poznala,nepoznala…

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 12.01.09 18:50

Já jsem měla jako menstruační bolesti, ale trochu větší a pravidelný. Měla jsem je po 10 minutách, a rychle se odstup snižoval. Začli před osmou ráno, po desátý byli po 5 minutách, jeli jsme po půl jedenáctý hodině a už jsem byla na 7 cm :wink:

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 12.01.09 18:53

Mně praskla plodovka, takže to bylo jasné (a to jsem se bála, jestli bych prasklou vodu vůbec poznala, jaký jsem měla na konci těhu výtok :oops: . Ale fakt to nešlo přehlédnout).
Ovšem v nemocnici mi řekli, že mám kontrakce po 7 minutách, o kterých jsem ani nevěděla. V noci jsem měla kontrakce asi po 20 min., které jsem cítila, ráno mě přešly. A znovu až kolem třetí, půl čtvrté odpoledne rovnou po 3 - 4 minutách. To jsem si říkala, že jde do tuhého, ale doktor na vizitě, než si mě prohlídl, tvrdil, že to asi ještě nebude ono, když mu o těch kontrakcích říkám tak vysmátá. Otevřená jsem ale byla na 3 cm a během dalších 20 min. (monitor) na 8, takže jsem rovnou padala na sál. No, nebýt té odteklé vody, tak nevím, jak bychom to stíhali, když se u prvního dítěte doporučuje jet do nemocnice, když jsou kontrakce po 5 minutách.
Ale chci ještě říci, že kamarádka rodila dvakrát, kontrakce měla pokaždé do zad (v zá:,–(ě bolesti zad, což je na konci těhu normální), takže to ani jednou nepoznala a do porodnice přijeli až 20 minut před narozením dětí.

Prasadko
Závislačka 2583 příspěvků 12.01.09 20:33

Taky dvakrat praskla voda a bylo to jasne :-)

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 13.01.09 09:37

ahoj, mě nejdřív praskla voda takže jsem to poznala hned. Poslední měsíc těhotenství jsem si pořád říkala jak to poznám a když mi praskne voda jestli to nepřehlídnu - teď se nad tím usmívám protože to opravdu přehlídnout nejde :)
Mějte se krásně

NNNika
Povídálka 38 příspěvků 13.01.09 13:03

Celé těhu jsem si myslela, že to nepoznám a nevěřila jsem všem maminkám, že se to teda určitě poznám! Přece jenom i tady na diskuzi jde vidět, že to vždy není pravda…
Ale zasloužilé maminky měly pravdu a já to poznala, nejdříve to začínalo něco mezi menstruačními bolestmi a prostě takovým zvláštním vnitřním pocitem…v porodnici mi to pak jen potvrdili a i když jsem měla takové mírné bolesti dva dny, pak se to najednou rozjelo a malý byl venku…
Asi je$ to opravdu různé, jako je každé mimi jiné tak i jejich příchod na svět!! :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >