Jak se pozná těhotenství?

497
24.10.05 09:53

Jak se pozná těhotenství?

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jaké jste měli první příznaky těhotenství?Já mám menstruaci pravidelně za 29 dní.Dnes 32 den a menstruace se jěště neobjevila.Asi od 22 dne mě bolí v podbřišku,jen tak slabě jako před menstruací a občas mám takové asi minutové křeče,které jsou asi 3× za den.Potom vše hned odezní.Bolí mě taky dost bradavky a ty mě nikdy nebolívají.Nemůžu si ani lehnout na břicho,jak jsou citlivé.Kdy bych měla jít k doktorce,který den po vynechání menstruace bude něco na ultrazvuku vidět?Znám hodně případů,co jim doktorka řekla,že jdou moc brzo,že tam ještě není nic vidět,ať přijdou za týden.Snažíme se o mimčo už rok a půl a těch těhotenských testů,co jsem už spotřebovala,jsou mraky.Mám strach si udělat test,že bude zase negativní.Tolik zklamání jsem už prožila,že nemám teď odvahu.K doktorce se stejně tento týden nedostanu,tak si test udělám o víkendu a uvidím.Díka za odpovědi.Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

827
24.10.05 10:09

Leničko,
tentokrát to vypadá nadějně! Popisuješ stejné příznaky, jaké jsem měla já. Já bych ten test zkusila. My se snažili o polovinu doby míň než vy, ale taky jsem těch testů zkusila za pár pěkných peněz! Škoda, že neměříš bazální teplotu - podle té bys měla jistotu.

Tak hodně štěstí a dej vědět, jak jsi dopadla!

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
24.10.05 10:14

Ahoj Bebet, to jsem zapoměla napsat.Bazální teplotu si měřím a zatím mám pořád 37,0 - 37,2.Teplota se zatím drží pořád nahoře.To vypadá dost dobře,že?Kolikátý den jsi šla k doktorovi na ultrazvuk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
24.10.05 10:36

Ahoj Lenko,
tam myslím,že jsi další vhodná kandidátka na // na testíku.Měla jsem to přesně jako ty.Ms po 28 dnech a když jsem byla 32 den cyklu BT stále přes 37.Tak jsem si udělala testík a byly tam krásné //.Pak jsem zavolala k dr.a řekla sestřičce,že mám pozitivní testík,kolikátý jsem den cyklu a ona mi řekla,ať přijdu cca za 10 dní,že už bude prcek dobře vidět na UTZ.Ničeho se neboj,udělej testík a zavolej k dr.Hodně štěstíčka a držím palečky,ať to vyšlo.

pa,pa Yasmin+Kubíček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
24.10.05 10:41

Ahoj, ja prvni tehu poznala nevolnostmi+vrhanim :D , druhe jen vynechanim MS. Uz sem tu cetla spoustu diskuzi „jak poznat tehu“ a pri citlivych bradavkach je tam temer vse //. Co mi Dr. rikal tak UZ je schopny poznat tehu od 14.dne od poceti. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
24.10.05 10:42

Lenko,

urcite udelej test. Nejaky hodne citlivy by uz mohl takle „stare“ tehotenstvi odhalit. Na UTZ pravdepodobne nebude jeste nic videt. To az tak skoro za tri nedele.
Kazdopadne podle tvych priznaku to vypada dobre - jsi cerstva kandidatka na //.

Drzim palec

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
24.10.05 10:43

Asi to nechám,až na ten víkend.Půjdeme s manželem v sobotu na večeři,tak si ráno udělám testík a když to vyjde,tak mu večer oznámím,že brzo bude taťka.Kdybych si udělala test dnes,tak bych to nevydržela čekat až do pondělí na ultrazvuk.A k doktorce můžu jít až v pondělí.Kvůli práci se tam dřív nedostanu.Tak po neděli napíšu,jak jsem dopadla.Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
24.10.05 10:48

Ahoj Lenko,
priznaky mas naozaj „dost“ tehotenske :wink: , takze si tiez myslim, ze // su iste, ale takisto sa ti moze stat, ze TT bude negativny, niekomu to ukaze az ovela neskor. Z vlastnej skusenosti…// som mala v den vynechanej MS (31.DC), k dr. som sla 37.DC a na utz uz bola mala cierna tecka :D Dr. mi povedal, ze som mala stastie, lebo nie vzdy je to tak skoro vidno, vraj sa ma ist k dr. 10-14 dni po vynechani MS.

Prajem ti vela stastia a vytuzene // :D :wink:

Jessie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
24.10.05 11:18

Leni,
kolikátý den se ti drží BT tak vysoko? Já si dělala test na 10 jednotek 14. den po ovulaci a test měl co dělat s tím, aby zareagoval. Na 25 jednotkový test, který je běžně ke koupi, jsem musela čekat na 17. den po ovulaci.
Jsem moc ráda, že to vypadá tak nadějně. Určitě dej vědět!! Těším se na dobré zprávy!

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
24.10.05 11:40

Bebet,teplota se drží okolo 37,0 od 16 dne cyklu.Dnes 32 den dokonce 37,2.Ovulaci jsem měla tento měsíc 15 den.Nemůžu tomu furt uvěřit,že by se to povedlo.Čekáme tak dlouho,že jsem už ztrácela naději,že by to vyšlo.S testem opravdu vydržím asi až do soboty,chci aby to bylo velice jasné a zřetelné //.Ne jen jedna /,abych zase byla zklamaná.To,co jsem si prožila po použití testů už nechci zažít.Slzy,deprese…co budu povídat,skoro všechny jsme si to prožily.Řekla jsem si,že si test udělám,až si budu 100 % jistá.V pondělí hned naklušu k doktorce na ultrazvuk.
Ode dneška se začínám chovat jako těhotná.Žádné tahání těžkých věcí,žádný alkohol…Už se strašně moc těším,až to budu moci v sobotu oznámit mému manželovi.Myslím,že uvidím slzy štěstí…Nebojte,určitě dám vědět,jak se mnou dále vypadá.Přeji vám všem krásný den.Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
24.10.05 12:36

AHojky,
taky si myslím,že to vypadá nadějně. Já byla u doktora, když jsem podle MS byla v 5+4 tt, ale podle stáří miminka teprve 4+0 tt, ale to jsme zjistili až za pár týdnů, že je miminko o dva týdny mladší.
V tom čtvrtém týdnu byla vidět jenom dutinka, ale dr. na utz poznal, že se jedná o těhotenství.
Na testu jsem měla slaboulinkou druhou čárku, takovou skoro neviditelnou, že jsem si nebyla jistá, jestli tam je, nebo není. To bylo 2 dny před návštěvou lékaře. Pak jsem neodolala, ještě jeden test si koupila a udělala ho druhý den po náštěvě lékaře a už tam byly //.
Příznaky - cítila jsem se všelijak, jako by na mě něco lezlo. Měla jsem zvýšenou tělesnou teplotu asi 37,3 v podpaží. Cítila jsem bolesti v podbřišku, jako bych užuž měla dostat menstruaci a taky jsem měla malinko narůžovělý výtok. Prsa mě bolela šíleně. A cítila jsem se malátně.
Přeji Ti hodně štěstí a zdraví a // na testíku

Peťula + píďa 32+4 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.10.05 12:45

Lenkap - samozřejmě může být všechno všelijak, ale stejně tak trochu gratuluju a držím palce - vypadá to hodně jistě! :-) Na UTZ je nejspíš brzy, ale doktorka ti vezme krev, oni moc ty testíky, co si člověk dělá doma, za bernou minci neberou a jako těhotnou si tě označí až podle výsledků krevních. Tak tam vyběhni co nejdřív, asi ještě nic neuvidíš, ale sosnou si tě a objednají právě na UTZ.
Přeju pohodové těhotenství ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
827
24.10.05 12:47

No paráda, podle BT by člověk řekl, že je to jasné!

S tím oznámením při večeři - určitě to zní velmi romanticky, ale pozor - bude tam spousta cizích lidí a takové oznámení (obzvlášť, když tak dlouho čekáte), si zaslouží podle mě velmi intimní chvilku. Tak to zvaž ještě jednou, kdy a kde to tatínkovi oznámíš!

Já jsem byla z pozitivního testu tak vyjukaná, že všechny plány na romantiku jsem odsunula pryč a šla jsem manžu v 7.15 v sobotu ráno probudit tak, že jsem s ním zacloumala a řekla mu: „Podívej, tam jsou asi dvě čárky!“ A on mi - celý rozespalý řekl: „No vidíš!“ a spal dál! Jó, chlapy!

Tak hodně štěstí, Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
24.10.05 12:50

lenkap: opravdu to vypadá nadějně… teď máš tedy 16 den zvýšenou teplotu? Po 18 dni vysokých teplot je to už 100% (pokud teda zrovna nemáš zápal plic a 40 horečky). Takže ve středu či ve čtvrtek bys už z teplot měla mít jasno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
24.10.05 12:52

lenkap: já měla zvýšenou teplotu (v podpaždí), ráno 37, večer 37,5 a byla jsem unavená, myslela jsem si, že tři týdny bojuju s nachlazením :-) no a // se objevily až 44. den.
Lendulín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama